Seimo nariai nesutaria dėl nėštumo nutraukimo termino

Seimo narių grupė prašo sveikatos apsaugos ministrą nepritarti siūlymams sutrumpinti periodą, per kurį leidžiama nutraukti nėštumą, nuo 12 iki 8 savaičių.

Kaip penktadienį pranešė parlamentarė liberaldemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė, Seimo Visuomenės plėtros, reprodukcinės sveikatos ir teisių parlamentinė grupė kreipimesi į sveikatos apsaugos ministrą Rimvydą Turčinską pabrėžia, jog toks nėštumo nutraukimo termino sutrumpinimas yra „ne vien siekis mažinti abortų skaičių Lietuvoje, bet ir sąmoningas ketinimas uždrausti abortą šalyje”.

Anot A.M.Pavilionienės, nėštumo nutraukimo laiko sutrumpinimas turės neigiamų pasekmių visuomenės raidai: didės nelegalių, kriminalinių abortų ir su tuo susijusių moterų mirčių skaičius, padaugės likimo valiai paliktų ar nužudytų naujagimių, didės moterų diskriminacija ir moterų socialinė atskirtis bei šeimų skurdas.

Balandžio pabaigoje Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai konservatoriai Vida Marija Čigriejienė ir Antanas Matulas bei Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė pasiūlė sveikatos apsaugos ministrui sutrumpinti legalų nėštumo nutraukimo terminą.

Iniciatyvos autorių nuomone, abortų tvarkos pakeitimas prisidės prie moterų sveikatos gerinimo, nes vėlyvas nėštumo nutraukimas sveikatai sukelia didelę grėsmę – padidėja komplikacijų tikimybė, moterys, kurioms buvo padarytas abortas, daug dažniau turi nevaisingumo problemų, serga įvairiomis ligomis.

Lenkijoje, kur abortas leidžiamas tik išprievartavimo atveju ar kai kyla grėsmė motinos gyvybei, nėštumo nutraukimo terminas yra 12 savaičių. Kai kuriose Europos Sąjungos valstybėse, tokiose kaip Didžioji Britanija, iškilus grėsmei dėl moters gyvybės, dėl sveikatos, ekonominių ar socialinių priežasčių abortus leidžiama atlikti net iki 24 savaičių.

JAV atliktų tyrimų duomenimis, kasmet pasaulyje atliekama 46 milijonai abortų, iš kurių 20 milijonų nelegalūs. Kasmet dėl aborto sukeltų komplikacijų fiksuojama 100 tūkstančių mirčių. 123 milijonai moterų pasaulyje nenaudoja kontraceptinių priemonių vien dėl to, jog pakankamai nemoka jomis naudotis bei nesuvokia kontracepcijos teigiamų poveikių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.