Lietuva negali tikėtis įsivesti euro 2010-aisiais, mano D.Grybauskaitė

Europos Sąjungos komisarė Dalia Grybauskaitė nerealiu pavadino Lietuvos pasirinktą euro įvedimo laiką.

„Kaip ekonomistė, ne kaip komisarė, galiu atsakyti – ne, nereali. Todėl, kad šiuo metu jokios kainų stabilizavimo priemonės nėra naudojamos, tų priemonių nėra”, – po antradienį vykusio susitikimo su prezidentu Valdu Adamkumi sakė G.Grybauskaitė, paklausta, ar 2010-ieji yra reali data euro įvedimui.

D.Grybauskaitė taip pat pabrėžė, kad Europos Komisija nėra oficialiai informuota apie Lietuvos pasirinktą euro įvedimo datą.

„Euras yra ne tikslas, o priemonė, kaip subalansuoti ir turėti protingą, apdairią ir atsakingą fiskalinę politiką. Iš euro negalima daryti baubo ir sakyti, kad įvedant eurą reikia skriausti žmones, įvedinėti papildomai akcizus, šoko terapiją. Tai yra netiesa”, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Į klausimą, kaip vertina prieš kelias savaites Vyriausybės patvirtintą kainų stabilumo strategiją, komisarė sakė, kad tokia programa yra būtina ir Vyriausybė tai pripažino.

Tačiau, kaip sakė D.Grybauskaitė, tai reikėjo padaryti prieš dvejus metus.

„Ši programa vėluoja, be to, šioje programoje nėra konkrečių kainų stabilizavimo priemonių. Tai reiškia, kad tokios priemonės dar vėluos”, – pabrėžė komisarė.

Jos teigimu, būtina mėginti valdyti infliacijos augimą, subalansuoti darbo užmokesčio ir darbo našumo santykį, kontroliuoti valstybės išlaidas ir grynųjų pinigų srautus rinkoje.

Pasak D.Grybauskaitės, dabar Lietuvos fiskalinė ir monetarinė politika yra nukreipta į infliacijos didinimą.

Kovo viduryje Vyriausybės patvirtintoje kainų stabilumo strategijoje numatoma, kad palankiausia euro įvedimo data – 2010 metai, o infliacija bus valdoma kuo mažiau skolinantis.

Starategijoje infliacijai valdyti siūloma vykdyti griežtą fiskalinę politiką, mažinti biudžeto deficitą, riboti nepagrįstą kainų didėjimą elektros, šilumos, dujų ir vandens sektoriuose, riboti nesusijusį su našumu darbo užmokesčio augimą, neformuoti nepagrįstų lūkesčių skatinančių skolintis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.