A.Nausėda su štanga draugauja beveik pusšimtį metų

Vakar specializuotoje Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto salėje 70 metų jubiliejaus proga buvo pasveikintas penkiskart pasaulio ir Europos bei triskart olimpinis sunkiosios atletikos čempionas Albinas Nausėda.

Iš tiesų, tikroji legendinio sunkiaatlečio gimimo diena – balandžio 23-ioji.

Tačiau jį nuspręsta pasveikinti anksčiau, kadangi jau šiandien sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas su savo auklėtiniais išvyksta į Europos čempionatą.

„Lietuvoje esi gyva legenda. Džiaugiamės, kad sporto pasaulyje įnešei naujų gairių“, – jubiliatui kalbėjo B. Vyšniauskas.

– Malonu matyti Tave dar tokį gyvybingą ir širdyje jaunatvišką. Visada pastebi visas kaimynes, nepraeini pro šalį, pajuokauji. Toks būk ir 80-ies, ir 90-ies metų, ir duok Dieve, kad mes susitiktume, kai Tau bus 100 metų“, – kartu su tėvu įteikdamas sunkiaatlečio skulptūrelę linkėjo ir Ramūnas Vyšniauskas.

O sporto skyriaus vedėjas Irenijus Zaleckis džiaugėsi, kad jubiliatas sulaukęs tokio garbingo amžiaus ir dabar garsina miestą svariomis pergalėmis.

„Daugelis sportininkų turėtų lygiuotis į jus. Šaunu, kad Jums netrūksta ryžto, energijos ir užsispyrimo.“

Dalyvaus Europos čempionate

– Nuo kelių metų pradėjote kilnoti štangą?, – paklausėme Albino Nausėdos.

– Štangą pradėjau kilnoti 1960 metais, tuomet man buvo 23 metai. O 1961 metais jau pasiekiau du Lietuvos rekordus – išroviau 75 kg, o išstūmiau 95 kg.

Šešiolika kartų džiaugiausi Lietuvos čempiono titulu. Po penkis kartus tapau pasaulio ir Europos čempionu, triskart olimpiniu čempionu. Ne kartą gerinau pasaulio rekordus.

– Dar ir dabar kilnojate štangą bei nuolat dalyvaujate senjorų varžybose?

– Taip. Gegužės 19 dieną išvykstu į Kipre rengiamą Europos čempionatą. Vėl tikiuosi iškovoti medalį, tačiau žiūrėsim, kaip Dievas duos.

– O įdomu, kiek medalių Jūsų kolekcijoje?

– Oi, sunku ir būtų suskaičiuoti. Anksčiau medalį įteikdavo už kiekvieną rungtį. Per vienas varžybas gaudavau 4 medalius, o per metus tekdavo dalyvauti maždaug dešimtyje varžybų.

Tai per beveik pusšimtį sporto metų jų prisikaupė tikrai nemažai.

– Įdomu, kiek dabar kilogramų išraunate ir pastumiate?

– Vakar išroviau – 45 kg, o išstumti Europos čempionate turėčiau 70 kilogramų. Tai būtų pasaulio rekordas.

Dirba ir sportuoja Anglijoje

– Girdėjau, kad jau keli metai dirbate ir sportuojate ne Lietuvoje?

– 2002 metais 9 mėnesius dirbau Anglijoje, vėliau – 3,5 mėnesio Amerikoje. Buvau trumpam grįžęs į Lietuvą. O dabar Anglijoje dirbu ir sportuoju jau beveik 5 metus.

– Kokį ten darbą dirbate?

– Dirbu konditerijos fabrike. Be to, dar nuolat tvarkau vienos anglų šeimos kiemą – grėbiu lapus, prižiūriu tvarką.

– Ar lieka laiko treniruotėms?

– Sportuoju keturis kartus per savaitę. Šiaip už treniruoklių salę reikia mokėti 100 svarų (1 svaras – apytiksliai 5 litai), tačiau aš moku tik 6 svarus. Fabriko direktorius man kompensuoja.

Treniruočių sąlygos geros, yra ir pirtys. Negaliu skųstis.

Kuria eilėraščius

– Jūs dirbate du darbus. Vos ne kasdien sportuojate. Iš kur tiek sveikatos?

– Visą gyvenimą sportavau. Tikriausiai tai suteikia žvalumo ir geros nuotaikos.

– Kodėl nusprendėte tokio senyvo amžiaus išvykti iš Lietuvos?

– Varžyboms reikia labai daug pinigų. Juk kelionės į tolimas šalis kainuoja didžiulius pinigus. Kiek Anglijoje uždirbu, visus savo finansus skiriu būtent sportui ir varžyboms. Jei ne sportas, tuomet nereikėtų tiek vargti, gyvenčiau Lietuvoje.

Tiesą pasakius, į Europos čempionatą būčiau ir nevykęs, jei nebūtų pagelbėjęs fabriko direktorius. Paprašiau leisti man dirbti viršvalandžius, kad galėčiau užsidirbti pinigų varžyboms. O šis atsakė: „Ne, neleisiu dirbti. Geriau nupirksiu bilietą kelionei“. O bilieto kaina – beveik 1500 litų.

Direktorius apie mane skaitė laikraščiuose. Apie mano pasiekimus rašė Anglijos vietinė spauda. Ir jis klausė, kaip vyriausybė žvelgia į tokius pasiekimus. Manė, kad valdžios esu labai apdovanotas, lepinamas. Net gėda buvo teisybę pasakyti. Visuomet į varžybas vykstu savo lėšomis.

– O kaip Jums gyvenimas svetimoje šalyje?

– 38 metus praleidau jūroje, todėl esu pripratęs prie įvairių šalių. Be to, daugybę valstybių apkeliavau būtent sportuodamas. Tačiau, kaip bebūtų, man Lietuva mieliausia ir gražiausia.

Anglijoje galima uždirbti pinigų ir laisvai, nevaržomai gyventi. Tačiau man nepatinka ta šalis, jos nuolat dirbtinai besišypsantys žmonės.

Be abejo, būna ten niūrių dienų, kartais ten pasijunti vienišas. Anksčiau į poeziją nebuvau linkęs, o paskutiniu metu Anglijoje būdamas pradėjau net eilėraščius kurti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.