Seimo Valstiečių ir Naujosios demokratijos frakcija piktinasi URM ir nacionalinio transliuotojo aiškinimais

Seimo Valstiečių ir Naujosios demokratijos frakcija piktinasi Užsienio reikalų ministerijos pareiškime dėstomu akivaizdžiu melu, bandymu išvengti atsakomybės už žemės ūkio ministrei Kazimirai Danutei Prunskienei diplomatiniais kanalais siųsto siuntinio turinio paviešinimą žiniasklaidai. URM nepripažįsta savo kaltės, net nemano atsiprašyti, o ciniškai išsisukinėja, nesistengia išsiaiškinti visų incidento aplinkybių. Mėgindama suklaidinti visuomenę, melagingai interpretuoja incidento aplinkybes, teigia, kad neva siunta nebuvo uždaryta ir „bet kas galėjo po ją knaisiotis“. Be to, dar verčia savo jauną darbuotoją prieš kameras ciniškai teigti, jog tai tik kažkokia asmeninių daiktų reklama, už kurią URM neatsako.
Toks URM požiūris netoleruotinas, nes incidentas susijęs su valstybės nacionaliniu saugumu, diplomatinio pašto patikimumu, pamatinėmis demokratijos vertybėmis ir Konstitucijos nuostata, užtikrinančia žmogaus teises.
Nacionalinis transliuotojas ciniškai nepripažįsta kaltės, savo žinių pranešimuose ir toliau demonstruoja neleistinu būdu nufilmuotus kadrus, nepaiso valstybės vadovų, tarp jų ir Prezidento, nuostatos išsiaiškinti ir principingai įvertinti incidento kaltininkus.
VND frakcija pareiškia, kad incidentas turi būti įvertintas, nes tokie atvejai kelia nepasitikėjimą demokratine valstybe ir žmogaus teisių apsauga.
Frakcija reikalauja, kad URM ir nacionalinis transliuotojas pirmiausia atsiprašytų ministrės, o Seimo Žmogaus teisių bei Nacionalinio saugumo komitetai turėtų apsvarstyti precedento neturintį incidentą, kad ateityje tokie atvejai nesikartotų. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas turi principingai įvertinti Lietuvos radijo ir televizijos tarybos ir nacionalinio transliuotojo vadovybės atsakomybę. VSD turėtų patikrinti žmonių dirbančių su diplomatiniu paštu patikimumą, jų ryšius ir galimą pažeidžiamumą.
Nacionalinio transliuotojo vadovybės ir Televizijos naujienų tarnybos vadovų reakciją į problemą, išsisukinėjimą, melagingą faktų interpretavimą VND frakcija vertina kaip desperatišką blaškymąsi, nebaudžiamumo bei nepagarbos valstybei, aukštiems jos pareigūnams ir visuomenei demonstravimą ir abejoja nacionalinio transliuotojo galimybėmis atlikti valstybės deleguotą misiją. Frakcija ragina LRT tarybą nedelsiant svarstyti klausimą dėl nacionalinio transliuotojo vadovybės atitikimo pareigoms.

Valstiečių ir Naujosios demokratijos frakcija

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.