Stabili miesto valdžia – kol kas tik miražas

Situacija formuojant naująją Klaipėdos miesto valdžią primena Aleksandro Krylovo pasakėčios apie vežimą į skirtingas puses tempiančius gulbę, vėžį ir lydeką motyvus – politikai niekaip nesugeba veikti vieningai.

16 mandatų turinti vadinamoji Permainų koalicija – labai trapi, o likusias 15 vietų miesto Taryboje laimėjęs frontas svaidosi kritikuojančiomis deklaracijomis.

Keisčiausia tai, kad viešą pareiškimą apie per anksti iššautą šampaną išplatinę liberalcentristai „išdūrė” savo partnerius, kurie „Vakarų ekspresui” tvirtino apie teksto turinį nieko nežinoję.

Partnerių neatsiklausė?

Praėjusią savaitę buvo skelbta apie planuojamą daugiausiai mandatų Klaipėdos taryboje iškovojusių liberalcentristų ir iš Liberalų sąjūdžio, konservatorių, liberaldemokratų bei Rusų sąjungos atstovų suformuotos Permainų koalicijos susitikimą.

Tačiau pagalį į derybų ratus įkišo vakar spaudoje išplatintas pranešimas, kurį neva pasirašė liberalcentristų, socialdemokratų, Rusų aljanso ir Darbo partijos Klaipėdos skyriai.

Deklaracijoje, pavadintoje „Koalicijos formavimas – ne žaidimas su šampanu ir tostais”, kritikuojami Permainų koalicijos atstovai.

Dėstoma, kad pirmumo teisę formuoti valdžią turi liberalcentristai, jų suburtos koalicijos nariai – labiausiai patyrę, neva kito fronto atstovams reikia nesivadovauti asmeninėmis ambicijomis.

Liberalcentristų derybinės grupės vadovė Judita Simonavičiūtė mūsų dienraščiui teigė, kad pranešimas neva nieko nereiškia.

„Pirmasis Tarybos posėdis – tik balandžio 12-ąją. Mes atkreipėme dėmesį, kad reikia stabilios valdžios, Taryba turi būti konstruktyvi, reikia realios daugumos, o ne vieno balso persvaros. Mero išrinkimas dar nereiškia, kad pavyks suformuoti ir valdžią. Mūsų koalicija – garbinga, kviečiame prisijungti. Norime konstruktyvaus darbo. Gal dar ir susitiksime su Permainų koalicija”, – teigė ji.

Paklausta, ar tekstas buvo suderintas su partneriais, J. Simonavičiūtė patikino, kad taip. „Ilgai derinome, nuo penktadienio”, – sakė ji.

Tačiau visai kitokius komentarus teko išgirsti susisiekus su kitais koalicijos nariais.

Socialdemokratų lyderis uostamiestyje Valentinas Greičiūnas net negalėjo komentuoti teksto, nes nežinojo, kad jis apskritai egzistuoja.

„Gal čia mūsų ketinimų protokolą paviešino? Ne? Tai nežinau, nes neskaičiau”, – sakė jis ir pridūrė, kad pirmadienį įvyko Klaipėdos skyriaus tarybos susirinkimas, kurio metu pritarta egzistuojančiai koalicijai. Tai reikštų, kad socdemai prie Permainų koalicijos nesijungs, nes priimtas kolektyvinis sprendimas.

Apie viešo pareiškimo tekstą nieko nežinojo ir Rusų aljanso lyderė Klaipėdoje Tamara Lochankina.”Ne, nežinojau, reikia perskaityti”, – sakė ji.

Atsakė kritika

Viešas pareiškimas gerokai pribloškė liberalų kandidatą į merus Artūrą Šulcą, kuris pripažino, kad tolesnis dialogas su liberalcentristais apsunkintas.

„Mes reaguojame santūriai, tačiau apmaudo negaliu neslėpti. Man net gėda dėl kolegų. Tas pareiškimas primena desperaciją. Pareiškė, kad tik vienam asmeniui priklauso teisė formuoti koaliciją. Gerai, niekas į tai ir nesikėsino. Jei formuoja, tegul formuoja, tačiau daugumą jau turime mes, o ne jie. Siūlėmės padėti sujungti centro dešinės koaliciją iš liberalcentristų, liberalų ir konservatorių. Jie atsisakė. Gaila, kad tokia situacija klostosi”, – „Vakarų ekspresui” sakė A. Šulcas.

Jis patikino, kad Permainų koalicijos kvietimas jungtis kitoms politinėms jėgoms galioja.

„Tačiau liberalcentristai į jokį politinį derybų formatą nereaguoja. Kaip galima susikalbėti, jei net nekalbama? Jie aiškina, kad derėsis su visais, išskyrus tuos, kurie siekia neva neįgyvendinamų tikslų. Kodėl tik vienas asmuo gali įgyvendinti, ir jis yra liberalcentristas? Jiems tik postai galvoje. Mano asmuo šiuo atveju – trečioje vietoje, mums programa svarbiau. Tas jų pareiškimas adresuotas ne mums, o patiems liberalcentristams, ir rodo bejėgiškumą. Aš jau nebesuprantu, ko jie nori ir ką norėjo pasakyti viešu pareiškimu”, – aštrių žodžių nevengė liberalas.

Su dabartiniu uostamiesčio meru, liberalcentristu Rimantu Taraškevičiumi konfliktuojantis konservatorius Naglis Puteikis buvo dar kategoriškesnis.

„Matote, jie net nederino teksto su savo partneriais! Tai rodo, kad komandos nėra. Jos nėra dar ir todėl, kad žmonės daugiausiai balsavo už R. Taraškevičių, o pas mus balsai pasiskirstė tolygiai. Balsuota už komandą. Jų fronte įsigalėjusi monarchija, vienasmeniškumas. Demonstruojama arogancija. Aiškina, kad mums reikia atmesti asmenines ambicijas, tačiau būtent R. Taraškevičius jaučia man alergiją. Aš sakiau, kad galiu su juo dirbti, o jis – ne”, – „Vakarų ekspresui” teigė N. Puteikis.

Mūsų dienraščio žiniomis, aktyviausiai Permainų koalicijos nariai vilioja 3 vietas Taryboje laimėjusio Rusų aljanso atstovus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.