Kodėl įžymūs žmonės yra įžymūs?

Ar pažįstate stiprių asmenybių? Gal esate pastebėję, ką jos visos turi bendro? Kokiais charakterio bruožais jos pasižymi? Mes jomis žavimės ir todėl retai į galvą šauna tokie klausimai. Šiame straipsnyje kalbėsime apie tvirtą charakterį. Arba tiesiog apie tai, jog vieni žmonės tiesiog spindi ryškiau negu kiti.

Kokia yra ta tvirta ir įdomi asmenybė? Mano manymu, tai tokios asmenybės, kurios moka apginti savo interesus, atvirai pasako, ko nori, o ko – ne. Tokie žmonės – išrankūs savo norams ir lankstūs siekdami tikslo. Jie tvirtai nusprendę, ką toleruos, o ko – ne. Kitaip tariant, toks žmogus turi savo standartus ir tvirtai jų laikosi. Jie aiškiai yra apsibrėžę kas yra tokie ir ką veikia šiame pasaulyje. Apie vieną tokią asmenybę jūs tikrai esate girdėję, ir istorija, kurią papasakosiu, puikiai iliustruoja šio žmogaus asmenybės ribas. Tai istorija apie Budą.

Kartą vienas nedoras žmogus, išgirdęs, kad keliaujančiojo Budos neįmanoma įžeisti, nutarė tuo įsitikinti ir ėmė jo ieškoti. Po ilgų kelionių viename kaimelyje sutikęs, ėmė visaip plūsti ir tyčiotis iš Budos. Plūdo, kol nebeturėjo ką pasakyti, o tada Buda tarė:

– Nepažįstamasis, jeigu žmogus kitam žmogui dovanoja dovaną, o tasai jos nepriima, tai kieno ta dovana – dovanotojo ar gavėjo?

Žmogus pagalvojęs neryžtingai atsakė:

– Tikriausiai dovanotojo…
– Visiškai teisingai, – tarė Buda. – Tad aš tavo dovanos nepriimu.

Ar galite bent sekundei įsivaizduoti, kaip tas žmogus tada pasijuto?

Žinoma, žmogus nebeturėjo ką pasakyti ir jautėsi sugniuždytas, bet ar jis buvo mušamas ar kitaip fiziškai paveiktas?

Ne.

Žmogaus tikroji stiprybė – ne jo raumenyse, o charakteryje. Ši istorija parodo Budos asmenybės jėgą – jis atsparus aplinkai ir nesileidžia provokuojamas. Pagalvokite, ar būtų ši istorija įamžinta, jeigu ne Budos charakteris. Kaip pasijaustumėte, jeigu jums tektų atsidurti šalia Budos? Ar teko kada pajusti kito asmens galią, kai jis buvo šalia Jūsų? Jūs tiesiog jautėtės ne toks stiprus kaip jis ar ji. Panagrinėkime kelias savybes, kurias turi asmenybės.

Asmenybės nebijo keistis

Pokyčių kai kurie iš mūsų bijo daug labiau negu nori tapti laimingesniais. Komfortas ir saugumas yra tokie stiprūs mūsų poreikiai, kad retai užleidžia vietą „išsišokimams”. Liaudyje su humoru sakoma: „Pirmoji daktaro taisyklė – nepadaryti situacijos blogesnės.” Tad leiskite paklausti, ar ta situacija tikrai pasidarys blogesnė, jei pradėsite keistis norėdami sustiprėti ir kas yra statoma ant kortos?

Dideliam džiaugsmui, viskas gyvenime yra išmokstama ir tobulėjimui ribų nėra, tik, deja, mūsų visų požiūris į tai labai skirtingas. Nori tapti kulinaru (-e)? Skaityk ir bandyk receptus, domėkis. Nori tapti vairuotoju (-a)? Apsilankyk vairavimo kursuose! Nori tapti charizmatišku žmogumi? Domėkis tuo. Norėdamas skraidyti su ereliais, negali visą laiką sėdėti tarp kalakutų. Kartodamas tuos pačius veiksmus, gausi tuos pačius rezultatus, kuriuos visada gauni. Kurie mano priešingai, enciklopedijose apibrėžiami kaip protiškai neįgalūs. Jei žmogus yra tikrai laimingas, jam dažniausiai mintys apie pokyčius net neateina, jis stengiasi išlaikyti tai, ką turi ir tai, kas jam kuria tą laimę. Visgi kodėl to elgesio nepakeitus, jeigu rezultatai nėra tokie kokių norėtusi?

