Per 2 dienas dukart pagerintas duomenų perdavimo internetu rekordas

Tokijo universiteto mokslininkams per dvi dienas pavyko net du kartus pagerinti duomenų perdavimo internetu greičio rekordą. Bandymai buvo atlikti gruodžio 30 ir 31 dienomis, tačiau apie patvirtintus jų rezultatus pranešta tik dabar.

Sparčiam duomenų perdavimui naudotas modernus „Internet 2“ tinklas, kuris kol kas naudojamas tik akademinėms reikmėms. Gruodžio 30 dieną Tokijo universiteto darbuotojai pasiekė 7,67 gigabito greitį, na o 31 dieną rekordą vėl pagerino – išspaudė net 9,08 Gbps.

Maksimali teorinė duomenų perdavimo sparta „Internet 2“ tinklu siekia 10 Gbps, tad tikėtina, jog japonų pasiektas rezultatas nebus greitai pagerintas. Šiuo metu „Internet 2“ tinklas šviesolaidžio gijomis jungia daugiau nei 200 universitetų visame pasaulyje. Entuziastai jau kalba ir apie poreikį kurti „Internet 3“ kompiuterių tinklą, kuriame informacija galės būti perduodama net 100 Gbps greičiu.

Palyginimas greičiams įsivaizduoti – jei HD filmą parsiųsti tuo internetu, kurį naudojame kasdien, trunka pora dienų, tai su „Internet 2“ tai užtrunka vos 30 sekundžių.

Apie naująjį „Internet 2“ tinkle pasiekta greičio rekordą pranešta kasmetiniame šio tinklo vystytojų susitikime. Tokijo universiteto atliktų spartos bandymu metu duomenys keliavo gerokai toliau, nei iš vieno kambario į kitą – jie įveikė daugiau nei 30 tūkstančių kilometrų, pakeliui kirto šešis potinklius. Jei būti dar tikslesniems – informacija iš Tokijo keliavo į Čikagą, Sietlą, Amsterdamą bei grįžo atgal į Tokiją.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.