Klaipėda įsitvirtina kruizinės laivybos maršrutuose

Klaipėdos uostas keleivinės laivybos operatoriams pranešė, kad nuo kitų metų mažins rinkliavas dažniau kaip 3 kartus per sezoną įplaukiantiems kruiziniams laivams

Pasak Klaipėdos valstybinio jūrų uosto (KVJU) direkcijos Rinkodaros skyriaus viršininkės Linos Gudelionytės-Gylienės, praėjusiais metais į uostą įplaukė mažiau (49) kruizinių laivų nei užpernai (60). Tačiau keleivių atplaukė 4 proc. daugiau nei užpernai – 25 tūkstančiai.

Todėl buvo apsispęsta ir šį mėnesį Majamyje (JAV) vykusioje didžiausioje pasaulio kruizų verslo parodoje „Seatrade Cruise Shipping Convencion 2007“ linijų operatoriams pranešta, kad Klaipėdos uostas 2008 metais mažins rinkliavą nuo trečio ir aštunto to paties laivo įplaukimo, atitinkamai 20 ir 50 procentų.

„Esame įsitikinę, kad jei 2008 metais, kai sumažinsime rinkliavas kruiziniams laivams, jei ir pajusime pajamų sumažėjimą, tai jis greitai išnyks. Dėl jau dabar užsiregistravusių kitų metų sezonui didesnių laivų įplaukimų pajamos netruks išsilyginti“, – sakė KVJU atstovė.

Per praėjusį sezoną Klaipėdos uostas iš kruizinių laivų surinko 2,5 mln. litų pajamų. Šiemet laukiama 56 laivų įplaukimų ir penktadaliu daugiau keleivių (apie 30 tūkstančių). Tikimasi didelių laivų, tokių kaip amerikiečių kompanijos „Constalations“, ilgesnių nei 200 metrų, laukiama 9 reisų (pernai tokių buvo 3). Atitinkamai padaugės ir pajamų, nes kuo didesnis laivas, tuo brangesnė rinkliava.

Pasak Klaipėdos turizmo ir kultūros centro vadovės Romenos Savickienės, šiemet kruizinės laivybos sezono atidarymas vyks gegužės 20 dieną, kai atplauks laivas „Columbus“, o sezono pabaiga numatoma rugsėjo 28 dieną.

Turizmo parodoje dalyvavusių klaipėdiečių nuomone, pagrindinė užduotis Klaipėdos uostui – siekti ilgesnio kruizinės laivybos sezono ir iki 100 laivų įplaukimų. Tai padaryti galima tik bendromis miesto savivaldybės, KVJU direkcijos ir Turizmo departamento pastangomis, skiriant kuo daugiau lėšų Lietuvos lankytinoms vietoms parodose propaguoti.

„Paradoksas, bet Amerikoje mūsų uostas labiau žinomas nei pats Lietuvos vardas, todėl dabar reikia skelbti kuo daugiau informacijos apie valstybę. Kitais metais Majamio parodoje kovo mėnesį ketiname paminėti Nepriklausomybės dieną ir pakviesti į ją šalies valdžios atstovų. Amerikiečių dėmesys mūsų uostui – didžiulis“, – dalijosi įspūdžiais Savickienė.

Praėjusią žiemą Baltijos jūroje buvo surengti 6 kalėdiniai kruizai su ledlaužiais, todėl ateityje galime sulaukti kruizinių laivų ir žiemą.

Manoma, kad teks siūlyti dar daugiau individualių ekskursijų, ypač amerikiečiams. Šiemet bus tęsiamos jau pasiteisinusios tradicijos – iškilmingas laivų sutikimas, suvenyrai keleiviams, išvykos į kaimą.

Turizmo agentūros „Krantas Travel“ vadybininko Mariaus Serapino teigimu, jau šiemet bus siūlomos išvykos dviračiais iki Palangos, ateityje – ekskursijos į sostinę ir Kryžių kalną, nes tokių pageidavimų girdėta iš parodos Majamyje lankytojų.

„Klaipėda niekad netaps sostine, tokia kaip Talinas, į kurį įplaukia po 300 laivų per sezoną, bet norime būti pats geriausias antraeilis uostas“, – kalbėjo Gudelionytė-Gylienė.

Jos teigimu, iš laivybos operatorių, kurie jau žino Klaipėdą, sulaukiama tik gerų atsiliepimų, tačiau sunkiausia prisivilioti sudominti mūsų uostu tuos, kurių laivai iki šiol plaukia pro šalį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.