Rūkalų gabentojai ir jų nepastebėję pasieniečiai neigia kaltę

Iš Rusijos per Kuršių marias kone pusės milijono litų vertės cigarečių atgabenę vyrai bei jų „nepastebėję“ pasieniečiai vakar susitiko teisme.

Į Klaipėdos apygardos teismo teisiamųjų suolą sėdo tik šeši iš vienuolikos sulaikytų asmenų.

Vienos bendrovės tiekėjas Arūnas Dirgėla (gim. 1966 m.), šaltkalvis Tomas Rimkus (gim. 1973 m.), bedarbis Edvardas Staiva (gim. 1949 m.), Gargždų priešgaisrinės tarnybos Priekulės gelbėjimo komandos ugniagesys gelbėtojas Vytautas Jencius (gim. 1968 m.) kaltinami kontrabandos gabenimu bei neteisėtu valstybės sienos kirtimu.

T. Rimkus pernai jau sėdėjo Klaipėdos apygardos teismo suole. Panašiu nusikaltimu įtartas vyras tąkart buvo išteisintas. A. Dirgėla taip pat jau teistas už kontrabandą.

Buvę Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Kopgalio užkardos specialistai klaipėdiečiai Aleksandras Kozlovas (gim. 1975 m.) ir Romas Bernatonis (gim. 1963 m.), dirbę pasieniečių laive „Madeleine“, įtariami netinkamu tarnybos atlikimu. Po šių įtarimų A. Kozlovas tapo elektromonteriu, o R. Bernatonis – sandėlininku.

Anot prokurorų, A. Dirgėla, T. Rimkus ir V. Jencius pernai naktį iš rugsėjo 12-osios į 13-ąją kateriais „Amur“ net 6 kartus ties Skirvytės upės žiotimis kirto Kuršių mariomis einančią valstybės sieną su Rusija.

Trijulė iš kaimynų parplukdė kontrabandinių 409 tūkst. litų vertės cigarečių ir perkrovė jas į Šilutės rajono Bundalų kaimo pakrantėje stovėjusias mašinas. Pastarosiomis į įvykio vietą buvo atvažiavę V. Jencius ir E. Staiva.

Rūkalus iškraunančius vyrus sulaikė Šilutės rajono PK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo ir Operatyvinės veiklos tarnybų pareigūnai. Norėdami juos sulaikyti policininkai pasaloje išsėdėjo apie devynias valandas.

Policininkai pasirodė, kai kontrabandininkai buvo baigiantys darbą, ir parplaukė paskutinė valtis su cigaretėmis. Vienas iš joje buvusių vyrų – T. Rimkus – nenorėjo lipti į krantą ir nėrė į upę. Pareigūnų įkalbinėjimai ropštis į sausumą jo neįtikino. Vyrą ištraukė tik iškviesti ugniagesiai gelbėtojai.

Tą naktį laive „Madeleine“ budėję A. Kozlovas ir pagal rangą aukštesnes pareigas užėmęs R. Bernatonis iš Pagėgių užkardos budėtojo gavo pranešimą apie galimą sienos kirtimą, tačiau, anot kaltinamojo akto, į jį nesureagavo ir šešis kartus praplaukusių katerių nepastebėjo.

Kartu su aštuoniais įtariamaisiais buvo sulaikytas ir žemės sklypo, kuriame buvo kontrabandininkų naudojama sodyba bei įrengta prieplauka, savininkas klaipėdietis Romas Tučkus (gim. 1952 m.).

Klaipėdos saugos tarnybos „Apsaugos komanda“ apsaugininku prisistatęs vyras tikino nežinantis, kas vyksta jo žemėje – esą A. Dirgėla su kompanija jo sodyboje pasirodę be leidimo.

Teisėsaugininkai tikina, kad dar nebuvo matę taip gerai įrengto kontrabandininkų prieglobsčio. Apie hektaro dydžio sklypas aptvertas žvejų tinklais, jame stovėjo specialus šildomas vagonėlis su gultais. Beje, minėtų angarų raktus turėjo tik R. Tučkus, tačiau į teismo suolą jis nesėdo nepakakus įrodymų. Į teismą nepateko ir dar keli sodyboje buvę vyrai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.