Turgus pigina senamiestį

Naujieji tarybos nariai pastebėjo, kad Senasis turgus bjauroja senamiestį.

Didžiulę miesto teritoriją užimanti turgavietė yra neefektyviai naudojama.

Neišgujami nelegalūs prekeiviai cigaretėmis, elgetos, prašantys išmaldos. Ir patys prekeiviai, anot Finansų ir ekonomikos komiteto narės Eugenijos Odebrecht, yra apskretę, prekyvietėse – nešvara.

Gėlių norinčius nusipirkti miestelėnus pykina jų kvapas, susimaišęs su mėsos, mat šios prekės yra pardavinėjamos vienoje halėje.

E.Odebrecht abejojo, kad miesto širdyje įsikūręs turgus reikalingas toks, koks yra dabar.

Turgaus teritorija tuščia, o miestiečiams nėra kur statyti automobilių.

Neišnaudojami šiuo metu yra ir du 1978 metais projektuoti pastatų kompleksai. Jie nebūtų tinkami naudoti net ir atnaujinti. Aptriušusius pastatus reiktų nugriauti, o jų vietoje statyti naujus.

E.Odebrecht manymu, miesto centre turgus turėtų būti nedidelis, tačiau jaukus. Teritorijos dalį būtų galima skirti automobilių stovėjimo aikštelėms įrengti.

Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje nuskambėjo siūlymas parduoti Senąjį turgų.

Tam reiktų perorganizuoti turgų iš savivaldybės įmonės į uždarąją akcinę bendrovę. Uždarąja akcine bendrove jau tapo ir Naujasis turgus.

Senojo turgaus direktorė Ramutė Kubilienė nesutinka, kad toks turgus yra atgyvena.

Nors per pastaruosius metus turguje prekeivių sumažėjo, jis yra reikalingas miesto centre gyvenantiems senyvo amžiaus žmonėms. Jie, prekiaudami turguje, prisiduria prie pensijos.

Praėjusiais metais savivaldybės įmonė Senasis turgus gavo 35 tūkstančius litų pelno. Už šiuos pinigus ketinama pradėti vykdyti rekonstrukciją senajame mėsos paviljone. Iš ten į naujesnes suremontuotas patalpas ketina išsikraustyti ir turgaus administracija.

Buvusias administracines patalpas ketinama rekonstruoti ir ten perkelti prekiautojus žuvimi.

Turgus bus reikalingas net ir tada, jei Danės upėje atsirastų vieta žuvų turgui, kuriame ketinama prekiauti tiesiai iš laivų.

Turguje norima prekiauti bent jau rūkyta žuvimi.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.