Naujasis Eurolygos čempionas – „Panathinaikos” klubas su dviem lietuviais

Ramūnas Šiškauskas buvo rezultatyviausias savo komandoje, o namuose žaidęs Atėnų „Panathinaikos” klubas tapo naujuoju Eurolygos čempionu, finalo dvikovoje po dramatiškos kovos rezultatu 93:91 (18:17, 28:19, 19:21, 28:34) nugalėję čempionų titulą gynusius Maskvos „CSKA” krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo apylygiai, tačiau taiklių „Panathinaikos” ekipos tolimų metimų dėka šeimininkams pavyko atitrūkti 16:8. Vis dėlto Rusijos krepšininkai susikaupė ir likusią kėlinuko dalį laimėjo 9:2 bei sušvelnino atsilikimą iki minimumo (17:18).

Persverti rezultato savo naudai CSKA ekipai nepavyko, tačiau žaidimas išsilygino, o septintą tašką pelnęs Theodoros Papaloukas ir vėl sumažino atsilikimą iki minimumo (27:28). Tuomet 5 taškus iš eilės pelnė Nikos Chatzivrettas. Puikiai į žaidimą įsiliejo nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs Milošas Vujaničius, taip pat pelnęs 5 taškus ir pirmą sykį padidinęs „Panathinaikos” pranašumą iki dviženklio (42:32). Per likusį kėlinuko laiką CSKA komandai nepavyko sumažinti atsilikimo, o ilsėtis ekipos išėjo šeimininkams pirmaujant 46:36.

Trečiąjį kėlinuką CSKA krepšininkai pradėjo spurtu 8:1 ir sumažinę atsilikimą iki 2 taškų (45:47), privertė penkis kartus iki tol tituluotą „Panathinaikos” vyriausiąjš trenerį Željko Obradovičių prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau tai Maskvos ekipos nesustabdė. Eilinis T.Papaloukaso dvitaškis išlygino rezultatą 47:47.

Netrukus Sani Becirovičiaus metimą blokavo Tomašas Van Den Špiegelis, tačiau nepatenkintas T.Van Den Špiegelis stūmtelėjo S.Becirovičių, o prie jo priėjęs T.Papaloukasas staiga krito ant žemės. Teisėjų verdiktas – nesportinė pražanga S.Becirovičiui. Tuo pasinaudoję CSKA krepšininkai susigrąžino pranašumą 51:50.

Vis dėlto išlaikyti žaidimo tempą Maskvos komandai nepavyko. „Panathinaikos” išlygino rezultatą (52:52), o vėliau sužaidė atkarpą 11:1 ir susigrąžino dviženklį pranašumą 65:55. Prieš lemiamą kėlinuką Atėnų ekipa buvo priekyje 65:57.

Lemiamą kėlinuką CSKA krepšininkai pradėjo T.Van den Špiegelio dvitaškius su pražanga (60:65), tačiau netrukus M.Smodišas buvo nubaustas nesportine pražanga, o „Panathinaikos” padidino pranašumą iki 9 taškų (69:60). Iniciatyvos ėmėsi T.Papaloukas, kelis sykius prasiveržęs, o po po dvitaškio su pražanga sumažino atsilikimą iki 4 taškų (69:73). Tačiau Ramūno Šiškausko vedama „Panathinaikos” ekipa atsitiesė, o po D.Tomaševičiaus dvitaškio su pražanga susigrąžino dviženklį pranašumą (83:73).

Dar sykį intriga padidėjo po T.Langdono dvitaškio ir M.Smodišo tritaškio, kai skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 5 taškų (83:78). Likus žaisti pusantros minutės R.Šiškauskas prasivežė su pražanga, tačiau T.Langdonas atsakė dviem tritaškiais iš eilės ir likus žaisti 50 sekundžių sumažino atsilikimą iki 2 taškų (85:87). Vis dėlto užtikrintai dvikovos pabaigą sužaidę „Panathinaikos” krepšininkai šventė pergalę ir tapo naujaisiais Eurolygos čempionais.

Naudingiausiu finalo dvikovos žaidėju pripažintas Dimitris Diamantidis, kuris pelnė 15 taškų (dvitaškiai 2/2, tritaškiai 2/2, baudos metimai 5/6), atkovojo 3, perėmė ir prarado po 2 kamuolius, išprovokavo 6 varžovų pražangas, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei 4 sykius prasižengė.

Reikėtų pastebėti, kad skaičiuojant pagal naudingumo balus, R.Šiškauskas surinko 30, D.Diamantidis – 23.

„Panathinaikos”: R.Šiškauskas 20 (9 išpr.praž.), D.Tomaševičius 16, D.Diamantidis 15, M.Vujaničius ir M.Batiste – po 12, N.Chatzivrettas 10, S.Becirovičius 6. R.Javtokas nežaidė.

CSKA: T.Papaloukas 23 (8 rez.perd.), M.Smodišas 18 (8 išpr.praž.), T.Langdonas 16, J.R.Holdenas 11, O.Torresas 9.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , .