Pinigai randasi iš didelio entuziazmo

Dėl minimalios rizikos tarpininkavimo verslą nekilnojamojo turto rinkoje pasirinkusios Onos Mackevičienės agentūra šiuo metu laikoma viena sėkmingiausių smulkaus verslo įmonių

„Pati dirbu tiesioginį darbą, nors ir esu savininkė. Man tenka pagrindinis krūvis, ir didžioji pajamų dalis yra mano darbo rezultatas. Jei kas nors eidamas į verslą mano, kad nereikės dirbti, tai sėkmės nematys“, – sakė nekilnojamojo turto agentūros „Rolijona“ vadovė Ona Mackevičienė.

Geriausia pamario nekilnojamojo turto (NT) agentūra laikoma įmonė užpernai Verslo darbdavių konfederacijos buvo apdovanota kaip sėkmingiausia mikroįmonė, o pernai pagerbta kaip sparčiausiai veiklą plečianti maža įmonė.

Jos vadovė į nekilnojamojo turto rinką žengė beveik prieš dešimt metų, kaip pati sako, vedama atsakomybės savo šeimai. „Versle buvau ir seniau, bet po Rusijos krizės ištiko bankrotas ir reikėjo rasti verslą, reikalaujantį mažiausių investicijų, kur nereikėtų niekuo rizikuoti. Mat po nesėkmės nebuvo pinigų, auginau tris mažamečius vaikus. Šito verslo rizika minimali“, – sakė Mackevičienė.

Pirma pelnas, po to – investicijos

Pasak Mackevičienės, savo įmonę įkūrė viena, be jokių draugų ar bičiulių. „Kai padėtis gera, visi moka dalytis, bet kai užpuola sunkumai, dalybų klausimas greitai pamirštamas. Nusprendžiau, kad versiuosi viena arba su šeimos nariais. Dabar jau mano pilnamečiai vaikai padeda versle“, – sakė moteris.

Ji pasakojo, kad tik pradėjusi dirbti neėmė jokių kreditų, neinvestavo į ištaigingą biurą ar automobilį. Dirbo mažame biure, o pagrindiniai darbo įrankiai buvo telefonas ir pora sąsiuvinių. „Pasitikėjau savo protu ir intuicija ir dirbau su labai dideliu užsidegimu. Pinigai nebuvo svarbiausia“, – kalbėjo Mackevičienė.

Dabar „Rolijonoje“ darbuojasi apie 20 žmonių. Be pagrindinės būstinės Palangoje, įmonė turi filialus Kretingoje, o prieš pusantrų metų atidarė filialą Vilniuje. Anot vadovės, didžiausi pirkėjai visuomet buvo vilniečiai, todėl ji nusprendė būti arčiau sostinės gyventojų. Mackevičienė teigė, kad 145 tūkst. litų investicijos į biurą Vilniuje atsipirko po dviejų didelių sandorių.

Sunkiau prieinama rinka

Pašnekovė teigė, kad šiandien nėra taip paprasta užkariauti stulbinamais tempais kylančią nekilnojamojo turto rinką, o ateityje bus dar sunkiau atlaikyti vis didėjančią konkurenciją.

„Įžengia didelės kompanijos, pačios statančios ir pardavinėjančios nekilnojamąjį turtą. Apskritai daug konkurentų ir, manau, ne vien pamaryje, o sėkmė priklauso nuo to, kaip dirbi. Aš įsitikinusi, kad prioritetu turi būti kokybiškas darbas, o ne pinigai. Jie paskui ateina savaime. Priešingu atveju šitas verslas turėtų sektis sunkokai“, – samprotavo Mackevičienė. Pašnekovė prisipažino visuomet savęs paklausianti, ar pati norėtų pirkti tai, ką siūlo: butą, namą ar sklypą. Jei taip, tada lengvai gali pasiūlyti prekę žmonėms ir jų investicija būna teisinga. Mackevičienė teigė, kad vienas didžiausių jos darbo įvertinimų – kai vis grįžta ilgamečiai klientai ir rekomenduoja įmonę kitiems.

Sunkumai

Sėkmingai veikiančios įmonės vadovė teigė, jog nepaisant agentūros pasiekimų, ji susiduria tiek su specifinėmis rinkos problemomis, tiek su visam verslui būdingomis. Pasak Mackevičienės, viena didžiausių problemų, kad, be nekilnojamojo turto agentūrų, yra daugybė tarpininkų, „sėdinčių automobiliuose“ ir nežinančių, ką parduoda. „Kažkaip labai lengvai nori prasimanyti pinigų. Būtent dėl jų, vadinamųjų aferistų, žmonės dar labai nepatikliai žiūri į nekilnojamojo turto pirkimo ir pardavimo tarpininkus. Jie daro didžiulę antireklamą sąžiningai dirbančioms agentūroms. „Šitą problemą reikia spręsti“, – teigė verslininkė. „Rolijona“, kaip ir visas Lietuvos verslas, kenčia dėl kvalifikuotų darbuotojų stygiaus. Pasak Mackevičienės, šis veiksnys tiesiogiai lemia įmonės galimybes plėstis. Kaip ir visas mažas įmones, „Rolijoną“ labiausiai smaugia mokesčiai. „Nėra ko stebėtis, kad smulkios įmonės moka algas vokeliuose. Net aš, savininkė, negaliu metų gale išsimokėti sau atlyginimo, nes prarasiu labai daug pinigų. Todėl juos geriau investuoti ar plėsti įmonės veiklą“, – tvirtino Mackevičienė. Tačiau moteris sakė nusprendusi nesinervinti, nes tam paprasčiausiai nėra laiko.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Pinigai randasi iš didelio entuziazmo"

  1. laimute

    as esu apie mackeviciene kitokios nuomones is manes pasiskolino didele pinigu suma ir negrazina manau reikes kreiptis i teisma turiu sutarti jos pasirasyta yra ir daugiau tokiu kvaileliu kaip as apgautu jos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.