Panašu, kad uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius, pranašavęs, kad miesto Tarybos komitetų pirmininkų postų dalybos būsiančios sklandžios, smarkiai apsiriko.
Savo galią jau spėjusi pajusti opozicija pasiryžusi sugriauti R. Taraškevičiaus šalininkų dar iki pirmojo šios kadencijos miesto Tarybos posėdžio preciziškai sudėliotus planus ir išplėšti nemenką valdžios gabalą.
Pasak Artūro Šulco, keturiolika narių miesto Taryboje turinti vadinamoji Permainų koalicija valdančiajai daugumai pateikė du pasiūlymus.
Pagal vieną iš jų, dauguma pasirenka tris komitetus, kuriems ji norėtų vadovauti, o pirmininkavimą likusiems keturiems perleidžia opozicijos atstovams. „Jei šis pasiūlymas valdančiajai daugumai pasirodytų esąs nepriimtinas, mes sutinkame vadovauti trims komitetams, tačiau šiuo atveju teisė rinktis turėtų būti suteikta mums”, – opozicijos planus rikiavo politikas.
A. Šulco įsitikinimu, kadangi jėgų santykis Taryboje apylygis – 14:17, abu pasiūlymai esą „visiškai normalūs”.
Antra vertus, sakė politikas, galimas ir dar vienas variantas. Jei valdančioji dauguma nuspręstų atmesti abu pasiūlymus, opozicija apsieitų ir be jokių postų. „Mums postai – trečiaeilis ar net penktaeilis dalykas. Jei valdančioji dauguma sugebės pati viena suformuoti visą valdžią ir darniai dirbti, – tai pirmyn, tačiau mūsų paramos šiuo atveju nebus”, – sakė A. Šulcas.
Tai, kad politiniai postai – ne pats svarbiausias dalykas, teigė ir valdančiajai daugumai atstovaujantis R. Taraškevičius: „Atėjome dirbti miesto labui, todėl privalome rasti tokius sprendimus, kad tie darbai būtų dirbami taip, kaip tikisi mus išrinkę klaipėdiečiai.”
Uostamiesčio meras R. Taraškevičius neneigė, kad esant dabartiniam jėgų pasiskirstymui Taryboje kompromisai esą neišvengiami, tačiau kokie jie bus ir kada, – kol kas neįvardijo.
„Tarsimės su koalicijos partneriais, ieškosim visų įmanomų variantų, kad destrukcijos miesto Tarybos darbe būtų kiek galima mažiau”, – patikino miesto galva.
Balandžio 19-ąją posėdžiavusi miesto Taryba sudarė septynis – Teritorijų planavimo, Strateginės plėtros, miesto ūkio, Ugdymo ir jaunimo, Savivaldybės turto, Socialinių reikalų bei Finansų ir ekonomikos komitetus. Keturiuose iš jų pozicijos ir opozicijos atstovų yra po lygiai. Jei nepavyks susitarti, išrinkti pirmininkus bus neįmanoma.
Tą pačią dieną priimtas protokolinis sprendimas, kad komitetų pirmininkai bus renkami tik dalyvaujant visiems nariams. Tai padaryta siekiant išvengti situacijos, kai atskirai susirinkę pozicijos ir opozicijos atstovai išsirinks du to paties komiteto pirmininkus.
Žodžiu susitarta ir dėl dar vieno dalyko: nė vieno komiteto pirmininkas nebus renkamas tol, kol šiuo klausimu nebus pasiektas principinis pozicijos ir opozicijos susitarimas.
Kad komitetų darbas nebūtų visiškai paralyžiuotas, laikinai – kol bus išrinkti nuolatiniai jų vadovai, komitetų posėdžiuose paeiliui pirmininkaus vis kitas jų narys.