Klaipėdos politikai mėto pėdas

„Suformuoti naują valdžią Klaipėdoje – ne šimtą metrų sprinto nubėgti“, – tokia dabartinio uostamiesčio mero Rimanto Taraškevičiaus frazė puikiai atspindi šiuo metu vykstančius politinius įvykius po savivaldos rinkimų.

Praėjusią savaitė neoficialiai buvo kalbama, kad liberalcentristai slapčia jau sukirto rankomis su socialdemokratais, partijos „Tvarka ir teisingumas“ (liberalai demokratai) atstovais, Darbo partija ir Rusų aljansu.

Neva derybos su Liberalų sąjūdžiu, konservatoriais tėra akių dūmimas ir politinio etiketo reikalas.

Tačiau savaitgalį „Vakarų ekspresui“ pakalbinus įvykių sūkuryje esančius derybininkus, šie kalbėjo apie visai ką kita – neva patys liberalcentristai stumiami į opoziciją, valdančiąją daugumą formuojant iš Liberalų sąjūdžio, konservatorių ir liberaldemokratų, kurie kartu sudėjus turėtų 14 vietų Taryboje. Belieka prikalbinti jungtis Rusų aljanso ir Rusų sąjungos narius, kurie koaliciją padidintų iki 19 narių iš 31.

Bet kuriuo atveju visos derybų ašyje esančios partijos oficialiai aiškina jokių slaptų susitarimų nesudariusios.

N. Puteikis pratrūko

Nors tarp liberalcentristų ir konservatorių vyksta esą konstruktyvūs pasikalbėjimai, akivaizdu, kad šių dviejų politinių jėgų sankirta neleis dirbti drauge.

Pokalbių pradžioje liberalcentristų koneveikiami konservatoriai laikėsi gana pragmatiškos pozicijos ir atvirai nesipyko su 4 metus Klaipėdą valdžiusia partija, tačiau galop jie pritrūko kantrybės.

„Vakarų ekspresui“ Liberalų sąjūdžio atstovai teigė, kad ateinantį antradienį šie, liberalcentristai ir konservatoriai turėtų sėsti prie apskrito stalo ir bandyti kalbėtis dėl minėtų trijų daugiausiai mandatų Taryboje iškovojusių partijų sąjungos. Kiek kitaip šie planai atrodo Klaipėdos konservatorių lyderiui Nagliui Puteikiui.

„Niekas mūsų nekvietė. Čia buvo liberalų iniciatyva. Jei ir dalyvausime, tai tik kartu su liberaldemokratais. Liberalcentristai mums nieko nepasiūlė. Mūsų derybininkai buvo susitikę su jais penktadienį, tačiau liberalcentristai kalbėjo apie naujo tilto per Danę statybas. Man nepriimtina tai, kad liberalcentristai klijuoja visokias etiketes partijoms“, – sakė N. Puteikis.

Jis piktinosi tuo, kad liberalcentristai „nuolat pravardžiuoja žmones“, turėdamas omenyje save ir R. Taraškevičiaus komentarus apie konservatorių „nekompetenciją, populizmą ir nenuspėjamumą“.

„Dabar liberalcentristams atrodo, kad nepakeičiamų Taryboje nėra. Jie negerbia kitų nuomonės. Mes kalbame apie programas, o jie vis klausinėja: „Ar paliksite mums mero postą? Ar jums tinka, kad Savivaldybės administracijai vadovautų dabartinė jos direktorė?“ Jie mano, kad po rinkimų mandatas savaime prasitęsia. Mano, kad kitos partijos neturi teisės prašyti postų. Merui yra per žema net dalyvauti derybose su mumis“, – kritikavo konservatorius.

Jis toliau vardijo liberalcentristų veiksmus.

„Yra sukurta nerašyta norma, kad daugiausiai mandatų Taryboje iškovojusi partija turi valdžią, tačiau tai nėra teisinga, nes ne vienoje Lietuvos savivaldybėje didžiosios frakcijos dirba opozicijoje. Jei Klaipėdos liberalcentristai ir toliau negerbs kitų nuomonės, jiems ir teks dirbti opozicijoje. Dabar jie net žodžio „programa“ nevartoja, rūpi vien postai ir naujas tiltas per Danę. Mes už tai, kad kartu dirbtų konservatoriai, Liberalų sąjūdis, liberaldemokratrai ir rusų tautybės rinkėjų interesus atstovaujantys politikai“, – kortas atskleidė N. Puteikis.

