Sadro blokas nurodė savo ministrams pasitraukti iš Irako vyriausybės

Irako šiitų dvasininko Moqtados al Sadro (Moktados Sadro) politinis judėjimas pirmadienį nurodė savo šešiems ministrams pasitraukti iš vyriausybės.

Taip judėjimas siekia pabrėžti savo reikalavimą nustatyti JAV pajėgų išvedimo grafiką.

Dėl šio žingsnio vyriausybė tikriausiai nežlugs, bet jis gali sukelti įtampą šiitų vadovaujamoje nacionalinės vienybės vyriausybėje tokiu metu, kai ji bando užglaistyti tarpkonfesinį susiskaldymą.

„Premjeras turi reikšti Irako liaudies valią. Milijonai (irakiečių) išėjo į demonstraciją reikalaudami išvedimo grafiko. Pastebėjome, kad premjero reakcija neišreiškė liaudies valios”, – per spaudos konferenciją skaitydamas pareiškimą M.al Sadro vardu sakė šio bloko lyderis parlamente Nassaras al Rubaie (Nasaras Rubajis).

Dešimtys tūkstančių irakiečių sureagavo į M.al Sadro raginimą dalyvauti praėjusios savaitės demonstracijose šventajame šiitų mieste Nedžefe, kurios metu buvo protestuojama prieš JAV vadovaujamų pajėgų, kurias sudaro 140 tūkst. karių, buvimą Irake.

Pats M.al Sadras nepasirodė. JAV kariškiai sako, kad M.al Sadras slepiasi Irane, bet jo padėjėjai teigia, kad jis tebėra Irake.

Analitikų nuomone, M.al Sadro pasitraukimas iš vyriausybės premjerui Nuri al Maliki (Nuriui Malikiui) tikriausiai reikš ir palengvėjimą, ir tam tikrą rūpestį. Dėl tokio žingsnio premjeras turės didesnę laisvę vykdyti savo politiką, bet tuo pačiu metu bus nuogąstaujama dėl šio antiamerikietiškų pažiūrų dvasininko ir sukarintos grupuotės lyderio tolesnio dalyvavimo politiniame procese.

N.al Maliki yra sakęs, jog nemato reikalo sudarinėti išvedimo grafiko. Pasak premjero, jo vyriausybė stengiasi kuo greičiau sustiprinti Irako saugumo pajėgas, kad JAV vadovaujamos pajėgos galėtų pasitraukti.

„Dėl visuomenės naudos ir kantrios Irako liaudies kančių nutraukimo … mums atrodė būtina išleisti įsakymą sadristų bloko ministrams nedelsiant pasitraukti iš Irako vyriausybės”, – sakė N.al Rubaie.

Prieš tai, kai M.al Sadras įsijungė į pagrindinę šalies politikos srovę, jo „Mahdi (Mahdžio) armija” 2004 metais surengė du sukilimus prieš amerikiečius. Vėliau, intensyvėjant tarpkonfesiniam smurtui, ši sukarinta grupuotė rengė išpuolius prieš Irako gyventojų mažumą sudarančius arabus sunitus.

„Mahdi armija”, kaltinama dėl daugelio tikslingų žmogžudysčių, po kurių Bagdado gatvėse buvo rasta tūkstančiai kankintų ir nušautų žmonių, nuo didelio masto saugumo operacijos sostinėje pradžios laikosi nepastebimai, kaip pranešama, – M.al Sadro nurodymu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.