Povandeninės tylos ir šviesos džiazas

Šiandien 18 val. uostamiesčio Baroti galerijoje atidaroma Sauliaus Kirvelos fotografijų paroda „Šviesa tyloje”, skirta Klaipėdos pilies džiazo festivaliui.

Tai penktoji personalinė menininko, fotografuojančio po vandeniu, paroda. Klaipėdoje fotografas savo darbus eksponuos pirmą kartą.

Kas bendra tarp džiazo ir povandeninio pasaulio, kodėl ši paroda pristatoma Klaipėdos džiazo festivalio kontekste? Festivalio globėjas Vytautas Grubliauskas į šį klausimą atsakė taip: „Kiekvienas žmogus džiazą supranta tiek, kiek sugeba jo atrasti savyje. Man S. Kirvelos fotografijos skamba. Tai – nuostabi tylos ir šviesos muzika”.

Rašytojas S. Paltanavičius apie S. Kirvelą ir jo fotografijas rašo: „Ežero gelmė, jos baugokas pasaulis, šaltam vandeny suvirtę skenduoliai medžiai ir pačiam paviršiuje ribuliuojančios bangelės… o jeigu dar persmeigtos pro debesis švystelėjusio spindulio – visa tai yra didžioji Sauliaus kūrybinė virtuvė.

Beveik prieš 20 metų Saulius su ištikimiausiais draugais leidosi prie Baltosios jūros, kurios gelmė šalta, bet neprilygstama spalvomis. Būtent šie vandenys, kupini kitų koloritų, linijų, pagaliau – kito gyvojo pasaulio Sauliaus Kirvelos nuotraukose atsirado nuo 1995 metų.

Atsistojęs prieš šiandien pateikiamas Sauliaus nuotraukas galiu pajausti kažkokią nueito kelio atkarpą – nuo gimtojo kaimo, Šventosios dugno žiūrėjimų iki paskutinės lankytos gelmės.”.

Sauliaus Kirvelos fotografijų paroda Baroti galerijoje veiks iki birželio 9 dienos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.