Daugelis iš mūsų bijo keistis, nes mano, jog tuomet nebebus savimi. Tačiau mano draugas Tadas yra taikliai pasakęs: „Jeigu aš būčiau savimi, tai visą laiką sėdėčiau namuose, žiūrėčiau televizorių ir valgyčiau čipsus.” Šiuo atveju būti savimi nepakanka. Kiekvienas iš mūsų turi peržengti savo paties ribas ir pasistengti kaskart būti Geriausiu Savimi – kokiu tik gali būti, tada pasiekiama aukščiausių rezultatų. Vienas iš maloniausių pojūčių mano gyvenime yra tas, kad galiu pažiūrėjęs atgal jausti, kad pasikeičiau. Prieš mėnesį buvau štai dar toks, o dabar jau esu kitoks – geresnis.

Asmenybės atakuoja savo tikslą

Įsivaizduokite, kad esate kareivis mūšio lauke. Jūsų tikslas – pergalė. Jūs sėdite apkasuose, užsidėjęs šalmą ir drebate. Svarbiausia yra tai, kad Jūs nenaudojame ekipuotės: peilių, šautuvų, pabūklų. Išskyrus vieną jos detalę – šalmą. O ir jį taip užsimaukšlinate, kad net nieko nematote. Tuo tarpu priešas yra paskelbęs paliaubas arba jo išvis jau nėra. Tik bėda ta, kad mes nesiryžtame eiti į žvalgybą ir išsitraukti žiūronų. Tad, kodėl mes taip dažnai nenorime atsistoti ir apsidairyti mūšio lauke? Norite pokyčių savyje? Pradėti veikti, imkites naujų dalykų. Bijote, kad taip prarasite senus draugus? Bet galbūt nauji bus 10 kartų geresni. Nebijokite prarasti savęs. Jei pradesite tobulėti Jūsų mėgstama spalva, mėgstamas valgis – nepasikeis. Tikriausiai nepasikeis ir Jūsų svajonė nukeliauti, tarkime, į Indiją. Jūs liksite Jūs, svarbiausia, kad geresnis pačiam sau, su didesniais sugebėjimais, galimybėmis ir gausesne ekipuote.

Visiems tiems, kurie dažnai mano, kad kažko negali ar jau per vėlu kažko imtis, patarčiau imti abejoti savo „negaliomis”. Mes dažniau pesimistai, nuolat galvojantys, jog nepasiseks. Keisčiausia tai, kad mes niekada nepradedame nervingai dvejoti kita linkme – „o velnias, tik ne tai, man ir vėl gali pasisekti!” .

Padarykime paprastą eksperimentą, skaitykite po sakinį ir darykite viską nuosekliai. Pasiimkite bet kokį popieriaus lapą. Kairėje lapo pusėje padėkite tašką, kuris simbolizuos dabartinę poziciją Jūsų gyvenime, o dešinėje padėtas taškas atstos Jūsų tikslą. Dabar paimkite ir sujunkite tuos taškus, pribraukykite daug brūkšnelių tiesėje, panašiai kaip centimetro žymių liniuotėje. Žymės ant „liniuotės” yra Jūsų klaidos, nesėkmės, vargai ir neramumai siekiant tikslo.

Klausimas. Ar Jūs norite greičiau suklysti ir patirti tuos laikinus nemalonumus siekdami savo tikslų, ar verčiau pasiliksite kairėje lapo pusėje ir būsite „realistas” kuris niekada neklysta? Jeigu jau „pargriuvai” siekdamas tikslo – „kelkis”. Jei vėl „pargriuvai” – vėl „kelkis”. Nesikelia tik negyvėliai, o tikslų niekada nepasiekia tie, kurie pasiduoda. Jeigu skaitote – Jūs gyvas ir galite dar daug dalykų nuveikti savo gyvenie! Tad praleiskite savo gyvenimo laiką deramai, nes jis Jums gyvenime duotas tik vieną kartą. Tapkite įžymiu žmogumi, jei ne visam pasauliui, tai bent savo šeimai ir artimiesiems ir pradėkite to mokytis jau šiandien.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Psichologija su žyma , , , , , , , , , .

5 atsiliepimai į "Kodėl įžymūs žmonės yra įžymūs?"

 1. Audrius

  Labai geras straipsnis!!!

  Kaip tik apie tai, apie ka as galvoju paskutinius menesius. Susitaikyti su esama situacija, ar eiti pirmyn… Eiti!!!

  Aciu!

 2. bevardėėėėėėė

  duodantis daug vilties ir tikėjimo… 😀

 3. Dainius

  Megstu optimistus 😀

 4. Audrius

  Love it love it love it 😀

 5. jomajoooo

  Geras straipsnis 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.