EK nuo gegužės nebeleis teikti valstybinės paramos pieno tyrimų sistemai

Europos Komisija (EK) nuo šių metų gegužės pradžios nebeleis teikti valstybinės paramos pieno tyrimų sistemai. Iki šiol valstybės parama pieno tyrimams kasmet siekdavo apie 5 mln. litų.

Išaugus valstybės įmonės „Pieno tyrimai” kaštams, nuspręsta pieno tyrimų įkainį padidinti nuo 1,4 iki 2 litų. Pasak įmonės direktoriaus Sauliaus Savickio, kainos didinimo projektas jau pateiktas Konkurencijos tarybai.

Įkainio brangimas palies ir pieno gamintojus, kurie taiko mėginių ėmimo tvarką iš kiekvienos pieno siuntos, kai mėginiai iš ūkio tiesiai vežami į „Pieno tyrimų” laboratoriją. Jei pieno gamintojai nesutiks apmokėti už papildomus tyrimus, ši tvarka jiems nebus taikoma.

„Apskaičiavome, kad atvykti į ūkį ir paimti mėginius mums vidutiniškai kainuotų 250 litų per mėnesį. Kiekvieną mėnesį suma gali keistis, priklausomai nuo nuvažiuoto kelio ir kt. Jei pieno gamintojas sutiks už papildomus tyrimus mokėti, mėginiai bus imami kaip ir anksčiau. Kad kaina sumažėtų, keli pieno gamintojai galėtų susikooperuoti”, – sakė S. Savickis.

Pasak jo, remiantis SMS žinutėmis vykdytos apklausos rezultatais, iš 200 apklaustųjų du trečdaliai sutinka su tokiu apmokėjimu.

Ar Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ras būdų išlaikyti valstybinę paramą pieno tyrimų sistemai, dar neaišku. Iki šiol buvo kompensuojama 51 proc. pieno tyrimų mokesčio.

ŽŪM sekretoriaus Vytauto Grušausko teigimu, jei derybos su Konkurencijos taryba vyks sklandžiai, valstybės biudžeto lėšomis būtų kompensuota apie 60 proc. įkainio, kitą dalį pasidalytų perdirbėjas ir gamintojas: 29 proc. mokėtų perdirbėjas, 11 proc. – gamintojas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.