Sistema, skatinanti keistis

Skaitytojų pageidavimu supažindinti su Lietuvoje populiarėjančios Rytų medicinos pagrindiniais principais, šių žinių taikymu kasdieniame gyvenime paprašėme Klaipėdos universiteto Orientalistikos centro vadovę Aletą Chomičenkienę. Šiandien – pirmoji pamokėlė.

Rytų medicina skatina keistis, plėsti sąmonės lauką, nevergauti stereotipams, – pasakoja A. Chomičenkienė. Ji padeda paaiškinti problemų priežastis ir mechanizmą, daro žmogų drąsesnį, nes šis sužino, kad kai kurias problemas gali įveikti pats.

Vakarų medicina išskiria 11 fizinio kūno sistemų, puikiai įvaldė diagnostiką, įvairias mikrochirurgines operacijas. Bet ji priėjo tam tikrą krizę dėl to, kad suskaidė žmogų į atskirus organus, gydo ne visą žmogų, o atskiras ligas.

Rytų medicinos pagrindas – tai, ko nematome plika akimi: žmogaus energetinis kūnas ir jo energijos. Tą energiją kinai vadina či, ki, indai – prana. Sakoma, kad žmogus, kaip visatos dalis, visas yra persunktas energijų.

Išorinės energijos – tai oro, vandens, saulės, žemės, maisto, – kurias žmogus gali pasiimti ir transformuoti. Tačiau žmogaus kūne yra ir vidinės energijos, tekančios tam tikrais kanalais. Kinų tradicijoje šie kanalai vadinami meridianais.

Manoma, kad meridianinės sistemos atradimas buvo vienas nuostabiausių pasaulio atradimų, pakeitęs požiūrį į žmogų, jo fiziologiją.

Žmogaus kūne yra ir tam tikri bioaktyvūs taškai. Indų tradicijoje biologiškai aktyvūs taškai, arba centrai, vadinami marmomis. Manoma, kad pagrindinių taškų žmogaus kūne yra 365 – kaip metuose dienų.

In ir jan meridianai

Meridianų, kurie siejami su tam tikromis kūno sistemomis, energija suvokiama emocijomis ir pojūčiais. Lavindamas šią sistemą žmogus gali sąmoningai keisti savo prigimtinį „aš“.

Pasak Rytų medicinos traktatų, koks meridianas iš prigimties aktyviausias, priklauso nuo to, kada, t.y. kokiame zodiako ženkle, žmogus gimė. Pvz., Avino ženklo žmonių labai aktyvus skrandžio meridianas. Jis suteikia ryškias emocijas, charakterį. Šaulys gauna stiprų tulžies pūslės meridianą.

Sužinoti savo stiprias ir silpnas vietas galime pažvelgę į asmeninį horoskopą. Ženklų, kuriuose susikaupę daugiau planetų, meridianai paprastai iš prigimties stiprūs. Ženklo, kuriame planetų nėra, – meridianas silpnesnis.

Tačiau liga gali atsirasti ir tada, kai stiprus meridianas pertonizuojamas. O silpną – pusiau snaudžiančios būklės – kartkartėmis reikia pažadinti, kad viduje būtų harmonija.

Meridianai skirstomi į dvi dideles grupes: in ir jan. Jan – tai vyriška, Saulės, energija. Saulės šviesa asocijuojasi su darbingumu, optimizmu, džiaugsmingumu, noru veikti. Mėnulio energijos susijusios su in pradu, moteriškumu, pasyvumu, inertiškumu, tingumu, noru daugiau valgyt.

Priešybės, esančios tiek kosmose, tiek žmogaus kūne, turi būti harmoningai sutaikomos. Pvz., dieną turime būti darbingi, aktyvūs, naktį turime visavertiškai atsipalaiduoti.

In bei jan zonos išsidėsčiusios ir kūne. Viršutinė kūno pusė – jan, apatinė – in. Vyrų stipriau išreikšta viršutinė, moterų – apatinė pusė, kadangi vyrams būdinga daugiau jan, moterims – in energijos.

Jei trūksta in, arba žemės, energijų (mažai uždirbama pinigų), reikia daugiau vaikščioti basomis, dirbti žemę. Šias energijas gali pažadinti ir pėdų masažas.

Nugaros pusė – jan, pilvas – in. Kojų priekinė ir šoninė pusė jan, o vidinė – in. Jan vietos gerai įdega saulėje, in neįdega. Išorinė rankų pusė – jan, vidinė – in.

