Ikimokyklinė įstaiga – lyg antrieji vaiko namai, kur jis žaidžia, bendrauja, mokosi pažinti aplinką.
Žaidimuose vaikas perteikia ir savo gyvenimišką patirtį – tai, kas vyksta šeimoje.
Kartais pedagogams kyla klausimas, ar vaikas saugus?
Ką žino tėvai ir globėjai apie vaiko teises? Ką turėtų žinoti?
Dėl to juos lopšelio-darželio „Obelėlė” administracija pakvietė į susitikimą su Vaikų teisių apsaugos tarnybos specialiste teisininke Anžela Krugliakova.
„Nebūkime abejingi vaikų likimui!” – tokia buvo pagrindinė šio susitikimo tema.
Teisininkė paskatino nebijoti kreiptis į tarnybą patarimo ar pagalbos esant krizei šeimoje, tarp suaugusiųjų, nes tai visada paliečia ir vaikus.
Viešnia paragino nebūti abejingiems, jei išgirsta ilgai verkiant ar šaukiant vaikus savo kaimynystėje. Gal gresia pavojus jų mamai?
Vaikų teisių apsaugos tarnybai dažnai tenka atstovauti vaikui teisme tėvų skyrybų metu, esant netvarkingoms ar asocialioms šeimoms, kai sprendžiamas vaiko likimas arba jis turi nepakankamą priežiūrą.
Iš tiesų vaikas labai išgyvena tėvų skyrybas, todėl tarnyboje dirba vaikų psichologas, teisininkas, kurie rūpinasi, kaip būtų geriau vaikui.
Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą įvyko nemaži pokyčiai mūsų visuomenės gyvenime. Dalis gyventojų išvyksta dirbti į užsienį. Dažniausiai tai daroma šeimos labui, siekiant pagerinti jos materialinę padėtį.
Tai juntama ir mūsų ikimokyklinėje įstaigoje. Išvykus į užsienį tėvams, vaikai dažnai paliekami senelių, kitų artimųjų priežiūrai.
Mažyliai ilgisi savo tėvų, liūdi, išgyvena krizes. Tai atsiliepia jų sveikatai, nuotaikai.
A.Krugliakova priminė laikinąją vaiko globą, išvykus tėvams. Ji turi būti įteisinta juridiškai, nes be šito negalima guldyti vaiko į ligoninę, spręsti būtinos operacijos klausimo. Laikinasis globėjas šią teisę turi.