Politikai nebenori dirbti už grašius

Dar nė kojų apšilti nespėję šios kadencijos miesto Tarybos nariai, sužinoję, kad už jų triūsą miesto labui bus atlyginta vos keliais šimtais litų, pasijuto esą nuvertinti.

Todėl jau pirmajame Klaipėdos miesto tarybos Kolegijos posėdyje prabilta apie išmokų politikams didinimą. Idėjos autorius – Darbo partijai atstovaujantis Alfonsas Bargaila.

„Ne paslaptis, kad už kiekvieną darbą turi būti mokamas atlygis. Žmogaus galimybės yra neribotos. Jei jis bus suinteresuotas, jei žinos, kad jam už tai bus deramai sumokėta, galės dirbti ir darbo valandoms pasibaigus ar net naktį. Mūsų laikais altruistų ne tiek jau daug, todėl man tikrai keista, kad iki šiol šito klausimo niekas nesvarstė. Jei Seimo narys gauna apie dešimt tūkstančių litų, o lygiai taip pat tautos išrinktas tarybos narys vos kelis šimtus, – ar tai teisybė?” – savo pasiūlymo motyvus dėstė politikas.

„Seimo nario atlyginimas mus tikrai tenkintų”, – replikavo miesto meras Rimantas Taraškevičius.

Iš principo kolegos A. Bargailos iniciatyvai pritaręs konservatorius Naglis Puteikis akcentavo, kad jei ir bus priimtas sprendimas didinti politikų atlygį, tą pajus tik kitos kadencijos miesto Tarybos nariai.

Tai, kad, palyginti su kitais didžiaisiais šalies miestais, Klaipėdos politikų atlygis – pats mažiausias, patvirtino ir mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė, tad įkainių didinimo klausimas išties esąs svarstytinas. Tai, vicemerės įsitikinimu, paskatintų politikus aktyviau dalyvauti ne tik miesto Tarybos, bet ir jos komitetų bei įvairių komisijų, sudarytų įvairiems klausimams spręsti, darbe. „Politikams darbo nuolat daugėja, tad natūralu, kad už didesnį krūvį jie turėtų gauti ir didesnį atlygį”, – samprotavo vicemerė.

Pasak Savivaldybės administracijos vyriausiosios buhalterės Daivos Trečiokienės, politikams už darbą posėdžiuose mokama pagal valandinį įkainį. „Viena posėdžiavimo valanda įvertinta apie 10,5 lito, – aiškino D. Trečiokienė, – tačiau per mėnesį gali būti mokama ne daugiau nei už 30 valandų.”

Atlygio dydį, pasak vyr. buhalterės, lemia dvi aplinkybės: posėdžių skaičius ir jų trukmė bei politikų drausmingumas. Pasak D. Trečiokienės, praėjusią kadenciją vidutinis politikų atlygis už dalyvavimą posėdžiuose buvo 58 litai per mėnesį. Didžiausia užfiksuota išmoka – 106,5, mažiausia – 2,72 lito.

Be šių pinigų, vadovaujantis 2003 metų kovo 27 sprendimu, kiekvienam Tarybos nariui kas mėnesį mokama po 300 litų kanceliarinėms išlaidoms.

Kolegoms prabilus apie politikų atlygį, konservatorius N. Puteikis sakė, kad kartu būtina spręsti ir Savivaldybės administracijos darbuotojų atlyginimų didinimo klausimą, ir tai esą privalu daryti nedelsiant. Pasak politiko, – tai vienintelis būdas išlaikyti Savivaldybėje kompetentingus darbuotojus. N. Puteikio įsitikinimu, negalima versti žmonių dirbti už varganą atlygį, juo labiau kad jie puikiai žino, kokias algas gauna privačiose struktūrose dirbantys specialistai.

Pasak politiko, šią problemą būtų galima išspręsti sumažinus etatų skaičių. Tada būsią galima išsiversti su dabartinės apimties mokos fondu.

Kolegija sutarė prie šio klausimo sugrįžti kitą posėdį. Jo metu minėtosioms problemoms spręsti ketinama sudaryti specialią komisiją. Jai pirmininkauti sutiko A. Bargaila. N. Puteikis teigė galėsiąs būti pavaduotoju.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.