Lietuvos gamtos, kultūros ir turizmo ištekliai bei geografinė padėtis yra palankūs golfo plėtrai, tačiau nėra pakankamai išnaudojami.
Tai pabrėžta ketvirtadienį pirmą kartą Lietuvoje vykusioje Ūkio ministerijos organizuotoje tarptautinėje konferencijoje apie golfą „Golfo turizmo plėtros galimybės Lietuvoje”.
Pasak Ūkio ministerijos valstybės sekretoriaus Gedimino Miškinio, golfo plėtra Lietuvoje įgauna vis didesnį pagreitį, nes šalyje palanki miestų geografinė sklaida, turistams patraukli ir išvystyta rekreacinė zona pajūryje, besiplečianti turizmo infrastruktūra visoje šalyje.
Dar spartesnė golfo ir viso turizmo sektoriaus plėtra siejama ir su 2007-2013 m. Europos Sąjungos fondų parama. Šiuo laikotarpiu turizmui numatyta skirti 912 mln. litų, neskaitant kaimo turizmui skiriamų lėšų, kurios galės būti naudojamos ir golfo aikštelių plėtrai prie kaimo turizmo sodybų.
Konferencijos dalyvių teigimu, golfas – neatsiejama valstybės įvaizdžio dalis. Šios sporto šakos plėtra teigiamai paveiktų ne tik turizmo plėtrą, bet ir duotų naudos šalies ekonomikai. Be to, golfo turizmas skatintų turizmo infrastruktūros plėtrą, saugomų teritorijų ir kultūros objektų tvarkymą ir lankymą.
Lietuvoje įrengti trys golfo aikštynai, dar tris planuojama atidaryti per kelerius ateinančius metus.