Berčiūnuose, prieš tiltą per Nevėžį, gana sparčiai statomas trijų aukštų pastatas, vežamas dirvožemis, lyginama teritorija. Vietiniai gyventojai šalia upės vykstančias statybas sieja su rajono savivaldybės Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Raminta Butėnaite. Anot jų, dėl to valdininkė netgi „prastūmė” rajono Tarybai Sanžilės upės švarinimo projektą.
Mindaugas Butėnas neslepia, kad dviejų pastatų statyba, infrastruktūros įrengimas jam kainuos apie 7 milijonus litų.
Sieja su seserimi
„Panevėžio balsui” pradėjus domėtis prieš Berčiūnus esančiame Smėlynės viensėdyje vykstančiomis statybomis, paaiškėjo, kad žmonių kalbos ne iš piršto laužtos. Ūkininku tapęs Mindaugas Butėnas – Ramintos Butėnaitės brolis ir buvusios „Ekrano” bendrovės darbininkų profesinės sąjungos pirmininkės Viktorijos Butėnienės sūnus – stato viešbutį bei pramogų centrą. Minėtas ūkininkas registruotas tik ūkininkų registre, tačiau apie jį nei Naujamiesčio seniūnijoje, nei Ūkininkų sąjungoje nežinoma.
Aplinkosaugininkai ir architektai tikina, kad viskas daroma teisėtai, projektavimo ir statybų reglamentams nenusižengta. Pats arti, sėti, pjauti nė nesiruošiantis ūkininkas neneigia, kad rajono Savivaldybėje dirbanti sesuo Raminta prisidėjo prie dokumentų rengimo.
„Kaifuos” Berčiūnuose
Panevėžio rajonas yra gana dėkingoje geografinėje vietoje, tačiau iki šiol vietos prie svarbių magistralinių kelių nebuvo išnaudojamos. Be to, niekaip naujų savininkų nesulaukia „EURO link” centras Šilagalyje, lankytojų pertekliaus nejaučia Piniavos užeiga „Berželis”, „Karčiama ružava”.
Tačiau ūkininkas M.Butėnas yra optimistas ir teigia besilaikantis devizo, kad „tie, kas turi pinigų, į Palangą važiuoja, o kas neturi jų – Berčiūnuose „kaifuoja”. Jis statybas pavadino kaimo turizmo sodyba, kurioje bus teikiamos įvairios paslaugos, ir sakė manantis, kad lankytojų neturėtų trūkti.
M.Butėno teigimu, statybos vyksta 3 hektarų teritorijoje, o žemę iš Vievio į Berčiūnų prieigas atsikėlusi jo motina. Vyriškis patikino, kad statyboms visi reikiami leidimai yra, kaimo verslo plėtrai iš Nacionalinės mokėjimo agentūros gauta milijono litų parama. „Ūkininkas nebūtinai turi sėti ir arti, auginti runkelius, o paskui eiti ant kelių ir streikuoti, kad jų niekas nesuperka, – sakė jis. – Ūkininkas gali teikti ir kaimo turizmo, kitas paslaugas.”
Viešbučiu neapsiribos
M.Butėno teigimu, dabar statomas 20 numerių maždaug 60 vietų viešbutis. Jo statybas ir įrengimą norima baigti iki rugsėjo mėnesio. Savininko teigimu, daug kas priklausys nuo statybininkų, kurių vis labiau trūksta, darbo.
Po mėnesio ar dviejų ketinama pakloti dar vieno pastato pamatus, kuriame turėtų įsikurti visus metus veikiantis baseinas, pirčių kompleksas, kavinė. Link Nevėžio ketinama įrengti du lauko baseinus, pastatyti tiltą per upę į Berčiūnų pušyną, įrengti stadioną, žaidimų aikštelę, sūpynių vaikams, kemperių aikštelę. Taip pat ketinama pastatyti keliaviečių angliško tipo namukų. M.Butėnas sakė, kad numatoma nuomoti dviračius, keturračius, baidares, sutvarkyti Nevėžio pakrantes, įrengti paplūdimius. Savininko teigimu, jei nenuvils statybininkai, šių metų pabaigoje bus pastatytas ir antras pastatas.
Tikisi paramos
M.Butėnas neslėpė, kad visos numatytos statybos kainuos maždaug septynis milijonus litų. Tačiau, anot jo, gavus milijoną litų paramos iš Europos Sąjungos ir atsiėmus PVM, liks tik 5 milijonai litų. Be to, ūkininkas vylėsi pinigų dar gauti iš smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos.
Pasiteiravus apie Savivaldybėje dirbančią seserį, ponas Mindaugas prisipažino, kad ji padėjusi rengti dokumentus. „Visi žino, kad esu brolis, todėl bijo padėti”, – sakė jis.