„Kelio į Damaską“ premjera

Ilgai lauktą premjerą – Oskaro Koršunovo režisuotą „Kelią į Damaską” kovo 6 ir 7 dienomis Klaipėdos dramos teatras į sceną išleido Vilniuje, Nacionaliniame dramos teatre, o šiandien ir rytoj pirmąsyk parodys Klaipėdoje, Žvejų rūmuose.

Švedų literatūros klasiko Augusto Strindbergo trilogija „Į Damaską” – aktuali ir neišsemiama dvasinė drama, kurioje gyvenimo prisiminimai ir atsakomybės našta žmogų gniuždo ir sykiu skatina žengti savęs pažinimo keliu.

„Strindbergas labai atvirai čia prabilo apie save, kartu apie kiekvieną iš mūsų. Aš pats jaučiuosi pakeliui į Damaską. Mes visi esame pakeliui į Damaską”, – tvirtino O.Koršunovas premjeros išvakarėse.

Anot O.Koršunovo, „mes įpratę matyti ir vertinti gyvenimą televizinėmis spalvomis, kaip „muilo operose”, o iš tikrųjų gyvename taip, kaip gyvename. Ir apie tai kalbėti atvirai Strindbergas provokuoja. Jis atskleidžia tokias temas, apie kurias dabartinėje visuomenėje vengiame kalbėti, – apie savo dvasines nesėkmes ir ligas, tokius dalykus kaip sąžinė, tikėjimas ir abejonės. Apsimetinėjame, kad mūsų niekas nekamuoja, ir vaidiname, kad gyvename…”

„Todėl pasirinkau Strindbergą, statau jį antrąkart. Jis man padeda suvokti save, – sakė režisierius. – Tikiuosi, kad šis spektaklis padės ir aktoriams, ir žiūrovams suvokti save. Tai didžiausia mūsų siekiamybė”.

Retai statomą šį A.Strindbergo kūrinį O.Koršunovas pirmąkart režisavo 2006-aisiais Norvegijoje, Oslo nacionaliniame dramos teatre. Dviejų veiksmų trilogijos inscenizacija Klaipėdos dramos teatre, pavadinta „Kelias į Damaską”, kaip teigiama, – jau nauja interpretacija. Kuriant spektaklį uostamiestyje, inscenizacijos autoriui ir režisieriui O.Koršunovui talkino ištikimoji jo komanda – scenografė Jūratė Paulėkaitė, kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė, kompozitorius Gintaras Sodeika.

Spektaklyje vaidina aktoriai Vytautas Anužis, Darius Meškauskas, Vytautas Paukštė, Igoris Reklaitis, Rytis Gustaitis, Nelė Savičenko, Eglė Barauskaitė, Regina Šaltenytė, Eglė Jackaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.