Piktnaudžiavimu tarnyba įtartas buvęs ugniagesių vadas bando grįžti į tarnybą

Piktnaudžiavimu tarnyba įtariamas buvęs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Zenonas Praniauskas prašo teismą grąžinti jį į ankstesnes pareigas.
Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį sustabdė Z.Praniausko skundo nagrinėjimą dėl grąžinimo į tarnybą ir kompensacijos išmokėjimą už visą priverstinės pravaikštos laiką, kol nuosprendį paskelbs jo baudžiamąją bylą nagrinėjantis teismas. Sustabdyti bylą dėl tarnybos teismo prašė pats pareiškėjas, BNS pranešė teismo atstovė spaudai Sigita Baltaduonė-Jacinevičienė.

Teisėsaugos pareigūnai įtaria, kad Z.Praniauskas, šiurkščiai piktnaudžiaudamas tarnyba, Panevėžio prekybos ir pramogų centrui „Babilonas“ neteisėtai išrūpino leidimą eksploatacijai.

Būtent dėl šio statinio jam teko atsisveikinti su tarnyba ir sėsti į teisiamųjų suolą.

Egidijus Tamošiūnas, buvęs šio departamento Vyriausiosios valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos Statybos priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas, teismui teigė, kad 2005-siais, kai dar ėjo šias pareigas, buvo atsakingas už statomo Panevėžio prekybos ir pramogų centro „Babilonas“ priešgaisrinę priežiūrą.

Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas Z.Praniausko byloje E.Tamošiūnas teigė, kad jam yra skambinęs viršininkas ir pranešęs, sistema sutvarkyta, reikės priimti vieną žmogų ir „uždėti parašą“.

Prieš tai ugniagesiai buvo nuvykę į statybvietę ir aptikę, kad nepakankamai sumontuota priešgaisrinių daviklių, reikalingo akto nepasirašė.

Bylos duomenimis, Z.Praniauskas paskambino E.Tamošiūnui ir pranešė, kad atvyks Jurgis Henrikas Tumonis, kuris yra bendrovės „Ogmios centras“ technikos direktorius.

Ikiteisminio tyrimo duomenims, tuometinis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovo pavaduotojas į savo neteisėtą veiklą buvo įtraukęs pavaldinius – nurodė pasirašyti statinio pripažinimo tinkamu naudoti bei priešgaisrinės signalizacijos priėmimo eksploatacijos aktus.

Iškilus viešumon galimo piktnaudžiavimo tarnyba faktams, Z.Praniauskas pernai sausį buvo atleistas iš darbo. Nors Z.Praniauskas vidaus tarnyboje jau buvo užsitarnavęs pensiją, atleistas už prasižengimus, jos negavo.

Galimai korupcinius Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos aukštų pareigūnų ryšius su bendrovių, išrūpinančių leidimus objektų eksploatacijai, vadovais STT atskleidė 2005-siais.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.