Jan energijos vietos tonizuojamos masažu. In vietoms tinka atpalaiduojantis masažas, švelnus glostymas, aliejai, smilkalai. Jei vaikutis sunkiai užmiega – paglostykime jo pėdas, vidines rankų puses.

Atblokuoja sustingusias energijas

Kinijoje iki šiol praktikuojama iš kovos menų perimta sveikatinimo praktika cigun. Tai energetinės sistemos lavinimas, duodantis daug greitesnį efektą negu paprasti fiziniai pratimai.

Cigun pritaikytas ir vidaus energijoms harmonizuoti, plačiai taikomas lėtinėms plaučių, širdies, sąnarių ligoms gydyti.

Pagrindinis cigun principas – žmogus turi išmokti justi ir valdyti kūno energijas. Cigun pratimai atliekami labai lėtai, švelniai. Kūnas fiziškai apkraunamas minimaliai, o energetiškai – maksimaliai. Tai padeda atblokuoti sustingusių energijų vietas. Kai energija pradeda tekėti ten, kur jai reikia, dingsta ir skausmas.

Tai pagrįsta supratimu, kad pradžioje liga pasireiškia meridianuose, tam tikruose plotuose jaučiamu diskomfortu. Organizmas, bandydamas apsisaugoti nuo patogeninės energijos prasiskverbimo į vidų, užblokuoja biologiškai aktyvius taškus. Tą vietą ima skaudėti, nors medicinos įranga jokių pakitimų kūne dar gali nefiksuoti.

Dabar pats laikas pradėti gydyti – kai patogeninė energija prasiskverbs į organus, jų funkcijai atkurti prireiks daugiau laiko.

Tačiau jei žmogus pasikliaus vien tabletėmis, o su energetiniu kūnu nedirbs – padėti sau galės nebent 10 proc. Kad problema išsispręstų, turi keistis požiūris į gyvenimą.

Kinijoje, kurioje medicinos paslaugos brangios, cigun praktikuoja ir pensininkai, kad kuo ilgiau išliktų sveiki ir žvalūs.

Laikas apsivalyti

Kovą, kada Saulė rieda Žuvų žvaigždynu, aktyviausias tampa storojo žarnyno meridianas. Tai stipriausias Žuvų meridianas. Dėl to dabar – pats metas apvalyti žarnyną ir kepenis.

Dėl žarnyne esančių toksinų atsiranda 80 proc. ligų. Organizmo detoksikavimas prieš pradedant bet kokį gydymą – vienas pagrindinių ajurvedos principų. Tam pasitarnauja pančakarma, kurios metu išvalomi toksinai iš žarnyno, kepenų, plaučių, inkstų, kraujo, nosies daubų, akių, ausų.

Organizmo valymą reikia pradėti nuo žarnyno, nes žarnyne kaupiasi ama, nesuvirškintos medžiagos. Iš jų susiformavusi lipni masė prikimba prie žarnyno sienelių ir trukdo žarnų plaukeliams čiulpti maisto medžiagas. Dėl to žmogus, kad gautų reikalingą energijos kiekį, turi valgyti vis daugiau ir daugiau. Nuo to žarnynas didėja, plečiasi, pradeda spausti širdį, plaučius, lytinius organus. Nepašalinus toksinų organizmas per žarnyną nesugebės pasisavinti nė vaistų.

Ajurvedos specialistai teigia, kad klizmą galima daryti ne dažniau nei tris kartus per mėnesį. Kitaip sutrinka energijos, kurios aptarnauja virškinimo traktą.

Klizma apiplauna storąjį žarnyną, bet lipnioji masė jos metu nuo žarnyno sienelių nespėja atsiklijuoti. Be to, klizma neapvalo plonojo žarnyno. Pastarąjį išvalo geriamieji preparatai: ricina, greipfrutų sultys ir anglies tabletės, absorbuojančios toksinus.

Išvalius žarnyną išnyksta daugelis kraujo, sąnarių problemų. Rytų medicinos specialistai teigia, jog toksinai, išnešiojami kraujo, kaupiasi sąnariuose kaip druskos, sukelia uždegimus. Užslopinus pastaruosius hormoniniais preparatais, ligos priežastis nepanaikinama, dėl to sąnarių problemos taip sunkiai gydomos.

Į pančakarmą įeina ne tik klizmos, bet ir masažai, prakaitavimo procedūros, gydymas aliejais.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.