Mokesčių inspekcija gavo rekordinį deklaracijų skaičių

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad preliminariais duomenimis, gauta beveik 623 tūkstančių 2006 metų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijų.

2006 metų pajamų ir / ar turto deklaracijas gyventojai apskričių valstybinėms mokesčių inspekcijoms ar joms priklausantiems teritoriniams skyriams turėjo pateikti iki gegužės 2-iosios.
Šiuo metu 2006 metų pajamų mokesčio permoką jau gavo beveik 344 tūkstančiai gyventojų, jiems grąžinta apie 207 milijonai litų. Iš viso pajamas deklaravę gyventojai prašo grąžinti apie 312 milijonų litų pajamų mokesčio permoką. Praėjusiais metais tokiu metu GPM permoką susigrąžino 195 tūkstančiai gyventojų, jiems buvo grąžinta apie 115 milijonų litų.

Preliminariais skaičiavimais elektroniniu būdu deklaracijas pateikė beveik 75 procentai deklaravusiųjų pajamas, naudojantis Elektronine deklaravimo sistema pateikta apie 468 tūkstančiai deklaracijų. Pernai elektroniniu būdu pajamas deklaravo apie 46 procentai gyventojų (220 tūkst.).

Šiemet gyventojams, deklaravusiems savo pajamas elektroniniu būdu, buvo suformuota iš dalies užpildyta deklaracija, kurioje pateikiama VMI turima informacija apie pajamas, susijusias su darbo santykiais, ir išlaidas, apie kurias mokesčių inspekcijai pranešė tretieji šaltiniai (bankai, draudimo bendrovės, kompiuterių pardavėjai ir pan.).

„2006 m. gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo rezultatai parodė, kad nemažai mokesčių mokėtojų įvertino elektroninio deklaravimo privalumus. Tikėjomės, kad šiemet, pasiūlius naują paslaugą – iš dalies užpildytą deklaraciją, dar daugiau gyventojų pajamas deklaruos elektroniniu būdu ir tai pasitvirtino“, – sako VMI viršininkas M. Kaseliauskas, pažymėdamas, kad mokesčių mokėtojus deklaruoti pajamas e-būdu paskatino ir GPM permokų grąžinimas per 10 dienų.
Siekiant paskatinti pajamų deklaravimą ir padėti gyventojams užpildyti deklaracijas VMI šiais metais balandžio pradžioje (balandžio 2-14 dienomis) organizavo atvirų durų dekadą, kurios metu apskričių valstybinėse mokesčių inspekcijose apsilankė per 120 tūkst. gyventojų. Vykstant atvirų durų dekados (toliau – ADD) renginiams, šalyje pateikta apie 140 tūkst. GPM deklaracijų, iš kurių per 107 tūkst. buvo pateikta e-būdu. 33 tūkst. mokesčių mokėtojų, įvertinę elektroninio deklaravimo naudą, AVMI skyriuose sudarė elektroninio deklaravimo sutartis ir ateityje pajamas deklaruos tik e-būdu.

Praėjusiais metais per atvirų durų savaitę visose apskričių VMI ir joms priklausančiuose skyriuose apsilankė beveik 90 tūkstančių gyventojų, daugiau kaip 60 tūkstančių iš apsilankiusiųjų pateikė deklaracijas, seminaruose dalyvavo 4 tūkstančiai gyventojų.

„Įvertinus praėjusių dviejų metų gerus atsiliepimus, šiemet buvo nuspręsta dar labiau pagelbėti mokesčių mokėtojams deklaruoti pajamas. Kaip įprasta, institucijos skyriai visoje šalyje veikė ilgiau, AVMI specialistai teikė asmenines konsultacijas gyventojams, padėjo pildyti deklaracijas, organizavo seminarus aktualiomis su pajamų deklaravimu susijusiomis temomis. Apskričių patalpose įrengtose kompiuterizuotose darbo vietose, visi norintys galėjo pateikti deklaracijas elektroniniu būdu. Kai kurių apskričių aptarnavimo skyriai, įvertinę didelį žmonių susidomėjimą, ir toliau (iki gegužės 2-osios) dirbo ilgiau“, – teigia VMI viršininkas Modestas Kaseliauskas.
Šiemet AVMI specialistai daug dėmesio skyrė ir kaimiškų vietovių gyventojams. VMI sėkmingai bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija bei Viešojo interneto prieigos taškų (VIPT) asociacija, todėl mokesčių mokėtojai pajamas e-būdu galėjo deklaruoti ir šiuose taškuose, kurių šalies kaimo vietovėse yra per 300.

Praėjusiais metais VMI gavo beveik 600 tūkstančių GPM deklaracijų (2005 m. – per 470 tūkst. deklaracijų), gyventojams grąžinta daugiau kaip 276 mln. litų GPM permokos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.