Sulaikyta ginkluotų plėšikų gauja

Klaipėdos pareigūnai po beveik pusmetį trukusio tyrimo sulaikė devynis ginkluotais plėšimais įtariamus asmenis.

Demaskuotoje gaujoje – 7 klaipėdiečiai bei Klaipėdos rajono gyventojai ir 2 vilniečiai. Dauguma įtariamųjų teisti, kai kurie – ne vieną kartą. Nusikaltėlių grupuotė įtariama vagystėmis ir plėšimais: 2005 metų pavasarį ji įtariama įsibrovusi į nuosavą namą ir iš seifo pagrobusi 50 tūkst. litų, 2006 spalį – įsibrovusi į butą ir pagrobusi įvairių daiktų už 40 tūkst. litų.

Pas įtariamuosius atlikus kratas rasta, kaip įtariama, dalis minėtų nusikaltimų metu pagrobtų daiktų, įrankiai skirti įvairioms vagystėms vykdyti, šaunamieji ginklai, kaukės, kiti tyrimui reikšmingi daiktai. Pasak nusikaltimus tiriančių pareigūnų, areštuoti, kaip spėjama, už nusikalstamu būdu įgytus pinigus pirkti automobiliai.

Anūkė spėjo pabėgti

Prieš dvejus metus net 8 kaukėti plėšikai įsibrovė į nuosavą namą Karklėje, Klaipėdos rajone, ir surišę šeimininkę iš seifo pagrobė 50 tūkst. litų.

2005 m. balandžio 13 d. apie 16 val. į 57 metų amžiaus Karklės gyventojos, namus paskambino nepažįstamasis. Moteriai atvėrus duris, į vidų įsiveržė trys ar keturi vyrai su kaukėmis ant veidų. Jie stvėrė moterį už gerklės, lipnia juosta surišo rankas bei kojas, ta pačia juosta apvyniojo galvą ir nutempė į rūsį.

Plėšikai kalbėjo rusiškai. Jie reikalavo pasakyti, kur yra pinigai. Iš pradžių moteris sakė pinigų neturinti, tačiau po grasinimų nužudyti namo šeimininkė pasakė, kur yra seifo raktas. Paėmę iš metalinės dėžės 50 tūkst. litų, plėšikai pasišalino.

Per užpuolimą namie buvo ir mažametė anūkė. Puspenktų metų mergaitė nepastebėta išsprūdo pro duris ir nubėgo ieškoti pagalbos. Netoli prie namo darbavosi statybininkai. Išgirdę kas nutiko, jie puolė į pagalbą, tačiau plėšikai jau buvo pasprukę.

Apiplėšė prekybininkus

Prieš 5 mėnesius kai kurie šios grupuotės nariai ginkluoti ir kaukėti įsiveržė į vieną butą uostamiesčio Naikupės gatvėje ir sumušę bei surišę šeimininką pagrobė pardavimui skirtas prekes, nešiojamąjį kompiuterį, fotoaparatą bei aukso dirbinių už 40 tūkst. litų.

Tekart į turguje prekiaujančių jaunų verslininkų buto duris paskambino nepažįstamas vyras. Jis buvo apie 25 metų, šviesiaplaukis, kalbėjo rusiškai.

Vos tik prasivėrė durys, nepažįstamasis smogė duris atidariusiam vyriškiai kumščiu į veidą ir įsiveržė į butą. Iš paskos – dar du vyrai su juodomis kaukėmis. Įsibrovėliai rankose laikė pistoletus ir, grasindami jais bute darbavosi apie pusvalandį. Išeidami jie surišo buto šeimininkams rankas ir kojas. Jiems pavyko išsilaisvinti ir paskambinti į policiją.

Iš buto buvo pagrobta 3 tūkst. litų, nešiojamasis kompiuteris, fotoaparatas, aukso dirbinių ir du telefonai. Turguje prekiaujantis Mindaugas D. pasigedo dešimties rankinių laikrodžių, vyriškos striukės, 40 džinsinių kelnių, 13 moteriškų marškinėlių ir dviejų odinių vyriškų striukių.

Vogė prieš Kalėdas

Taip pat šiai grupuotei priskiriamos ir pernai prieš Kalėdas bei Naujuosius metus Klaipėdoje įvykdytos vagystės iš butų Šaulių g. ir Taikos prospekte. Per jas pavogta 18 tūkst. litų ir 1000 eurų.

Turima duomenų, kad šios grupuotės nariai, kurių pavardės kol kas neatskleidžiamos, įvykdė nusikaltimus ne tik uostamiestyje, bet ir sostinėje. Taip pat įtariama, kad jie galėjo padaryti nusikaltimų Ispanijoje bei Skandinavijos šalyse.

Spėjama, kad ši grupuotė nusikaltimams ruošdavosi itin kruopščiai, ilgai rinkdavo informaciją apie būsimas aukas.

Sugautieji nusikaltėliai jau ne kartą buvo teisti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.