Kur bus laidojamas Jelcinas, dar nenuspręsta, bet užuojautos plūsta

Rusijos pirmojo prezidento Boriso Jelcino amžinojo poilsio vieta dar kol kas nežinoma, pranešė pirmadienį šaltiniai, artimi velionio šeimai.

„Žinoma, bus atsižvelgta į paties Boriso Nikolajevičiaus pageidavimą, jei jis egzistuoja, taip pat velionio pirmojo prezidento šeimos ir valstybės institucijų nuomonę“, – sakė pašnekovas.

B.Jelcinas staiga mirė pirmadienį sustojus širdžiai, eidamas 77-uosius gyvenimo metus.

Dėl Rusijos pirmojo prezidento mirties nenutrūkstamu srautu plaukia užuojautos.

Buvęs Rusijos vicepremjeras, vienas pirmųjų gubernatorių Borisas Nemcovas, paskirtas tuometinio prezidento B.Jelcino, mano, kad į istoriją velionis įeis kaip teigiamas herojus.

Pasak politiko, velionis „milijonams mūsų tėvynainių, tarp jų ir man, suteikė laisvę ir galimybę save realizuoti. Jis nemėgo cenzūros, buvo pakantus opozicijai ir rėmė regionus – sakau tai kaip gubernatorius“, – sakė B.Nemcovas pirmadienį.

„Todėl mes turime kovoti už laisvę, ir tai bus geriausias Jelcino atminimas“, – pridūrė jis.

Buvęs Baltarusijos Aukščiausiosios tarybos pirmininkas Stanislavas Šuškevičius savo ruožtu sakė, kad „Baltarusija nepriklausomybę de jure gavo todėl, kad Rusija turėjo Jelciną“.

„Vargu ar būtų apsieita be kraujo praliejimo, jei Rusijai būtų vadovavęs kas kitas“, – mano jis.

Buvęs kandidatas į Baltarusijos prezidentus Aleksandras Milinkevičius antrina, kad „pereinamuoju laikotarpiu nuo Sovietų Sąjungos prie demokratijos B.Jelcinas buvo neeilinė asmenybė“.

„Jis nuoširdžiai laikėsi demokratinių pažiūrų ir stengėsi jas realizuoti“, – sakė vienas iš dabartinių Baltarusijos opozicijos lyderių.

„Jam valdant Rusija žengė pirmus demokratinius žingsnius, kūrėsi nepriklausoma žiniasklaida, buvo organizuojami išties nepriklausomi rinkimai“, – pridūrė A.Milinkevičius.

Buvęs RTFSR valstybės sekretorius, buvęs pirmasis Rusijos vicepremjeras, dabar – Federacijos Tarybos narys Genadijus Burbulis pareiškė, kad „nepaisant visų klaidų, tai buvo žymus žmogus. Jis sugebėjo pačią atsakingiausią akimirką prisiimti atsakomybę ir apsaugoti šalį nuo kruvinų totalitarinės SSRS palikimo dalybų“.

Ukrainos užsienio reikalų ministras pirmaisiais šalies nepriklausomybės metais Anatolijus Zlenko B.Jelciną pavadino Rusijos valstybės įkūrėju. „Juo galima žavėtis, jį galima kaltinti, bet vienareikšmiškai reikia pripažinti, kad Borisas Nikolajevičius įnešė demokratijos elementų į Rusijos politiką“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.