Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra, surašiusi pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, perdavė teismui baudžiamąją bylą dėl internetinio sukčiavimo ir neteisėto disponavimo mokėjimo kortelės. Kaune gyvenančiam L. J. (gim. 1969 m.) kaltinimai pareikšti dėl sukčiavimo ir neteisėt disponavimo mokėjimo instrumentais, o jo bendrininkui kauniečiui D. P. (gim. 1977 m.) – dėl sukčiavimo.
Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apskrities skyrius.
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas tuomet, kai keli vilniečiai kreipėsi į Vilniaus m. apylinkės prokuratūrą ir pranešė 2005 m. kovo mėnesį viename iš populiariausių šalyje automobiliais prekiaujančių internetinių puslapių radę skelbimus apie siūlomas įsigyti transporto priemones. Nukentėjusiųjų teigimu, skelbime nurodytu telefonu atsiliepdavęs vyras aiškindavo, kad už minėtų automobilių atgabenimą iš Vokietijos į Lietuvą reikia pervesti 1 000 eurų avansą į nurodytą banko sąskaitą. Tačiau pervedę į nurodytą banko sąskaitą pinigus, vilniečiai pažadėtų automobilių taip ir nesulaukė.
Tyrimo metu FNTT Vilniaus apskrities skyriaus pareigūnai nustatė visą nusikalstamos veikos schemą. Kaunietis L. J. savo pažįstamo D. P. paprašė gauti svetimą mokėjimo kortelę. Pastarasis neteisėtai tokią kortelę nupirko už kelis šimtus litų ir perdavė užsakovui, kuris įdėjo melagingus skelbimus apie parduodamus automobilius internetiniame puslapyje. Kai skelbime nurodytu telefonu paskambindavo galimi automobilių pirkėjai, L. J., žadėdamas iš Vokietijos pargabenti automobilius, nurodydavo pervesti avansu 1000 eurų į disponuojamos svetimos kortelės sąskaitą. Pervesti pinigai buvo išgryninami, o žadėti automobiliai nepargabenami. Ikiteisminio tyrimo metu buvo išaiškinta, kad nuo įtariamojo nukentėjo ne tik du vilniečiai, bet klaipėdietis ir keli Šiaulių rajono gyventojai. Tyrimo eigoje paaiškėjo, kad į sukčių pinkles taip pat pakliuvo ir Estijos, Latvijos bei Rusijos Federacijos piliečiai.
Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Vilniaus m. apylinkės prokuratūros skyriaus prokuroro Vytauto Kukaičio teigimu, šio tyrimo sėkmę nulėmė FNTT pareigūnų tiksliai įvykdytas tyrimo planas, profesionali gautų duomenų analizė, glaudus bendradarbiavimas su bankais bei telekomunikacijų bendrovėmis. Pasak prokuroro, svarbiausia, kad tyrimo metu kryptingais procesiniais veiksmais buvo ne tik atskleistas šis sunkiai išaiškinamas nusikaltimas, bet ir nukentėjusiesiems sugrąžintos visos prarastos piniginės lėšos – daugiau nei 27 000 litų.
Už inkriminuojamų veikų padarymą kaltinamiesiems baudžiamasis įstatymas numato griežtas pinigines arba laisvės atėmimo bausmes.
Kategorijos
- Aplinkosauga
- Augintiniai
- Ekonomika
- Informacinės technologijos
- Interjeras
- Įvairenybės
- Justicija
- Kinas
- Kultūra
- Laisvalaikis
- Lietuvoje
- Medicina
- Mityba
- Mokslas
- Moterims
- Nuomonė
- Pasaulyje
- Politika
- Psichologija
- Receptai
- Renginiai
- Šeima ir namai
- Specialistai konsultuoja
- Sportas
- Statyba
- Švietimas
- Transportas
- Vaikai
- Vyrams
- Žiniasklaida
gaila 😥