K.Glaveckas: siūlomą kandidatą į finansų ministrus bus mėginama paversti „atpirkimo ožiu“

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto primininko pavaduotojas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys prof. Kęstutis Glaveckas abejoja socialdemokratų sprendimu į finansų ministrus siūlyti dabartinį viceministrą Rimantą Šadžių. Pasak parlamentaro, daugiausiai abejonių kelia ta aplinkybė, kad R. Šadžius turi chemiko išsilavinimą, o K. Glavecko įsitikinimu, šiuo metu Lietuvai šiame poste itin reikalingas finansininkas.

„Nepriklausomos Lietuvos istorijoje tai, ko gero, bus pirmasis atvejis, kuomet į finansų ministrus siūlomas finansininko išsilavinimo neturintis asmuo. Sutinku, kad ministro postas yra politinis, ir išsilavinimas dažnu atveju nėra lemiamas veiksnys, tačiau finansų ministro pareigybė – išimtis. Čia ypač reikia specifinių žinių“, – tvirtina K. Glaveckas.

Jo nuomone, prasideda Lietuvos ekonomikos augimo lėtėjimo ciklas, ir neigiamiems jo padariniams suvaldyti būtinas finansų specialistas, kuris ne tik žinotų reikalingus instrumentus, bet ir turėtų pakankamai politinės valios nepopuliariems sprendimams siūlyti.

„Neapleidžia įspūdis, kad R. Šadžių socialdemokratai mėgina paversti paprasčiausiu „atpirkimo ožiu“, kuriam suvers kaltę už laukiantį ekonominės padėties blogėjimą“, – teigia Seimo narys.

K. Glavecko nuomone, artėjantys sunkūs laikai šalies ūkiui buvo svarbiausia priežastis, nulėmusi ir Zigmanto Balčyčio pasitraukimą iš finansų ministro pareigų.

Parlamentaro teigimu, šioje Vyriausybėje apskritai trūksta ekonomistų, kurie galėtų daryti įtaką Ministrų kabineto sprendimams mokesčių bei biudžeto politikos klausimais. Todėl politikas ragina prezidentą labai gerai pasverti visas aplinkybes prieš tvirtinant finansų ministro kandidatūrą.

ELTA jau skelbė, jog Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus dar neturėjo progos pasikalbėti su žiniasklaidoje minimu galimu kandidatu į finansų ministrus R. Šadžiumi. Šalies vadovas teigia, kad norėtų iš jo išgirsti nuomonę apie finansų tvarkymą.

„Iš žiniasklaidos išgirdau, kad premjeras žada jį pristatyti. Neturėjau progos nei su pačiu galimu kandidatu kalbėtis, nei su premjeru. Žinau, kad tai žmogus, dirbęs ministerijoje, reikia išsikalbėti, pasižiūrėti, kaip jis mato finansų tvarkymą, ypač ateinantį tokį labai rimtą periodą, kada milžiniška pinigų suma atsidurs Lietuvos ižde. Jo sumanumas ir, manau, patirtis, turės ypač didelę reikšmę, kaip tie pinigai bus panaudoti“, – sakė V. Adamkus.

Anot žiniasklaidos, Lietuvos socialdemokratų partija nutarė, kad finansų viceministras R. Šadžius yra tinkamas vadovauti Finansų ministerijai. Manoma, kad premjeras Gediminas Kirkilas R. Šadžiaus kandidatūrą prezidentui V. Adamkui pateiks artimiausiu metu.

2003 m. socialdemokratas R. Šadžius buvo paskirtas socialinės apsaugos ir darbo viceministru, vėliau – finansų viceministru.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.