Biokuro gamintojai siūlo rapsus auginantiems ūkininkams uždirbti daugiau

Šiandien Kazlų Rūdoje vykusiame seminare Lietuvos medienos kuro tiekėjų asociacija, Žemės ūkio rūmai bei biokuro veiklą vystančios bendrovės šalies ūkininkams surengė seminarą, kuriame buvo pristatyta kompleksinė rapsų naudojimo sistema, sudarysianti sąlygas rapsų auginimu užsiimantiems ūkininkams gauti daugiau pajamų. Ūkininkams siūloma, gaunant subsidijas iš valstybės, patiems spausti aliejų iš užaugintų rapsų, kurį supirktų biodyzelino gamintojai, o atlikusius rapsų šiaudus parduoti biokuro gamybos įmonėms.

„Šalies ūkininkams sukūrėme sistemą, kuri jiems ne tik garantuos didesnes pajamas, bet ir skatins biokuro gamybą bei naudojimą visoje šalyje”, – sakė seminaro organizatorius, „Rubicon group” priklausančios įmonės „Aviridis” biokuro programų koordinatorius Jonas Šimėnas.

Anot J.Šimėno, šiuo metu rapsus auginantys ūkininkai neturi galimybės gauti LR Biokuro įstatyme numatytų subsidijų už rapsų perdirbimą į biokurą, kadangi jos atitenka rapsų grūdus iš ūkininkų superkantiems ir juos perdirbantiems biodyzelino gamintojams.

Šiuo metu rapsus auginantys ir jų grūdus parduodantys ūkininkai iš vieno hektaro uždirba apie 2100 Lt, o pradėję įgyvendinti kompleksinę rapsų naudojimo sistemą – pardavę pačių išspaustą aliejų, jų išspaudas ir rapsų šiaudus bei gaudami valstybės subsidijas – iš vieno hektaro rapsų jie galėtų uždirbti virš 3200 Lt.

Rapsų aliejų iš šią sistemą savo ūkyje nusprendusių įgyvendinti ūkininkų įsipareigoja supirkti biodyzelino gamintoja UAB „Rapsoila”. Iki šiol ši bendrovė iš ūkininkų supirkdavo rapsų grūdus, kuriuos transportuodavo į savo gamyklą, išspausdavo aliejų, o išspaudas vėl veždavo parduoti ūkininkams bei žemės ūkio bendrovėms. Iš ūkininkų supirkdama jau išspaustą aliejų, „Rapsoila” sutaupytų logistikai skiriamų lėšų ir visas savo jėgas galėtų skirti biodyzelino gamybai.

Rapsų šiaudus, kurie iki šiol likdavo pūti laukuose, supirkti įsipareigoja „Rubicon group” priklausančios ir biokuro gamyba užsiimančios įmonės, o biokuro įrangą gaminanti grupės narė „Kazlų rūdos metalas” ūkininkams siūlo įsigyti specialus rapsų presus aliejui spausti. „SEB Vilniaus bankas”, atsižvelgdamas į konkrečias sąlygas bei galimybes, ūkininkams ar žemės ūkio bendrovėms ketina suteikti paskolas šiai įrangai pirkti arba jų įsigijimą lizinguoti.

„Biokuro panaudojimas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje yra aktyviai skatinamas, tad ūkininkams auginti rapsus bei jų produkciją parduoti biokuro veiklą vystančioms bendrovėms yra neabejotinai perspektyvu”, – įsitikinęs Lietuvos medienos kuro tiekėjų asociacijos prezidentas bei už bioenergetikos veiklą atsakingas „Rubicon group” valdybos narys Remigijus Lapinskas.

Anot R.Lapinsko, biokuro panaudojimo plėtra naudinga ne tik atskiriems ūkininkams, bet ir visos šalies ūkiui, nes taip mažinama Lietuvos priklausomybė nuo įvežtinių kuro žaliavų, kuriamos naujos darbo vietos bei pajamų šaltiniai kaimo vietovėse. Katilinėse deginamas biokuras mažina pasaulinį šiltnamio efektą, todėl išsaugoma švaresnė aplinka.

„Rubicon group”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.