Europos Komisija skelbia vertimo konkursą mokykloms

Europos Komisija paskelbė Europos mokykloms konkursą, siekdama sudaryti galimybę septyniolikmečiams tiesiogiai patirti, ką reiškia būti vertėju. 2760 mokinių iš ne daugiau kaip 345 mokyklų turės galimybę susirungti jaunųjų vertėjų konkurse „Juvenes Translatores“, kurį rengia Europos Komisijos Vertimo raštu generalinis direktoratas (DGT). Konkursas – vienas iš šių metų renginių, skirtų Europos Sąjungos 50-mečiui pažymėti. Dalyvauti konkurse, visose 27 ES valstybėse narėse vyksiančiame tą pačią dieną – 2007 m. lapkričio 14 d., mokyklų atrinkti mokiniai turės išversti trumpą tekstą.
„Tai – labai gera galimybė jaunuoliams patirti, ką reiškia būti vertėju, ir išbandyti kalbų įgūdžius, – teigė už daugiakalbystę atsakingas Komisijos narys Leonardas Orbanas. – Tai – taip pat puikus būdas pažymėti, kad daugiakalbystė nuo pat Europos Sąjungos pradžios (prieš 50 metų) yra esminis principas.“
Mokiniai iš 23 Europos Sąjungos oficialiųjų kalbų gali rinktis iš kurios kalbos į kurią versti. Jų vertimus vertins profesionalūs DGT vertėjai. 27 geriausių vertimų autoriai (po vieną iš kiekvienos valstybės narės) laimės sau ir vienam suaugusiam lydinčiajam asmeniui dviejų dienų kelionę į Briuselį. Į kelionės programą įtraukta baigiamoji ceremonija, kurioje laureatai atstovaus savo mokyklai, o už daugiakalbystę atsakingas Komisijos narys jiems įteiks puikaus kalbos mokėjimo pažymėjimą.
Jau galima registruotis specialiai sukurtoje interneto svetainėje Juvenes Translatores; ten rasite ir daugiau informacijos apie šį konkursą: http://ec.europa.eu/translatores. Mokyklos turi užsiregistruoti iki 2007 m. birželio 15 d. Bet kuri norinti dalyvauti mokykla interneto svetainėje turi užpildyti elektroninę registracijos formą. Registruodamasi mokykla turi pateikti ne daugiau kaip aštuonių jai atstovausiančių mokinių vardus ir pavardes. Registracijos formoje mokykla taip pat turi nurodyti kiekvieno mokinio pasirinktą kalbų porą (t. y. kalbas, iš kurios ir į kurią jis vers).
Iš užsiregistravusių mokyklų burtų keliu bus atrinktas tam tikras skaičius. Kiekvienos valstybės narės mokyklų skaičius prilygs valstybės narės balsų Europos Sąjungos Taryboje skaičiui:

Italija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija 29

Ispanija, Lenkija 27

Rumunija 14

Nyderlandai 13

Belgija, Čekijos Respublika, Graikija, Portugalija, Vengrija 12

Austrija, Bulgarija, Švedija 10

Airija, Danija, Lietuva, Slovakija, Suomija 7

Estija, Kipras, Latvija, Liuksemburgas, Slovėnija 4

Malta 3

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.