Mūšio lauke – įnirtingos kovos be kraujo

Ar jums teko bent kartą atsidurti mūšio lauke, pro tirštus dūmus žvelgti priešui į akis, jausti nuolatinę įtampą ir galvoti, jog vienas neatsargus žingsnis ir tu – nušautas? Jei šie pojūčiai jums svetimi, išbandykite dažasvydį – žaidimą, kur dviejų nugalėtojų nebūna, lygiai taip pat kaip aukų ar pralieto kraujo.

Dažasvydis – tai sportinis žaidimas, kuriame yra karinių elementų. Čia dvi komandos, apsiginklavusios lengvai nuplaunamų dažų kulkomis šaudančiais ginklais, tol kovoja tarpusavyje, kol vienos komandos nariai pirmieji „eliminuoja“ visus priešininkus. Paprastai žaidimas trunka keletą valandų, tačiau kova gali užtrukti dar ilgiau, tai priklauso nuo dalyvių įgūdžių.

Greitis, baimė, rizika

Į Lietuvą dažasvydis atkeliavo palyginti neseniai – maždaug 2000-aisiais. Jungtinėse Amerikos Valstijose jis propaguojamas nuo 1980 metų. Istorija byloja, kad šią pramogą sugalvojo… fermeriai.

Lietuvoje dažasvydžio pramogas organizuoja apie 20 skirtingų įmonių. Vienos šį žaidimą siūlo kaip pramogą, kitos – kaip sporto varžybas. Nors dažasvydis pas mus dar tik pradeda populiarėti, šalyje yra nemažai šio žaidimo entuziastų ir juos vienijančių klubų.

Vieno tokių klubų „Misija.net“ savininkas Vilius Aleksejūnas dažasvydį lygina su aštrių pojūčių įvairove, lydimą ekstremalių prisiminimų. Pasak patyrusio kovotojo, šiame žaidime susipina greitis, rizika ir didžiulė įtampa. „Priešininko persekiojimas, baimė būti pašautam ir kiti kariniai veiksmai padaro neišdildomų įspūdžių. Tai pojūčiai, kuriuos išgyvena karys per tikrą mūšį. Tradiciškai leisdami laisvalaikį to niekada nepatirsite“, – tikino „Misija.net“ klubo įkūrėjas.

Klubas „Misija.net“ buvo įkurtas kaip svajonė. Anot V.Aleksejūno, dažasvydis nėra vien tik verslas – tai ir jo pomėgis. „Smagu matyti žaidėjų, ypač naujokų, veiduose azartą ir šypsenas, todėl nuolat ieškome būdų, kaip dažasvydį padaryti dar azartiškesnį ir populiaresnį“, – pasakojo klubo steigėjas.

Taktika ir strategija

Dažasvydžio mėgėjai sako, kad nors tai karinis, tačiau demokratiškas žaidimas. Jį gali žaisti ir vyrai, ir moterys, net vaikai. Lietuvoje šią pramogą dažniausiai renkasi studentai, moksleiviai, verslininkai, vidaus reikalų bei krašto apsaugos sistemų pareigūnai.

Dažasvydį galima žaisti atviroje teritorijoje arba uždarose patalpose. Įsijautęs į kovotojo vaidmenį žaidėjas išmoksta apmąstyti taktiką ir strategiją. Kartu lavinami sugebėjimai greitai priimti sprendimą. Be to, nuolat žaisdamas dažasvydį žmogus atsikrato psichologinės įtampos, susikaupusios agresijos.

Kito dažasvydžio klubo, besivadinančio „Legionu“, atstovų teigimu, be jau išvardytų žaidimo pranašumų, svarbu tai, kad komandos nariams atsiranda galimybė pajausti draugo petį, kartu formuoti komandinį bendradarbiavimą. Tai viena priežasčių, dėl kurios Vakarų šalių kompanijos periodiškai siunčia savo darbuotojus į dažasvydžio varžybas. Nuolatines žaidėjų komandas turi suformavusios tokios kompanijos kaip IBM, „Coca-cola“, „Nisan“ ir t. t. Kai kurios firmos į šiuos žaidimus kviečia psichologus, kurie vykstant žaidimui analizuoja kovotojų psichologinius sugebėjimus. Vėliau gautus rezultatus kompanijų vadovai naudoja perskirstydami darbuotojų pareigybes.

Merginos – lygiavertės kovotojos

Sporto klubo „Legionas“ darbuotojų teigimu, šiuo metu pasaulyje dažasvydis yra viena sparčiausiai populiarėjančių sporto šakų. Jis aktyviai propaguojamas Anglijoje, Belgijoje, Olandijoje, Danijoje, Lenkijoje… Ypač daug dažasvydžio entuziastų yra Anglijoje – oficialiai įregistruota apie 400 kovos laukų. Šioje šalyje rengiamos ir Europos dažasvydžio pirmenybės. Per keletą pastarųjų metų šis žaidimas išplito ir Rytų Europoje: Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Latvijoje.

Klubo „Misija.net“ savininkas V.Aleksejūnas pasakojo, jog šiuo metu dažasvydį Lietuvoje vis dažniau ryžtasi išbandyti moterys bei merginos. Daugelis jų pirmą kartą atsidūrusios mūšio lauke jaučia šiokią tokią baimę, bet ji trunka neilgai. Po vienos kitos valandos damų rankose atsidūrę šautuvai „dirba“ visu pajėgumu.

Lietuvoje dažasvydis dar tik pradeda populiarėti. Anot žaidimo entuziastų, jo populiarumą šiek tiek stabdo tai, kad norint surengti azartišką mūšį būtina sudaryti komandą, kurioje būtų ne mažiau kaip 10 žaidėjų. Tiesa, jei nepavyksta suburti tiek bendraminčių, kai kurie klubai siūlo galimybę prisidėti prie kitos komandos.

Kainos įkandamos

Nors dažasvydžiui reikalinga apranga ir įranga kainuoja gana brangiai, Lietuvoje už šią pramogą vienam asmeniui reikia mokėti vidutiniškai 50-70 litų. Į kainą būna įskaičiuota speciali apranga, šalmas, ginklas su nustatytu skaičiumi kulkų, parengiamasis instruktažas.

Dažasvydžio kovos dažniausiai rengiamos specifinėse vietose – buvusiose kareivinėse, apleistuose pastatuose, specialiai įrengtose lauko ar miško aikštelėse. „Mūšio vieta turi atitikti žaidimo dvasią. Mat kuo labiau aplinka primins tikrą mūšio lauką, tuo aštresnių pojūčių patirs net ir didžiausi pacifistai“, – tikino vienas dažasvydžio propaguotojų Lietuvoje V.Aleksejūnas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.