Gražūs nagai – sveiki nagai

Dažnai sakoma, jog rankos – vizitinė kortelė, kuri suteikia daug informacijos apie žmogų: dirbamą darbą, pomėgius, asmenines savybes, o ypač sveikatos būklę. Sunku paslėpti lūžinėjančius, įtrūkusius, pageltusius, pilkšvus ar net žalsvus nagus.

„Banguoti“ nagai

Ant nagų matomos horizontalios paviršinės arba gilios vagos skersai nago plokštelės. Priežastys gali būti labai įvairios – vidaus ligos ar rankų traumos, stresas, cinko ir kalcio trūkumas organizme, todėl pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

Kitos priežastys – netaisyklingas manikiūras arba akriliniai nagai. Darant manikiūrą, gali būti pernelyg stipriai spaudžiamos nagų šaknys. Pažeidus odelę, gali atsirasti kandidozė. Tada apynagė patinsta, parausta, skauda, o nagas pradeda augti banguotas, su skersinėmis vagelėmis. Odeles nuo nagų reiktų atstumti švelniai arba kurį laiką jų iš viso neliesti.

Lūžinėjantys, įtrūkę nagai

Matomi vertikalūs ar horizontalūs įtrūkimai laisvoje nago dalyje. Lūžinėjantys nagai gali rodyti, kad trūksta vitaminų, mineralų, ypač kalcio, arba tai gali būti netaisyklingo manikiūro pasekmės. Dažnai skalbiant, valant įvairius paviršius ar plaunant indus plovikliais rekomenduojama apsaugoti rankas guminėmis pirštinėmis. Cheminės medžiagos, esančios įvairiuose valikliuose, nagams itin kenksmingos. Jos plonina nago plokštelę, padaro nagus trapius ir išsausina.

Ploni, silpni, trapūs nagai

Ploni ir trapūs nagai lengvai įskyla, blogai auga. Dažnai ploni ir silpni nagai būna dėl blogos kraujo cirkuliacijos, dažno buvimo vandenyje, prastos ir nevisavertės mitybos, vitaminų A, B, C, D, E, mineralų, geležies ir kalcio trūkumo. Taip pat tokie nagai gali būti ir paveldimi.

Minkšti nagai

Nago galas lengvai įskyla ir plyšta, silpna nago struktūra, išbalansuotas baltyminis pagrindas. Dažniausios priežastys: dietos, prasta mityba, bloga kraujo cirkuliacija, vitaminų A, B, C, D, E ir mineralų trūkumas. Naudokite specialų nagų kietiklį, stiprinamąsias priemones nagams.

Gelsvi nagai

Ant nago ar jo dalies matomas dengiantis geltonumas ar pilkšvumas. Dažniausiai nagai pagelsta ir papilkėja dėl rūkymo, pigaus ir ryškaus nagų lako, nesubalansuotos mitybos ir mineralų trūkumo. Tokius nagus galima atgaivinti šilta aliejaus vonele, taip pat bent keletą savaičių nereikėtų lakuoti. Rekomenduojama lakuojant nagus daryti kelių savaičių pertraukas. Tačiau gali būti ir rimtesnė nagų gelsvumo priežastis – nagų grybelis. Geltoni, sustorėję ir trupantys nagai yra grybelio požymis. Jis dažniausiai prasideda nuo nago kampo. Užsikrečiama dažniausiai pirtyse, dušuose, baseinuose, nuo svetimos avalynės, kojinių, pirštinių. Todėl būtinai reikėtų ištirti, kur glūdi nagų gelsvumo ir pilkšvumo priežastys.

Žydintys nagai

Baltos dėmelės, netvarkingai išsidėsčiusios ant nago plokštelės, dažnai vadinamos nagų žydėjimu. Dažniausiai tai tik kosmetinė problema, o ne ligos požymis. Taip atsitinka dėl nago plokštelėje atsiradusių pripildytų oro vakuolių. Nagai gali „žydėti“ ir po įvairių traumų, netaisyklingo manikiūro ir ypač dėl cinko ir vitamino A trūkumo organizme.

Juodi, mėlyni, žalsvi nagai

Netolygi nago plokštelės ir žemiau jos spalva rodo, kad gali būti grybelinė infekcija, apsinuodijimas vaistais arba susidarė kraujosruvos po traumų. Tamsi nagų spalva gali atsirasti sergant plaučių ar širdies ligomis. Reikalinga medicininė priežiūra, specialūs medikamentai ir kremai.

Stiprinkite nagus iš vidaus

Nagais būtina rūpintis nuolat. Jų priežiūra neturėtų apsiriboti tik nepriekaištingu manikiūru. Sveikas nagas turi būti tvirtas ir elastingas. Labai dažnai nagų problemos liudija apie žmogaus sveikatos būklę bei vitaminų ir mineralų trūkumą organizme. Jei norite, kad nagai būtų sveiki, pasistenkite, kad jūsų maiste netrūktų būtinų mineralų ir vitaminų.

Vitaminas A stiprina nagus ir padeda jiems augti.

Vitaminas B padeda pasisavinti baltymus ir kartu spartina nagų augimą.

Vitamino C veikime svarbios jo antioksidacinės savybės.

Vitaminas D reguliuoja kalcio suvartojimą, sudaro sąlygas tinkamai nagų mineralizacijai.

Vitaminas E – svarbus antioksidantas, saugo nagus nuo laisvųjų radikalų žalingo poveikio, slopina daugelio kenksmingų medžiagų poveikį nagams.

Kalcis būtinas nago tvirtumui.

Geležis labai svarbi nago struktūrai ir formai.

Cinkas padeda taisyklingai formuotis nagams.

Siera būtina nago susidarymui, stabdo uždegimo procesus.

Sveiki nagai

Ne ryški nagų spalva ir jų ilgis rodo nagų grožį, todėl svarbiausia yra tinkama nagų priežiūra, kad jie būtų sveiki ir tvarkingi.

Puoselėkite nagus kelis kartus per savaitę pašildyto ricinos aliejaus ir vieną kartą per mėnesį – parafino vonelėmis. Nuolat galite pasidaryti citrusinių vaisių sulčių voneles.

Pasidarykite rankų masažą su gydomaisiais bei maitinamaisiais kremais ar aliejais. Masažo metu suaktyvinama kraujotaka, pamaitinama rankų oda ir nagai. Nagai gerai sugeria visas masažo kreme ar aliejuje esančias gydomąsias medžiagas ar vitaminus.

Jokiu būdu nekrapštykite nagų ir panagių žirklėmis ar kitais aštriais daiktais, nes įdrėskimai – palankiausias kelias infekcijoms, pažeidžiančioms nagus. Naudokite tik kokybiškas manikiūro ir nagų kosmetikos priemones. Jokiu būdu nagų nečiulpkite ir nekramtykite.

Jei mityba sveika, puiki sveikatos būklė ir tinkama nagų priežiūra, vadinasi, nagų problemų priežastis glūdi kitur, tuomet būtina kreiptis į specialistą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Gražūs nagai – sveiki nagai"

  1. Justinija

    koki aliejuka nagams jus naudojate? as kolkas jokio,bet noreciau pradeti,bet nzn koki pasirinkti. noretusi kad ne tik drekintu,bet ir stiprintu 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.