„Neptūnui” LKL vandenyse – geriau

Savaitgalį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate buvo sužaistos šešerios rungtynės.

Pralaimėjimų liūne BBL pirmenybėse skendęs Klaipėdos „Neptūnas” LKL turnyre atrodė nepalyginamai geriau. Neptūniečiai šeštadienį Vilniuje nugalėjo „Sakalus”, o sekmadienį gana rimtai Kaune pasipriešino „Žalgiriui”.

SAKALAI – NEPTŪNAS 70:84 (25:21, 11:27, 13:23, 21:13). Žaidė ir taškus pelnė: „Sakalams” – M. Kuzminskas (5 min./6 tšk.), N. Strazdauskas (17/0), R. Vaičius (13/2), S. Buterlevičius (17/4), A. Kiaušas (5/5), M. Reminas (18/7), A. Labuckas (23/4), R. Matulis (28/3), V. Šarakauskas (21/14), J. Sinica (27/15), E. Kučiauskas (25/10); „Neptūnui” – A. Viskontas (23/9), R. Dorsejus (33/18), E. Dainys (21/4), M. Mockus (10/3), E. Ežerskis (22/9), M. Kasiulevičius (28/13), V. Buzas (2/0), V. Stanevičius (24/9), M. Anisimovas (29/15), S. Atuašvilis (7/4).

LKL pirmenybėse, kitaip nei BBL čempionate, „Neptūno” padėtis turnyrinėje lentelėje nėra prasta. Tačiau neptūniečiams, norintiems iki atkrintamųjų varžybų užimti kuo aukštesnę vietą, yra būtina laimėti prieš artimiausius persekiotojus. Tarp jų yra „Sakalai”.

Pirmasis kėlinys vyko pagal vilniečių scenarijų. Po dešimties minučių kovos „Sakalai” buvo priekyje 25:21.

Antrasis kėlinys prasidėjo klaipėdiečių spurtu. Jie ne tik likvidavo atsilikimą, bet ir ėmė pirmauti. Atkakli kova vyko iki antrojo kėlinio vidurio. Tačiau likusią žaidimo atkarpą „Neptūnas” laimėjo rezultatu 15:1 ir prieš didžiąją pertrauką įgijo dvylikos taškų persvarą – 48:36.

Uostamiesčio ekipa nemažino „taškų gamybos” tempo ir trečiame kėlinyje. „Neptūnas” jam pasibaigus jau turėjo 22 taškų pranašumą.

Per paskutinį kėlinį klaipėdiečiams aikštelėje reikėjo tik atlikti formalumus – išlaikyti pergalingą rezultatą. Tai jie ir padarė. Aikštelės šeimininkai skirtumą šiek tiek sumažino tik rungtynių pabaigoje.

Pajutę pergalės skonį „Neptūno” krepšininkai kitą dieną žaidė Kaune su „Žalgiriu”.

ŽALGIRIS – NEPTŪNAS 80:67 (15:23, 24:17, 27:13, 14:14). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Žalgiriui” – V. Ginevičius (14/2), M. Mašadas (22/8), T. Berdas (18/14), V. Pečiukas (26/10), J. Mačiulis (28/7), A. Milaknis (2/0), P. Jankūnas (19/13), L. Vudsas (23/15), M. Popovičius (22/7), D. Kolinsas (26/4); „Neptūnui” – A. Viskontas (26/0), R. Dorsejus (31/16), E. Dainys (14/0), M. Mockus (24/12), E. Ežerskis (20/0), M. Kasiulevičius (20/7), V. Buzas (1/0), V. Stanevičius (29/14), M. Anisimovas (27/18), S. Atuašvilis (8/0).

Pirmasis kėlinys baigėsi kiek netikėtai. Jį rezultatu 23:15 laimėjo svečiai.

Per antrąsias dešimt minučių žalgiriečiams pavyko stabilizuoti padėtį aikštelėje. Jie iki didžiosios pertraukos beveik panaikino atsilikimą – 39:40.

Na, o per trečiąjį kėlinį „Žalgirio” krepšininkai įgijo pergalingą persvarą – 66:53.

Per paskutinį kėlinyje aikštelėje vyko lygi kova. Tačiau tokia įvykių eiga buvo palanki kauniečiams. Jie į turnyro lentelę įsirašė dvyliktą pergalę.

„Žalgirio” ekipoje naudingai žaidė neseniai debiutavęs legionierius L. Vudsas. Jis pelnė 15 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir blokavo 4 varžovų metimus.

Na, o neptūniečių komandoje ir Vilniuje, ir Kaune lyderiai buvo M. Anisimovas bei R. Dorsejus. Jie „Neptūnui” pelnė daugiausiai taškų.

Kitų savaitgalio rungtynių rezultatai: Vilniaus „Lietuvos rytas” – Marijampolės „Sūduva” 80:56 (15:14, 11:13, 26:14, 28:15), Šiaulių „Šiauliai” – Kauno „Atletas” 97:75 (22:21, 22:21, 21:14, 32:19), Panevėžio „Panevėžys” – Kauno „Žalgiris” 80:91 (22:31, 20:29, 23:13, 15:20), Kėdainių „Nevėžis” – „Šiauliai” 90:66 (30:16, 21:24, 16:13, 23:13).

„Neptūno” krepšininkams LKL reguliariajame čempionate liko sužaisti trejas rungtynes: kovo 23 d. namie su „Nevėžiu”, balandžio 6 d. išvykoje su „Atletu” ir balandžio 7 d. namie su „Šiauliais”.

Na, o šiandien neptūniečiai savo arenoje žais BBL čempionato rungtynes su „Atletu”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , .