Studentų pilietiškumas neišlaiko egzamino

Studento, kaip aktyviausio visuomenės nario, statusas šiandien patiria totalų nuosmukį. Kalbant apie pilietiškumą, kuris ypač turėtų būti ugdomas universitete, situacija išties prasta ir studentija pamažu praranda istorijos jai uždėtus laurus.

„Pilietiškumas neatsiranda vieną gražų rudens ar pavasario rytą. Jį reikia ugdyti, jo reikia mokytis, – primena Klaipėdos universiteto (KU) Humanitarinių mokslų fakulteto dekanas Rimantas Balsys.

-Ir čia jau mūsų visų pareiga. Įsiklausykite į žodžių žaismą pilti – pilis – pilietis. Jau anuomet suprasta, kad piliečiu gali tapti žmogus ką nors kartu su kitais nuveikęs visų kitų ir savo paties labui.”

„Universitetas nėra vien tam, kad gavus studijų baigimo diplomą bėgti toli nuo gimtos šalies, – vienoje akademinės bendruomenės konferencijų kalbėjo Klaipėdos universiteto (KU) studentas Kęstutis Armalis. – Universitetai privalo ugdyti šviesuomenę, kuri nuolat kalbėtų apie esančias problemas, galėtų jas spręsti ir valdyti nepavydėtinas situacijas, pagaliau kurti ir tobulinti pilietinę visuomenę.”

Klaipėdos universitetas yra jauna švietimo įstaiga. Jai keliami uždaviniai – ugdyti pilietinės visuomenės branduolį. Tačiau pasikeitę studentų prioritetai diktuoja kitokios studentijos madą. Realybė labai skiriasi nuo pilietiškumo manifestų.

Oficialiuose universiteto renginiuose susirenka tik profesūra ir tik vienas kitas neturintis ką veikti studentas, studentų atstovybių veikloje – tik pasišventėliai ir utopistai, o universiteto problemomis paprastai domisi tik tie, kurie turi tai daryti, nes tai susiję su jų darbu.

Kiti studentai mina takus į darbovietes, išvažiuoja studijuoti ir dirbti į užsienį, perka diplomus vadovaudamiesi aksioma: „Pirkti yra pigiau nei studijuoti”.

Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos (KVTK) studentų atstovybės prezidentas Žilvinas Kazlauskas teigia, jog ne tik. Bandanti prisikelti kolegijos atstovybė patiria ne tik studentų pasyvumo pavojų, bet ir netinkamą vadovybės požiūrį.

„Neturime iš ko organizuoti rimtus renginius, lėšų trūksta, tačiau jei patys surengiame kokį vakarėlį, studentai dalyvauja gana gausiai. O pačioje atstovybėje kol kas aktyviai veikiame tik dviese. Dabar, žinoma, bandome gaivinti studentišką veiklą, įtraukti kuo daugiau žmonių, tarsi pradedame nuo nulio”, – pasakojo Ž. Kazlauskas.

Privačioje kolegijoje – Klaipėdos socialinių mokslų kolegijoje (KSMK) – padėtis kiek kitokia. Kaip teigė jos atstovybės prezidentas Viktoras Usovas, studentų aktyvumas įvairiuose renginiuose gana didelis, o ir studentų atstovybių veikloje norinčių darbuotis retai trūksta.

„Rugsėjo mėnesį studentų atstovybėje jautėsi pakilimas, prieš naujus metus buvo atoslūgis, o dabar, gal pavasaris kaltas, patys žmonės ateina ir siūlo padėti. Apskritai aktyviai veikia gal apie 15 žmonių. Aišku, būna, kad studentai nori, jog jiems viską ant lėkštutės patiektum, o jie dar pagalvos, ar to nori. O kitą kartą patys atsineša ir lėkštę, ir agurką, patys susipjausto ir patiekia suvalgyti, – juokėsi studentas. – Jei suorganizuojame kokį renginį ir jį gerai pareklamuojame, susirenka apie 4 – 5 šimtus studentų.”

Paklausėme Klaipėdos universiteto studentų, ar jie dalyvauja kokioje universiteto bendruomenės veikloje – KUSS, kitų organizacijų, ar lankosi universiteto renginiuose.

Arūnas Bitinas, viešojo administravimo studentas

Nedirbu, bet ir kažkokioje veikloje nelabai noriu dalyvauti. Manęs nedomina visokie renginiai. Gal ir įdomu, tačiau tingisi…

Karolis Cesiulis, ekonomikos studentas

Nelabai dalyvauju. Dabar nėra laiko. Nedirbu, bet nemažai laiko užima mokslai, be to, šiek tiek dalyvauju partijos veikloje. Šiaip dar dalyvauju seminarų cikle apie verslą, kuriuos kartais organizuoja įmonės. Tačiau tai susiję su specialybe.

Sandra Latanauskaitė, lietuvių filologijos ir režisūros studentė

Teko dalyvauti parodos „Mergaitė ir žuvis” atidaryme, aš renginyje trumpą programą parodžiau. Seniau, I kurse, dalyvavau studentiškoje veikloje, tačiau dabar laiko nebėra ir aktyviai nedalyvauju SA veikloje. Neišeina suderinti su repeticijomis – nėra laiko. Jeigu būtų laiko – dalyvaučiau, skirčiau tam energijos, laiko.

Aurimas Petravičius, choro dirigavimo studentas

Buvau studentų atstovybės narys, bet šiuo metu – ne. Gal dėl to, kad kolektyvas buvo toks… Ne pagal mane. Į universiteto renginius nueinu gana dažnai.

Justas, džiazo muzikos studentas

Kartais, kai yra proga kažkur pagroti – groju. Štai toks mano dalyvavimas. Bet tai susiję su specialybe. O veikloje, nesusijusioje su profesija nedalyvauju.

Indrė Čiurlytė, psichologijos studentė

Šiaip nedalyvauju visiškai. Universiteto renginiuose dalyvauti nebūna laiko: studijos, mokslai. Kol kas dar nedirbu, bet ieškau darbo.

Martynas Jonaitis, sporto pedagogikos studentas

Esu susidomėjęs studentų atstovybės veikla, jie nuolat organizuoja įvairius renginius, akcijas. Pavyzdžiui, buvo organizuojama akcija, kurios metu rinktos lėšos globos vaikų namams. Ir šiaip labai domiuosi visais fakulteto renginiais, kai būna proga – sudalyvauju. O ir universiteto veikloje dalyvauju: žaidžiu krepšinį už KU komandą, stalo tenisą ir pan.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.