Lietuva pirmą kartą minės europinę Vėjo energijos dieną

Šių metų birželio 15 dieną Lietuvoje kartu su daugeliu Europos Sąjungos (ES) šalių bus minima tarptautinė Vėjo energijos diena. Vienu iš šios dienos akcentų taps visą gegužės mėnesį Lietuvoje vyksiantis moksleivių rašinių konkursas, kurį organizuoja šalies Švietimo ir mokslo ministerija su Lietuvos vėjo elektrinių asociacija. Pagrindinis konkurso prizas – kelionė į vėjo elektrinių „sostinę“ Magdeburgą (Vokietija) – nugalėtojams bus įteiktas birželio 16 dieną, Vėjo energijos dienos renginių Palangoje metu.

Pirmą kartą šiais metais daugelyje ES šalių vyksiančios Vėjo energijos dienos minėjimo iniciatorė – Europos vėjo energijos asociacija (EWEA), siekianti atkreipti pasaulio bendruomenės dėmesį į klimatą ištikusią krizę ir skatinti naudoti atsinaujinančią vėjo energiją. Lietuvoje Vėjo energijos dienos renginius organizuoja Lietuvos vėjo elektrinių asociacija (LVEA). Moksleivių rašinių konkurso prizų steigėja – didžiausią Baltijos šalyse vėjo elektrinių parką turinti bendrovė „Vėjų spektras“.

„Kartu su Europa minėdami tarptautinę Vėjo energijos dieną Lietuvoje, norime atkreipti visuomenės dėmesį į besikeičiantį klimatą ir neigiamą šių pokyčių įtaką mums bei mūsų vaikams. Neatsitiktinai startą šiai iniciatyvai duos moksleiviai, rašinių konkurse pateiksiantys savo mintis ir nuomonę apie vėjo energijos galimybes Lietuvai ir kiekvienam iš mūsų“, – sakė Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos prezidentas Alvydas Naujėkas.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos viceministrės Virginijos Būdienės, šis konkursas – tai dar viena galimybė ugdyti mokinių vertybines nuostatas, ugdyti jų požiūrį į darnų vystymąsi kintančiame pasaulyje. Mokiniai, savo darbuose rašydami apie vėjo energijos galimybes, gilinsis į ekonomikos, socialinės plėtros ir aplinkos apsaugos tarpusavio priklausomybę, ieškos būdų, kaip, veiksmingai panaudojant vėją, galima kurti saugesnį, sveikesnį ir turtingesnį pasaulį.

Moksleivių rašinių konkursas vyks iki birželio 1 dienos. Konkurse gali dalyvauti visų Lietuvos bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų V–XII klasių mokiniai. Kiekvienas konkurso dalyvis gali pateikti po vieną rašinį, pasirinkęs vieną iš keturių, skirtingus aspektus liečiančių temų: „Augu su vėju“, „Vėjo energija – dabarties ir ateities kartoms“, „Kaip „pasikinkyti“ vėją“? ir „Švari vėjo energija – švariai ateičiai“.

Konkursui pateikti darbai bus vertinami dviejose amžiaus grupėse: V – VIII ir IX – XII klasių. Nugalėtojus rinks komisija, sudaryta iš ŠMM ir LVEA atstovų. Kiekvienoje amžiaus grupėje bus skiriamos pirmos, antros ir trečios vietos bei papildomas simpatijų prizas.

Pirmų ir antrų vietų laimėtojams atiteks pagrindinis prizas – kelionė į Vokietijos miestą Magdeburgą, vadinamą vėjo elektrinių „sostine“. Trečiųjų vietų ir simpatijų prizo laimėtojams atiteks ekskursija į Kretingos rajone veikiantį didžiausią Baltijos šalyse vėjo elektrinių parką. Daugiau informacijos apie konkursą ir jo nuostatus www.smm.lt/naujienos/konkursai.

Europinės Vėjo energijos dienos proga Lietuvoje planuojama surengti ir daugiau renginių. Birželio 15 dieną, penktadienį Vilniuje bus rengiama konferencija politikams, kurios metu bus naginėjama vėjo energetikos situacija ir perspektyvos šalyje bei pasaulyje. Birželio 16-ąją, šeštadienį, Palangoje ir Kretingos rajone Vėjo energijos dieną vainikuos pramoginiai renginiai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.