Kovo 11-ąją per BTV – speciali programa

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, kovo 11-ajai, Baltijos televizija tradiciškai parengė specialią šventinę programą.

Septynioliktosioms Nepriklausomybės atgavimo metinėms skirtas specialus TV projektas „Kovo 11-oji – vilčių pavasario pradžia“. Į tris dalis (politinę, ekonominę ir kultūrinę) suskirstyta laida pakvies prisiminti, kokie Lietuvai buvo praėjusieji metai, nuo kovo iki kovo – su mūsų laimėjimais ir netektimis, mūsų intrigomis ir vienybe, mūsų nerimu ir santarve, mūsų pinigais ir mūsų siela. Laidoje dalyvaus žymiausi Lietuvos verslininkai, politikai, žurnalistai, dvasininkai, kultūros veikėjai.

„Visų pirma suteiksime žodį paprastiems žmonėms, neabejingiems Lietuvos politikos ir ekonomikos aktualijoms“, – sako laidos vedėjas žurnalistas Aleksandras Matonis. „Jų lūpomis ir akimis prisiminsime svarbiausius metų įvykius: prarastą galimybę įsivesti eurą, mažumos vyriausybės suformavimą, kultūros šviesuolių pasiekimus ir netektis, ką tik įvykusius savivaldybių rinkimus. Įvertinsime, ar jau mokame naudotis tais svertais, kuriuos mums suteikė Nepriklausomybė, ir kur dar klystame.“

Kovo 11-ajai skirta ir ypatinga BTV premjera – meninis filmas „Nebijok: popiežiaus Jono Pauliaus II gyvenimas“. Lietuvoje prieš porą metų filmuotoje biografinėje juostoje – spalvingas ir labai žmogiškas Karolio Voitylos portretas, būsimojo popiežiaus vaikystės ir jaunystės metai, Antrojo Pasaulinio karo košmarai, dvasininko meilė teatrui ir literatūrai. Filme vaidina žymūs lietuvių aktoriai: Dainius Kazlauskas, Darius Meškauskas, Inga Šalkauskaitė ir kt.

Dar viena nacionalinė televizijos premjera – Rimtauto Šilinio dokumentinis filmas „Lietuvos Respublikos premjerai“. Visi atgimusios Lietuvos vyriausybių vadovai gyvais pasakojimais atskleidžia šį istorijos trapsnį, prisimena savo veiklą bei nuostatas, vyriausybių darbo išorinius ir vidinius trukdžius.

Šventinėje programoje žiūrovai taip pat išvys žymaus latvių dokumentalisto Jurio Podniekso filmą „Imperijos žlugimas“ apie Sovietų Sąjungos žlugimą, Sausio 13-osios įvykius bei rugpjūčio pučą, Arūno Matelio ir Audriaus Stonio dokumentinį filmą „Baltijos kelias“ bei legendinę Raimundo Banionio dramą „Vaikai iš „Amerikos viešbučio“ su A. Šaveliu, R. Kazlu, A. Sakalausku, G. Jaraminaite.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.