Lenkijos seimo pirmininkas pasitraukė iš valdančiosios „Įstatymo ir teisingumo” partijos

Šeštadienį „Įstatymo ir teisingumo” partijos politinės tarybos posėdyje premjeras Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis) pranešė, jog šalies Seimo pirmininkas Marekas Jurekas pasitraukė iš partijos, informavo pranešė televizija TVN24.

Kartu posėdžių salę paliko dar šeši šios partijos nariai. Parlamentaras Dariuszas Kleczekas (Darjušas Klečekas) situaciją, kodėl paliko partijos politinės tarybos posėdį, aiškino tuo, jog tuo buvo išreikštas solidarumas Seimo pirmininkui.

Šeštadienį „Radio Maryja” laidoje jis sakė, jog maištaujantiems partijos nariams nepatiko tai, kad posėdyje premjeras ir partijos vadovas J.Kaczynskis nepanoro kalbėti apie pastarųjų dienų įvykius Lenkijos politiniame gyvenime. Pasak Seimo deputato, tai „buvo dar vienas premjero bandymas užčiaupti burnas partijos nariams”.

M.Jurekas penktadienį atsistatydino iš Seimo pirmininko pareigų po to, kai nepavyko į šalies Konstituciją įtraukti pataisų dėl gyvybės apsaugos nuo jos pradėjimo momento.

Dėl Seimo pirmininko atsistatydinimo iš pareigų bus balsuojama artimiausiame posėdyje.

Tuo tarpu opozicija mano, kad „Įstatymo ir teisingumo” partijai gresia skilimas. Neatmetama galimybė, jog maištaujantys partijos nariai imsis kurti naują partiją, kurią parems buvęs premjeras Kazimierzas Marcinkiewiczius (Kazimežas Marcinkevičius).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.