Įtarimai dėl senų laivų

Įtariama, kad „Baltlantos“ bendrovė, kurios laivai žūklauja Baltijoje ir vandenyne prie Mauritanijos krantų, apgaulės būdu siekė gauti paramą iš Europos Sąjungos fondų.

Vyksta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos tikrinimas. Žuvininkystės departamento direktorius Aidas Adomaitis laikinai nušalintas nuo pareigų. Tai susiję su laivais atiduodamais į metalo laužą, kai už juos Europos Sąjunga išmoka kompensacijas.

2004-2006 metais į metalo laužą buvo atiduota 20 Baltijoje žvejojusių laivų su sąlyga, kad jų savininkai gavę kompensacijas paliks verslą.

Už tai išmokėta 21,7 milijono litų kompensacijų.

Nuo 2006 metų rudens tęsiasi antroji laivų atidavimo į metalo laužą banga. 11 paraiškų pateikę laivų savininkai tikėjosi, kad už nurašomus laivus kompensacijas gaus 2007 metų pradžioje.

Nacionalinės mokėjimų agentūros duomenimis, dėl trijų laivų atitikimo keliamus ES reikalavimus kilo abejonių. Siekdamas išsiaiškinti, kam mokėti kompensacijas, Žuvininkystės departamentas kreipėsi į Briuselį. Gavus teigiamą atsakymą buvo rengiamasi pinigus mokėti visiems 11 pareiškėjų. Pinigai kompensacijoms skirti iš 2004 -2006 metų Europos Sąjungos finansinės paramos fondų.

Dar neišmokėjus kompensacijų už antrosios bangos paraiškas Žuvininkystės departamentas pradėjo priiminėti naujas. Pagal jas kompensacijos bus mokamos iš 2007 – 2013 metų ES paramos fondo. Gautos jau trys paraiškos. Dvi gautos iš pakrantės žvejų ir viena iš vandenyne žvejojančių laivų savininko. Šį kartą pirmenybę mokėti kompensacijas žadama teikti priekrantėje ir vandenyne žūklaujančioms įmonėms. Tačiau, išmokėjus kompensacijas už vieną okeaninį žvejybos laivą, vargiai beliktų pinigų kitiems – priekrantės laivelių savininkams. Paraiškos bus priimamos iki 2007 metų rudens.

Apie pateiktą paraišką bendrovė „Baltlanta“ informacijos neteikia ir aiškina, kad toks akibrokštas dėl ES kompensacijų skaidrumo, kaip vykdomas Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos patikrinimas, esąs konkurentų darbas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.