Elektroniniai pasai netaps prievole

Migracijos departamentas praneša, kad piliečių nerimas dėl esą netrukus prasidėsiančio visuotino asmens tapatybės dokumentų keitimo yra nepagrįstas.

Į šią žinybą „Vakarų ekspresas“ kreipėsi reaguodamas į klaipėdiečių būgštavimus, esą nuo šių metų liepos 1-osios visi piliečiai privalės pasikeisti turimus asmens tapatybės dokumentus į nuo praėjusių metų vasaros Lietuvoje pradėtus gaminti pasus su biometriniais duomenimis.

Maža to, žmonės abejoja tokios būtinybės nauda, mat ateityje tokiuose elektroniniuose pasuose turės dar atsirasti ir pirštų spaudai. Vadinasi, asmens tapatybės dokumentus gali tekti keisti dar kartą.

Praėjusią savaitę Klaipėdos VPK Migracijos skyriuje apsilankęs vyriškis pasakojo, jog darbuotoja, išdavusi jo vaikui naujo pavyzdžio pasą, pridūrė, kad šiuos dokumentus po keturių mėnesių privalės turėti visi.

Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atstovų teigimu, 2006-ųjų birželį buvo priimti atitinkami Paso įstatymo pakeitimai.

Nuo 2006 m. rugpjūčio 28 d. įsigaliojo nuostata dėl duomenų apie pilietį ir piliečio atvaizdo fiksavimo elektroniniu būdu.

Remiantis minėtuoju dokumentu, nuostata dėl piliečio pirštų atspaudų fiksavimo pase elektroniniu būdu įsigalios ne vėliau kaip per 36 mėnesius po to, kai technines metodo galimybes nustatys Europos Komisija.

Tiesa, šios nuostatos netaikomos pasams, kurie buvo išduoti iki jų įsigaliojimo dienos.

„Jokiuose teisės aktuose nėra nustatyta, kad iki šių metų liepos 1-osios Lietuvos Respublikos piliečiai turėtų pasikeisti pasus“, – „Vakarų ekspresui“ tvirtino Migracijos departamento atstovė Danutė Matarevičienė.

Priminsime, kad Lietuvos Respublikos piliečio pasas nuo jame nurodytos išdavimo datos galioja dešimt metų. Jeigu jis išduotas piliečiui, kurio amžius – iki 18 m., tai pasas galioja ne ilgiau kaip penkerius metus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.