Skatinama organizuoti viešuosius darbus

Valstybė finansinėmis paskatomis skatins darbdavius organizuoti viešuosius darbus.

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos papildytam Užimtumo rėmimo įstatymo projektui, kuris svarstyti Seimui teikiamas skubos tvarka, pranešė ELTA.

Įstatymo projekte siūloma, kad darbdaviui už kiekvieną įdarbintą į viešuosius darbus asmenį, t. y. už faktiškai dirbtą laiką, būtų mokama darbo užmokesčio kompensacija pagal tą mėnesį galiojantį minimalų valandinį atlygį, taip pat nuo šios sumos apskaičiuota valstybinio socialinio draudimo įmokų kompensacija ir piniginė kompensacija už nepanaudotas atostogas. Teritorinė darbo birža padengtų 60 proc., o savivaldybė – 40 proc. kompensacijų.

Numatyti ir atvejai, kai visa kompensacijų suma galėtų būti mokama iš Užimtumo fondo lėšų. Nauja tvarka siūloma, kad savivaldybė darbdaviui, įdarbinusiam teritorinės darbo biržos siųstą asmenį į viešuosius darbus, iš dalies kompensuotų kitas su viešųjų darbų atlikimu susijusias išlaidas – transporto nuomos, kuro ir kt. Šioms išlaidoms kompensuoti lėšų suma neturėtų viršyti 7 proc. savivaldybės kompensacijų sumos. Kompensuojamų kitų su viešųjų darbų atlikimu susijusių išlaidų sąrašą bei jų kompensavimo tvarką nustatys savivaldybė.

Taip pat įstatymu siūloma nustatyti, kad teritorinė darbo birža viešuosius darbus dirbantiems asmenims, važinėjantiems iš gyvenamosios vietos į darbą tolimojo ar vietinio susisiekimo maršruto transportu, kompensuotų kelionės išlaidas į darbo vietą ir atgal.

Savivaldybės viešųjų darbų išlaidas finansuos iš valstybės biudžeto savivaldybėms skirtų lėšų, o teritorinės darbo biržos – iš Užimtumo fondo lėšų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.