Nervina ažiotažas

Dabartinis Klaipėdos meras R. Taraškevičius neslėpė susierzinimo dėl po rinkimų kilusio politinio ažiotažo.

„Kas čia per isterija? Suformuoti valdžią Klaipėdoje – ne šimtą metrų sprinto nubėgti. Praėjo dar tik savaitė po rinkimų rezultatų paskelbimo. Buvome susitikę savaitgalį su Liberalų sąjūdžio atstovais, kalbėjomės, ieškojome kompromiso. Koją kiša tai, kad jie nori turėti savo merą. Tačiau jokių išankstinių nusistatymų ar slaptų susitarimų nėra, vyksta derybos. Liberalų iniciatyva antradienį susitiksime su konservatoriais“, – „Vakarų ekspresui“ sakė meras.

Liberalų sąjūdžio derybinės grupės vadovas Artūras Šulcas mūsų dienraščiui teigė, kad su liberalcentristais nevyko jokios derybos.

„Tai greičiau buvo konsultacijos, beje, konstruktyvios. Sudėliojome taškus: kas mus jungia, o kas skiria. Bandysime susitikti su konservatoriais ir aptarti didžiosios koalicijos sudarymo galimybes. O gandų girdžiu daug, tų paplavų dar bus. Kol kas niekas nėra galutinai susitaręs. Partijos tiesiog demonstruoja savo raumenis“, – sakė A. Šulcas.

Derybininkas tikino klausęs liberalcentristų apie galimą slaptą susitarimą, paliekant už borto liberalus ir konservatorius, ir sakė išgirdęs neigiamą atsakymą.

„Visos mūsų sąlygos dėl embargo Darbo partijai ir socialdemokratams išlieka. Pasikeitė požiūris į liberaldemokratus, nes jie taip pat nori permainų, atitinka programinės nuostatos, su jais galima būtų dirbti. Dabar svarbu ne partijos, o programos“, – teigė liberalas.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ rinkiminio sąrašo Klaipėdoje lyderis Valerijonas Bernotas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad su liberalais buvo susitikta daugiau kartų nei su liberalcentristais.

„Su jais kalbėjomės po rinkimų tik kartą, tačiau nieko nesame sutarę nė su viena partija. Jei pavyks suformuoti daugumą, mums priimtina ir koalicija, sudaryta iš konservatorių bei liberalų. Svarbiausia vykdyti savo programą, tad dirbsime su tais, kurie leis tai padaryti“, – „Vakarų ekspresui“ sakė V. Bernotas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , .

5 atsiliepimai į "Klaipėdos politikai mėto pėdas"

 1. BNS 2007.03.09 | 16:31

  Konkuruojančias koalicijas Klaipėdoje telkia konservatoriai ir liberalcentristai
  INNA Konkuruojančias tarpusavy koalicijas dėl vadovavimo Klaipėdai telkia Tėvynės sąjunga ir dabar valdanti Liberalų ir centro sąjunga.
  Abi politinės jėgos aplink save buria rėmėjus, o kovos baigtį tikriausiai lems partijos „Tvarka ir teisingumas“ (liberaldemokratų) pasirinkimas.
  Kaip BNS informavo Klaipėdos konservatorių lyderis N.Puteikis, penktadienį deklaraciją dėl galimos valdančiosios koalicijos pasirašė konservatoriai su Liberalų sąjūdžiu, dalimi liberaldemokratų ir Rusų sąjunga. Suvienijusios jėgas, šios partijos turėtų 14 mandatų taryboje iš 31, o į mero postą siūlytų liberalą Artūrą Šulcą.
  Tačiau 2 iš 4 liberaldemokratų minėtosios sutarties nepasirašė, kadangi neturi savo partijos tarybos įgaliojimų. Jei jie vis dėlto apsipręstų prisijungti prie konservatorių telkiamos valdančiosios koalicijos, ši turėtų trapią 1 balso persvarą.
  „Kai kurios partijos, kad ir konservatorių, mums kartais Vilniaus bei kitose savivaldybėse paramos neteikia, o tokios paramos siekia partijos pirmininkas R.Paksas, todėl kol kas dar esame iki galo neapsiprendę“, – BNS sakė Klaipėdos liberaldemokratų lyderis Valerijonas Bernotas.
  Panašią deklaraciją dėl valdančiosios koalicijos liberalcentristai pasirašė su socialdemokratais, Darbo partija ir partija „Rusų aljansas“. Šios partijos turi 15 mandatų taryboje, tačiau tikisi iš konservatorių buriamos koalicijos persivilioti liberaldemokratus.
  „Aš manau, kad visi dar esame derybose, iki galo nė vienai jėgai nepavyksta susitarti. Šiandien pasirašėme deklaraciją su 3 partijomis, tačiau dar laukiame liberaldemokratų sprendimo, kurį jie turėtų pranešti pasitarę su savo bendrapartiečiais“, – žurnalistams sakė dabartinis uostamiesčio meras liberalcentristas Rimantas Taraškevičius.

