Geriausios Europos vietos

Kelionių ekspertų sudarytas originalus geriausių Europos vietų sąrašas.

Geriausi kino teatrai

Raudonu veliūru aptraukti krėslai, erdvūs balkonai, maži kino teatrai už kampo, kuriuose seansai prasideda vėlai, nes kasininkas ir kino mechanikas – vienas asmuo, keisti filmai, kurios rodo dėl malonumo… Kai kalbama apie kino teatrus, nė vienas pasaulio miestas neprilygs Paryžiui. Kino teatrą „La Pagode“ – XIX amžiaus pabaigos pagodos stiliaus – savo žmonai pastatė milijonierius, universalinės parduotuvės „Le Bon Marche“ direktorius (ji vis tiek jį paliko, tačiau kinomanai turi už ką jai dėkoti). Šis statinys kaip kino teatras funkcionuoja nuo ketvirtojo dešimtmečio. Vienos salės sienas puošia gobelenai, kuriame vaizduojami drakonai. Ten tvyro autentiškas pelėsių kvapas. Kino teatre „La Pagode“ arbata tiekiama prabangiame japoniško stiliaus kiemelyje. Legendinis „Le Grand Rex“ – didžiausia Europos kino salė. Joje yra 2650 vietų, du balkonai, fontanai ir minareto maketas. Nors atidarytas 1932 metais, tačiau jame vis dar rodomi filmai, rengiami koncertai (www.legrandrex.com).

„Studio 28“ Monmartre savo istoriją skaičiuoja nuo 1928 metų. Kino teatro vidinėje patalpoje yra didžiulė kavinė (www.cinemastudio28.com).

Žaviausias Lenkijos miestelis

Jis yra už turistų praminto tako, vedančio pro Varšuvą ir Krokuvą, ribų. Tačiau šis nuostabus Lenkijos miestelis ne mažiau žavus nei jo didesni ir garsesni varžovai. Tai Liublinas. Šiame mieste yra fantastiškų restoranėlių, puikių aludžių, didinga katedra ir stebuklingas senamiestis su grįstomis gatvelėmis. Miesto vaizdais gėrėkitės iš Liublino pilies, kuriame dabar veikia muziejus. Aludė „U Szewcow“ įsikūrusi senamiestyje. Neseniai ją pradėjo plėsti. Su draugų kompanija čia galite praleisti nemažai vakarų, pereinančių į naktį, siurbčiodami alų ir mėgaudamiesi dešrelėmis.

Geriausia vieta degintis ir stebėti paukščius

Kemunas – mažytė klinčių sala tarp Maltos ir Gozo. Kadaise ten buvo piratų ir kontrabandininkų prieglobstis. Jos matmenys – vos 2,5 : 1,5 km. Tačiau tai geriausia visoje Viduržemio jūroje vieta priiminėti saulės vonias, plaukioti ir nardyti. Be to, joje yra nacionalinis parkas ir paukščių draustinis, kur, jeigu pasiseks, galima išvysti tikrą Maltos sakalą. Apsaugota Žydroji lagūna – mažytis užtakis su švarutėliais smėlėtais paplūdimiais. Joje gyvena italai ir graikai, pasižymintys pasakiška sveikata.

Geriausia literatų kavinė

Šilčiausiame pačios bohemiškojo Neapolio (Italija) širdies kampelyje, vos už kelių kvartalų nuo Nacionalinio archeologijos muziejaus įsikūrusi literatų kavinė „Intra Moenia“ apsupta palmių ir žvelgia į vaizdingus Romos imperijos laikų griuvėsius.

Kavinės vidaus sienos nustatytos knygomis ir rankraščiais, jas puošia rašytojų portretai. Tai geriausia vieta paskaityti ir pasisemti įkvėpimo. Leidžiantis gatve žemyn įlankos link, Neapolio gatvės darosi chaotiškesnės. Tačiau šioje kavinėje po atviru dangumi atrodo, jog visas miestas – jūsų. Čia tiekiamos puikios šviežios salotos ir dosniai įpilama naminio vyno.

Geriausi vaizduojamojo meno muziejai

Šiuolaikinio meno muziejus „Luiziana“ – už 35 kilometrų nuo Kopenhagos – pelnė muziejaus, į kurį galima važiuoti specialiai, reputaciją. „Luizianoje“ eksponuojama puiki Koldero ir Kiferio, Beikono ir Diubiufė, Pikaso ir Raušenbergo darbų kolekcija. Jis įsikūręs šiauriniame Zilando krante parko teritorijoje. Henrio Muro skulptūros dar niekada taip gerai neatrodė (www.louisiana.dk).

Geriausias kaimelis prie jūros

Globalinis atšilimas daug prisidėjo prie to, kad Torekovo žvejų kaimelis pietvakarių Švedijoje virto puikia vieta plaukioti bei irstytis valtimis.

Valenbergų ir kitų turtingų švedų pamėgta poilsio vieta, šis kaimelis vis dėlto nėra pretenzingas. Po rytinių maudynių parduotuvėje „Parkis“ stokite į eilę (tiesiog su maudymosi chalatu, nepateikdami nereikalingų klausimų – tai tradicija) šviežios duonos.

Tarsi norint išsaugoti paslaptį apie šį perlą, Torekovo kaimo turizmo biuro tinklalapis – švedų kalba. Parašykite jiems elektroninį laišką, jūsų kalbą jie supranta.

Geriausia senovės mečetė

Europinėje Stambulo dalyje stovi Rustemo Pašos mečetė. Jos istorija prasideda Otomanų imperijos laikais. Ji mažesnė ir nesulaukė tokios sėkmės, kaip Žydroji mečetė arba Aija-Sofija, tačiau atrodo ramesnė ir gražesnė.

Durys nėra labai didingos. Tačiau vos tik atsidursite viduje, prieš jūsų akis atsivers nuostabiausi, kokius tik galite įsivaizduoti, kokliai ir mozaika. Tai puiki vieta pailsėti ir pamedituoti. Už poros žingsnių veikia prieskonių turgus. Sunku patikėti, kad tai – Europa.

Geriausia „ar nuvo“ stiliaus architektūra

Rygiečiai mėgsta savo miestą vadinti „ar nuvo“ sostine. Nedidelis pasivaikščiojimas po miestą patvirtina, kad šios ambicijos teisingos. Gatvėse stovi įspūdingi šio stiliaus pavyzdžiai – gyvenamieji namai bei visuomeniniai pastatai. Jie – tarsi tų šlovingų dienų, kai paskutiniais carizmo dešimtmečiais miestas buvo daugiatautis uostas, paminklas. Turtingai išpuošti fasadai stebina ekstravagantiškų detalių gausa. Kai kurių žmonių skoniui jų gali būti per daug, bet tai niekada neatrodo nuobodžiai. Miestas susigrąžino savo gerovę, o tai reiškia, kad daugelis tokių brangenybių, kaip Rygos aukštoji teisės mokykla, atkurtos su meile. UNESCO Rygą pripažino pasaulinio paveldo dalimi.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.