LNK „Nepriklausoma paieškų tarnyba“ paieškas pradėjo ir JAV

LNK „Nepriklausoma paieškų tarnyba“ dar labiau išplėtė savo laidų geografiją ir pradėjo rodyti istorijas, nufilmuotas JAV. „Nepriklausoma paieškų tarnyba“ yra viena iš daugiausiai keliaujančių LNK laidų, filmavusi lietuvius išsibarsčiusius po skirtingas pasaulio puses – Lotynų Ameriką, Rusiją, Europą. Per ilgus laidos gyvavimo metu paieškos bazėse atsirado bent šimtas užklausų dėl artimųjų, pasimetusių JAV arba atvirkščiai – amerikiečių prašymų Lietuvoje surasti likusius gimines.

Į JAV Palmira Galkontaitė išvažiavo narplioti kone beviltiškų istorijų – turėdama tik kelių dešimčių metų senumo adresus. Daugiausia informacijos galėjo suteikti buvę tų žmonių kaimynai. Čia ir sugriuvo mitai, kad amerikiečiai gina savo privatumą, sunkiai leidžiasi į kalbas su televizija, juolab ne vietine. „Buvo vidurdienis, bet nedidelio miestelio prie Niujorko gatvės buvo tuščios. Galvojome – gal jau geriau už filmavimą viešoje vietoje be leidimo suimtų policija – taip bent turėtumėme ko paklausti… Teko naudotis senais metodais – užėjome į degalinę. Toje degalinėje dirbančios moterys kaip mat įsitraukė į mūsų laidos paieškas – maža to, iš namų iškvietė vienos vyrą, kad jis pavežiotų po miestą. Neilgai trukus atradome ieškomojo kaimynę“, – pasakojo Palmira Galkontaitė.

Pasak Palmiros, ieškoti Amerikoje žmonių nėra sunku, nes visos duomenų bazės kompiuterizuotos ir žmonės geranoriški. Vienas didžiausių kelionės pasiekimų – laida užmezgė santykius su Niujorko lietuvių bendruomene ir susitarė su ten gyvenančiais lietuviais, kad jie ieškotų dingusių JAV platybėse žmonių, filmuotų paieškas ir siųstų medžiagą į Lietuvą. Šį kartą Palmira Niujorke filmavo kelias istorijas, vieną jų – pagal Ostankino laidos „Ždi menia“ užsakymu. Su šia laida „Nepriklausoma paieškų tarnyba“ bendradarbiauja jau metai, „Ždi menia“ redaktoriai taip pat teikia informaciją ir filmuoja LNK laidai.

Praėjusią savaitę LNK parodė pirmąją „Nepriklausomos paieškų tarnybos“ istoriją iš JAV – apie lietuvių kilmės amerikietę Veroniką, kuri ieško giminių Lietuvoje, nes jos senelis Antanas Kecioris gimė Lietuvoje. Po laidos jau sulaukta atgarsių, bet Palmira dar negalėjo pasakyti, ar tikrai jau surasti Veronikos artimieji.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.