Panevėžio konservatoriai už broliavimąsi su nušalintojo prezidento Rolando Pakso vadovaujamais liberaldemokratais iš buvusio savo partijos lyderio europarlamentaro Vytauto Landsbergio greičiausiai nesulauks nei sveikinimų, nei pagrūmojimų.
„Panevėžio situacija man per mažai žinoma, todėl jos išsamiai komentuoti negaliu”, –
vakar PB pareiškė Tėvynės sąjungos politiniam komitetui vadovaujantis profesorius,
paprašytas įvertinti praėjusį penktadienį konservatorių, partijos „Tvarka ir teisingumas” (liberalai demokratai) bei krikščionių demokratų miesto lyderių pasirašytą susitarimą dėl bendro darbo Panevėžio taryboje 2007-2011 metais.
Lyderiui daug klaustukų
Panevėžio konservatoriai už broliavimąsi su nušalintojo prezidento Rolando Pakso vadovaujamais liberaldemokratais iš buvusio savo partijos lyderio europarlamentaro Vytauto Landsbergio greičiausiai nesulauks nei sveikinimų, nei pagrūmojimų.
„Panevėžio situacija man per mažai žinoma, todėl jos išsamiai komentuoti negaliu”, – vakar PB pareiškė Tėvynės sąjungos politiniam komitetui vadovaujantis profesorius, paprašytas įvertinti praėjusį penktadienį konservatorių, partijos „Tvarka ir teisingumas” (liberalai demokratai) bei krikščionių demokratų miesto lyderių pasirašytą susitarimą dėl bendro darbo Panevėžio taryboje 2007-2011 metais.
Praėjusią savaitę V.Landsbergis viešai paskelbė, jog konservatorių ir liberalų demokratų sąjunga Vilniaus savivaldybės taryboje – absoliučiai neįmanoma, ir net pagrasino tokio susitarimo atveju išstoti iš Tėvynės sąjungos.
Vakar su dienraščio žurnaliste kalbėdamasis apie kartu su R.Pakso bendražygiais buriamą Panevėžio miesto valdančiąją daugumą, buvęs Tėvynės sąjungos lyderis svarstė: „Gal liberalų demokratų pakvietimas į koaliciją yra buvusios bendros veiklos, kuri pasiteisino, tęsinys? Kitas dalykas – nežinau, kokie panevėžiečių konservatorių santykiai su socialdemokratais. Ar mūsų partijos narių susitarimas su liberalais demokratais Panevėžio taryboje buvo vienintelis galimas bendradarbiavimo variantas, man tebelieka atviras klausimas”.
Taiko dvigubus standartus?
Kodėl vienoje savivaldybėje konservatoriai su liberaldemokratais vienijasi, o kitoje šios partijos atstovų kratomasi iš tolo, atsakymo ieško ir partijos „Tvarka ir teisingumas” (liberalai demokratai) pirmininkas R.Paksas.
„Tai, kad viename mieste abiejų partijų nariai sukerta rankomis be jokių problemų, o kitame konservatorių vadams užsispyrus bendradarbiavimas uždraudžiamas, manau, byloja, jog Tėvynės sąjungoje yra taikomi dvigubi standartai”, – vakar PB teigė nušalintasis prezidentas.
R.Paksas prisiminė, jog jam su konservatoriais sostinės valdžioje teko dirbti net dvi kadencijas.
„Man būnant Vilniaus meru, kartu su konservatoriais vykdėme darbus, ir jų, regis, netrikdė jokie skausmingi prieštaravimai. Šiandieninė situacija, manau, rodo tai, kad prieš kiek laiko kažkas pasikeitė Tėvynės sąjungos vadovybėje”, – samprotavo partijos „Tvarka ir teisingumas” (liberalai demokratai) pirmininkas.
Į koaliciją kvies ir kitus
Praėjusį penktadienį susitarimą dėl bendro darbo naujos kadencijos Panevėžio taryboje pasirašė vasario 25-osios savivaldybių tarybų rinkimuose daugiausia – aštuonis – mandatus laimėjusių miesto konservatorių lyderis Vitas Matuzas, penkias vietas iškovojusių liberaldemokratų Panevėžio vedlys Stasys Karčinskas bei keturis atstovus Taryboje turėsiantiems miesto krikdemams vadovaujantis Petras Luomanas.
Sutartį pasirašiusieji neatmetė galimybės, jog prie buriamos valdančiosios daugumos bus kviečiami prisijungti ir kitoms partijoms atstovaujantys Tarybos nariai – pirmiausia penkis mandatus gavę socialdemokratai, dvi vietas laimėję valstiečiai liaudininkai.