Berlyno deklaracija skelbia – Europa yra mūsų bendra ateitis

Sekmadienis, kovo 25 d. (Berlynas). Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus kartu su kitais Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovais dalyvavo Romos sutarties 50-ųjų metinių minėjime ir iškilmingai pasirašė Berlyno deklaraciją.

Lietuvos vadovas pažymėjo, kad tai yra istorinės svarbos dokumentas.

„Berlyno deklaracija siunčia aiškią žinią pasauliui – ES yra stipri, vieninga ir pasirengusi spręsti ateities uždavinius“, – sakė Prezidentas V. Adamkus.

Prezidentas atkreipė dėmesį, kad buvo atsižvelgta į didžiąją dalį Lietuvos pasiūlymų deklaracijos tekstui.

„Mums ypač svarbu, kad yra pabrėžta Vidurio ir Rytų Europos šalių prisijungimo prie ES reikšmė Europos vienijimosi procesui. Kartu šiame dokumente ES įsipareigojo skatinti demokratiją ir stabilumą už Sąjungos sienų“, – pažymėjo Lietuvos vadovas.

Valstybės vadovo nuomone, tai yra geras signalas ES Rytų kaimynams.

Lietuva, pirmoji šalis ratifikavusi ES Konstituciją, teigiamai vertina tai, kad deklaracijoje yra nurodyta konkreti data iki 2009 metų, kuomet vyks rinkimai į Europos Parlamentą, baigti ES politinę reformą. Konkrečios datos įvardijimas turėtų suteikti postūmį deryboms dėl ES konstitucinio proceso. Tai bus pagrindinė birželio mėnesį įvyksiančio Europos vadovų tarybos susitikimo tema.

Lietuvos bei kitų šalių siūlymu į Berlyno deklaraciją taip pat įtrauktos nuostatos dėl bendros energetikos politikos, ES solidarumo bei lygiateisiškumo principų, pažymėta vidaus rinkos svarba, būtinybė derinti ekonominę pažangą ir socialinę atsakomybę. Deklaracijoje ES įtvirtino savo siekį aktyviau dalyvauti tarptautinės politikos procesuose.

Deklaracijos pasirašymo proga kalbėjęs Europos Parlamento pirmininkas Hansas Gertas Poteringas (Hans-Gert Pöttering) pažymėjo, kad 1791 m. gegužės 3 d. Lietuvos ir Lenkijos Konstitucija buvo pirmasis besivienijančios Europos pavyzdys.

Europos Tarybos pirmininkė Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel) savo pranešime priminė, kad šiandien Baltarusijos žmonės švenčia Baltarusijos laisvės dieną. Kanclerė pabrėžė, kad kartu su jais yra ir Europa, nes žmogaus teisės yra nedalomos. Savo kalboje ji taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę stiprinti transatlantinius ryšius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.