„Kauno“ ir „Ekrano“ dvikovoje užfiksuotos lygiosios

Puikus oras ir intriguojantis mačas tarp dviejų pastarųjų metų čempionų sutraukė palyginti nemažai žiūrovų į Kauno Dariaus ir Girėno stadioną. Tai buvo principinis mačas tarp dviejų, ko gero, didžiausių priešų „A lygoje“, nors turnyrinėje lentelėje padėtis buvo pakankamai skirtinga: kai „Kaunas“ buvo tarp lyderių, „Ekranas“ užiminėjo neįprastą sau poziciją pastaraisiais metais lentelės viduryje.

„Kaunas“ 1 – 1 „Ekranas“

62′ [0 – 1] Mantas Savėnas

81′ [1 – 1] Marius Činikas

Rungtynės buvo kovingos: gan dažnai žaidėjai būdavo bent laikinai priversti palikti aikštelę po to, kai prieš juos prasižengdavo varžovų žaidėjai.

„Kaunas“ stengėsi kuo ilgiau laikyti kamuolį, žaidė gan ramiai ir ne itin veržliai, dėl to pirmuosius tikrai pavojingus išpuolius atliko „Ekrano“ futbolininkai, kurių daugelis atakų kėlė didelį pavojų Mindaugo Malinausko ginamiems vartams. 24 min. „Ekranas“ susikūrė šimtaprocentinę progą. Vitalijui Kavaliauskui buvo paridentas kamuolys iš krašto, tačiau šis iš kelių metrų nesugebėjo įmušti į tuščius vartus. Po penkių minučių Mantas Savėnas gavo progą smūgiuoti iš maždaug dvidešimties metrų ir tai darė labai pavojingai: po puikaus smūgio jau atrodė, kad kamuolys įskries į vartus, tašiau šis atsimušė į skersinį. Visai netrukus prie „Kauno“ vartų kilo dar vienas gaisras: Lietuvos rinktinės gynėjas Gediminas Paulauskas įsiveržė į baudos aikštelę ir, suklaidinęs kelis gynėjus, parideno kamuolį baudos aikštelės gilumon, bet nei vienas panevėžietis nebuvo pirmas prie kamuolio.

„Kauno“ kantrybė ilgai kontroliuojant kamuolį maždaug nuo 35 min. ėmė pasiteisinti: „Ekranas“ nebeatakavo itin pavojingai ir iniciatyvą perėmė „Kaunas“. 35 – ąją minutę buvo paskirtas laisvas smūgis prieš pat „Ekrano“ vartus maždaug 25 m nuo vartų. Iniciatyvos smūgiuoti ėmęsis Rafaelis Ledesma šovė pro šalį. Po poros minučių „Kauno“ futbolininkai surengė labai grėsmingą išpuolį: Edinas Pehličius, prasiveržės dešiniuoju kraštu perdavė kamuolį R.Ledesmai, kuris iš kelių metrų užspaustas gynėjų nepataikė į vartus.

Antrajame kėlinyje situaciją aikštės viduryje toliau visiškai valdė kauniečiai, dėl to jie kūrė progas, atakavo daugiau, bet jiems trūko aštrumo ir staigumo užbaigiant atakas, dėl to rezultatas nesikeitė. 55 minutę po Ledesmos perdavimo Kšanavičius turėjo progą įmušti įvartį, bet smūgis nepavyko. 61 minutę Ričardas Beniušis griuvo „Ekrano“ baudos aikštelėje, bet apie 11m baudinį negalėjo būti net minties.

62 min. Mantas Savėnas kairiajame krašte atsidūrė vienas prieš vieną su „Kauno“ gynėju Adrianu Mroviecu. Savėnas prasiveržė į baudos aikštelę ir smūgiu maždaug nuo vienuolikos metrų žymos išvedė „Ekraną“ į priekį.

Po poros minučių tas pats Savėnas vėl privertė sunerimti „Kauno“ komandos gerbėjus, kai jo smūgiuotas kamuolys rikošetu praskriejo netoli vartų.

74 min. Beniušis pakartojo Kavaliausko klaidą pirmajame kėlinyje nepataikęs į tuščius vartus po Artūro Rimkevičiaus smūgio iš kairiojo krašto. Po šio epizodo prasiveržė rungtynių įtampa: „Ekrano“ baudos aikštelėje nugriovus vieną panevėžiečių kilo nedidelis susistumdymas tarp futbolininkų.

82 min. buvo įmuštas atsakomasis įvartis į panevėžiečių vartus. Paskyrus kampinį prie „Ekrano“ vartų Rafaelis Ledesma sužaidė su vienu iš komandos draugų, skersavo kamuolį į baudos aikštelę, Marius Činikas pasiekė kamuolį galva ir stipriu smūgiu galva nuginklavo Bogdaną Stefanovičių.

Po išlyginamojo įvarčio šeimininkai stengėsi pasiekti ir pergalingą. „Ekrano“ gynyba trūkinėjo, bet įvarčio nepraleido. Kiek įsimintinesnis buvo tik „Kauno“ brazilo R.Ledesmos smūgis galva, kurį be problemų sulaikė „Ekrano“ vartininkas.

Geriausiai kauniečių komandoje tikriausiai rungtyniavo brazilas Rafaelis Ledesma, žaidęs sau gal kiek neįprastoje atakuojančio saugo pozicijoje. Jis atliko kelis puikius perdavimus komandos draugams, taip pat ir rezultatyvųjį, buvo aktyvus, pats grasino varžovų vartams.

Mantas Savėnas savo ruožtu buvo „Ekrano“ lyderis. Įmušė įvartį, galėjo įmušti dar bent vieną, gerai organizavo žaidimą aikštės viduryje. `

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.