Helsinkio užkulisiai

Šį vakarą – tiesioginė tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso finalo transliacija iš Helsinkio. Nuo pirmadienio Suomijos sostinėje konkursui besiruošiantys mūsų šalies atstovai repeticijas filmavusiems suomių TV režisieriams paliko neblogą įspūdį.

Lietuvai „Eurovizijoje“ šiemet atstovaujančios grupės „4 Fun“ ruošimasis ir reklaminė kampanija prieš konkursą buvo kaip niekad rami ir be jokios pompastikos, be pažadų laimėti ir nugalėti. Žinant, kad kaskart tai būna savotiška loterija, negali spręsti, gerai tai ar blogai. Kartais labiau pasiseka tiems, kurie į savo reklamą būna investavę daug, o kartais – atvirkščiai. Niekada iš anksto nežinai, kokie bus kitų šalių pasirodymai ir kaip šalia jų atrodysi tu. Jei dauguma dainų bus ramios ir lyriškos, žinoma, išsiskirs energija pulsuojantis pasirodymas, o jei bendras fonas – triukšmas ir blizgučiai, gali būti, kad žiūrovams bus įsimintinesnis ramus ir lyriškas pasirodymas.

Atrodo, šįkart mūsų atstovams pavyks išsiskirti. Lietuvos televizijos atstovė spaudai Virginija Bunevičiūtė iš Helsinkio LŽ pasakojo, kad „4 Fun“ jau pirmadienį sklandžiai pasirodė per pirmą finalininkų repeticiją. Kaip įprasta „Eurovizijoje“, organizatoriai kiekvieną pasirodymą įrašo. Po to sceniniai sprendimai tobulinami atsižvelgiant į dalyvių pageidavimus. „Suomių režisieriai per peržiūrą džiaugėsi, kad rami lietuvių daina išsiskiria iš daugybės triukšmingų, efektais apkrautų pasirodymų. Per pirmąją repeticiją grupė liko patenkinta scenoje įrengta dainos „Love or Leave“ šešėlių teatrui reikalinga širma ir garso kokybe“, – pasakojo V.Bunevičiūtė.

Po pirmos repeticijos į spaudos konferenciją susirinkusiems žurnalistams (vien iš Lietuvos šiemet „Eurovizijoje“ akredituota apie 20 žurnalistų) Julija Ritčik, paklausta, kaip lietuviai jaučiasi iškart patekę į finalą, atsakė: „Svarbiausia – ne sekti Eurovizijos tendencijas, o parodyti kažką savito.“ Paklausta apie šių metų savo favoritus Julija įvardijo džiazui artimą Vokietijos atstovą ir bliuzą dainuojančią Vengrijos atlikėją, tačiau atsisakė spėti, kokias vietas jie gali užimti. „Tiesiog jų muzika man artima, – sakė Lietuvos pasiuntinė. – „Euroviziją“ žiūriu jau dešimt metų, ir, kaip pastebėjau, nebūtinai pataikau. Kartais mano favoritai pelno aukštas vietas, o kartais ne.“

Pasak Helsinkyje repeticijas stebinčios V.Bunevičiūtės, ramaus „4 Fun“ įvaizdžio kontrastas – didžiausią šurmulį „Eurovizijos“ užkulisiuose keliantis Ukrainos atstovas Andrejus Danylko, pasivadinęs Verka Serdiučka. „Ukrainiečių komiko pasirodymas – „megažvaigždės“ įvaizdžio parodija, primenanti Islandijos pasirodymą praėjusiais metais. Tačiau ukrainiečiai šiemet žengė dar toliau – jie ne tik tyčiojasi iš popkultūros, bet ir perrengia vyrą moterimi, kuriai draugiją sudaro nacių, pionierių ir kalėjimo prižiūrėtojų vyrų komanda. Negana to, Serdiučka savo ukrainiečių, rusų, anglų, vokiečių ir mongolų kalbomis atliekamą skanduotę, kurią sunku pavadinti daina, „Eurovizijos“ gerbėjų pykčiui išdidžiai vadina „ode meilei ir taikai“, – pasakojo V.Bunevičiūtė.

Tarp šių metų „eurovizininkų“ yra ir dar vienas persirengėlis – aukštakulniais apsiavęs ir plunksnomis apsikaišęs transvestitas Peteris Andersenas, skambiai pasivadinęs „Drama Queen“.

Kai pernai suomių pabaisų „Lordi“ „Eurovizijai“ mestą iššūkį Europa sutiko ovacijomis, šiemet daug kas tikisi papirkti kitu kraštutinumu – transvestitais.

Trečiadienį Helsinkio „Hartwall“ areną užplūdo žiūrovai, trokštantys išvysti „Eurovizijos“ pusfinalininkų generalinę repeticiją. Joje dalyviai privalo atrodyti taip, kaip pasirodys per koncertą. Jau nebus galima keisti nei sceninio įvaizdžio, nei režisūrinių detalių.

Ši generalinė repeticija įrašyta – jos įrašas būtų paleistas tuo atveju, jei per koncertą sutriktų televizijos ryšys. Tad visoje Europoje prie TV ekranų susirinkę „Eurovizijos“ gerbėjai (o tokių tikrai yra daug) neliktų nuvilti.

Iš 28 pusfinalyje dalyvaujančių šalių daugiausia žiūrovų ovacijų sulaukė Bulgarijos, Kipro, Šveicarijos, Maltos, Slovėnijos, Latvijos atstovai. Mūsų atstovams šioje repeticijoje nereikėjo dalyvauti – pernai „LT United“ iškovojo jiems teisę pasirodyti iškart finale. Žinoma, tai gerai, nors kita vertus – lyg ir nelabai: juos žiūrovai išvys tik vieną kartą. O dalyvaujančiuosius pusfinalyje ir, jei pasisektų, finale žiūrovai matys net du kartus, geriau įsimins. Tik vėl negalima spėlioti, kaip tai atsilieps žiūrovų balsams.

Pusfinalio repeticijoje nedalyvaujantys mūsiškiai laisvu metu apžiūrėjo Helsinkį ir dalyvavo suomių pasiūlytoje tradicinėje pramogoje – kirvio metimo varžybose. Julija kirvį mėtė tol, kol pasiekė tikslą – kirvis įsmigo į medį. Tai pavyko toli gražu ne visiems rungtyje dalyvavusiems vyrams iš Rumunijos bei Ispanijos delegacijų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Be kategorijos su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.