Lietuvos rinktine rūpinsis Kauno medicinos klinikos

Kauno medicines universiteto klinikose (KMUK) buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos krepšinio federacijos ir klinikų. Sutartį pasirašė LKF prezidentas Vladas Garastas ir KMUK generalinis direktorius profesorius Juozas Pundžius.

Susitikimą pradėjo prof. Juozo Pundžiaus žodis. „Džiaugiamės, kad esame įvertinti ir federacija pasirinko būtent mus. Klinikose dirba profesionalūs gydytojais, ypatingai tarp sportininkų vertinamas auksinių rankų chirurgas Rimantas Gudas, gelbėjęs ne vieną atletą.

Rimantas Gudas yra geriausias mūsų medikas ir geriausias krepšininkas tarp medikų. Kai jis buvo rezidentas, jį norėjo suvilioti švedai, tačiau pakviečiau jį ir sakiau, jog jis mums reikalingas.

Džiaugiamės, kad galėsime prisidėti krepšinio stiprinimui Lietuvoje, juk tai mūsų šalies pasididžiavimas.

Ne paslaptis, kad iki šiol žmonės ateidavo pas mus individualiai, o dabar turime sutartį ir gydymo procesas vyks kur kas labiau organizuotai bei sklandžiau.

Asmeniškai noriu perduoti didžiulę pagarbą LKF prezidentui Vladui Garastui. Esame Jūsų sirgaliai ir dabar protingai vadovaujate federacijai. Dabartinė krepšinio situacija Lietuvoje ir didele dalimi yra Jūsų nuopelnas.“

Gydytojas Rimantas Gudas teigė, jog nebijo darbo su žvaigždėmis. „Žinome, kad rinktinėje yra žvaigždžių ir jie turės ypatingų norų. Mūsų tikslas – ne išgydyti traumas, o stengtis, kad jų galima būtų išvengti.

Darbo prioritetas yra profilaktinės programos, priežiūra ir panašiai. Jeigu reikės, aukosime darbo dienas ir rūpinsimės žaidėjais.

Šiai minutei šiek tiek trūksta aparatūros, tačiau visko įsigyti per vieną dieną – neįmanoma. Kalbėjomės su LKF sekretoriumi Mindaugu Balčiūnu ir mūsų situacija jau nėra bloga. Dabar situacija jau geresnė nei anksčiau.

Norime sukoordinuoti visas problemas. Mūsų tikslas nėra vykti su krepšininkais visiems klinikų specialistams, bet žinoti krepšininkų problemas ir su jomis kovoti.

Norime sukurti tęstinumą. Sudarysime duomenų bazę ir kiekvienas krepšininkas žinos savo problemas. Sužaidęs rinktinėje jis nesijaus nebereikalingas. Nebus taip, kad žaidėjas atidavė duoklę ir viskas.

LKF prezidentas Vladas Garastas taip pat džiaugėsi sutartimi. „Beveik visa pagrindinės rinktinės sudėtis yra užsienyje. Jie patiria didelius krūvius ir žaidžia sunkius sezonus. Grįždami į rinktinę jie turi nedaug laiko pailsėti ir atsistatyti. Reikia kruopščiai ištirti žaidėjų sveikatą. Treneris turi žinoti, kokios būklės yra žaidėjai, o nežinia – tai rizika.

Federacijos nuomone, krepšininkų sveikata turėtų rūpintis geri specialistai, galintis tinkamai užtikrinti žaidėjų sveikatą. Nenoriu kalbėti apie tai, kokia situacija buvo anksčiau, tuo labiau, kad vienas medikas negali pasirūpinti visa komanda.

Teko matyti NBA medicinos struktūrą, kurioje yra didžiulis laboratorijos, o tyrimams ir sveikatos priežiūrai skiriama labai daug laiko ir pinigų. O čia – sulčių duoda išgerti ar tabletę nuryti. Reikia stengtis dėl krepšininkų sveikatos ir dirbti išvien.

Per keturias olimpines žaidynes, esame net antroje vietoje po amerikiečių, skaičiuojant bendrai iškovotus taškus. Tuo galime didžiuotis ir nenorime, kad ši serija nutrūktų. Norime, kad mūsų krepšininkai patektų į olimpines žaidynes ir grįžtų į pergalingą kelią.

Mūsų rinktinės žvaigždės turi būti supratingi. Jie turi suvokti, kad viskas daroma tik gerais tikslais. Anksčiau buvo tikrai prastai rūpinamasi krepšininkų sveikata. Be to, ką gali vienas žmogus?“

Sutarties pasirašymo proga LKF prezidentas V.Garastas padovanojo KMUK vadovui J.Pundžiui proginį Lietuvos krepšinio 85 metų jubiliejaus statulėlę bei neseniai išleistą knygą apie visą Lietuvos krepšinio istoriją.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.