 2. Klaipėda, 2007 žiema

  Prie savivaldybės ant apsnigto ir nenuvalyto šaligatvio paslysta ir pargriūna moteris. Kaip tik tuo metu pro šalį ėjęs meras Rimantas Taraškevičius padeda jai atsikelti. Moteris:
  – Ačiū, ačiū, pone mere. Kaip galėčiau atsilyginti?
  – Sekmadienį rinkimai. Balsuokite už mane.
  – Atleiskite, bet aš nukritau ant užpakalio, o ne ant galvos, – atsako moteris ir nuskuba toliau.

 3. Žentas

  Leiskim Taraškevičiui pasilsėt, nes nieko, išskyrus interesais susivienijusią savo šutvę nieko nebegirdėjo, leiskim slaugyti uošvę, atvirai, o nesislapstant bendrauti su ženteliu iš buvusios korporacijos- Sigučiu Paulausku ir nebeleiskim po senamiestį karaliauti daugia aukščių monstrų statytojams. Pasiilsėk, Dėde Rimai. O dėl kitų- pasirinkimo nėra, bet gal duokim ir kitiems padirbti, blogiau tikrai nebus. Pirmiausia sutvarkykime šitą arogantišką profsąjunginę ponią Juditą, neveiklius valdininkus, kurie su apsidirbusiu nuo begalinių rūpesčių savo nuosavų statybos firmų UAB „Konsolės“ ir UAB „Klaipėdos monolitas“ naudai Rimuku „darė“ ką norėjo, spjaudami ant visų paprastųjų ir dirbdami tik reikalingiems verslininkams pagal to paties Taraškevičiaus nurodymus.

 4. Programa ar postai?

  Įdomu tai, kad jau iš abiejų Klaipėdos koalicijų pasirašytų dokumentų –susitarimų iškart matosi kas yra kas – JAUNIMO-PROVERŽIO susitarime nekalbama apie postus, o tik apie bendrą programą, tuo tarpu pas GERONTOKRATIŠKĄ- RAUDONOJĄJĄ– JEDINSTVOS – PADUGNIŲ – apie programas – nė žodžio, užtat preambulėje akcentuojama, kad jų tikslas – „suderinti susitariančių šalių interesus“, o pats 1-as punktas šaukte šaukia, kad vadovaudamasi šiuo tikslu Susitariančios šalys susitaria „…teisingai bei proporcingai pasiskirstyti … pareigybes.“

 5. Gerontokratija vs Proveržis

  Klaipėdoje formuojasi dvi grupės:
  1. A.Šulco vadovaujama sąlygiškai pavadinkim Jaunimo (pagal amžiaus vidurkį) – Proveržio koalicija;
  2. R.Taraškevičiaus vadovaujama Gerontokratiškoji (senoliams spaliai byra) – Raudonoji (komuniakos nuo Stalino laiku – vien Valentinas Pavlovičius Greičiūnas ko vertas) – Jedinstvos (antisąjūdinis Klaipėdos aktyvas iš Rusų aljanso) ir – Padugnių (kaip gi tokia kaolycyja gali apsieiti be Antano Boso & Co) susivienijimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.