„Ramybės“ kinas

Pavasaris Palangos kultūros centre „Ramybė“ (Vytauto g. 35) prasideda kitokiu – nekomerciniu kinu.

Pradės „Gyvenimo žaidimas“

„Ramybėje“ startuoja nauja programa „Kino seansai“. Bendradarbiaujant su Vilniaus kino centru „Skalvija“, kino platintojais ir užsienio šalių ambasadomis „Ramybės“ salės ekrane bus rodomi nekomercinio kino kūriniai, retrospektyvos, viešės festivaliai, vyks lietuviškų filmų premjeros ir įvairių šalių kino dienos.

Šiandien 19 val. ir kovo 4 d. 15 val. pirmajame „Ramybės“ kino seanse – amerikiečių pilnametražis dokumentinis filmas „Gyvenimo žaidimas“ („Murderball“), pripažintas vienu geriausių pastarųjų metų dokumentinių filmų. Ši jaunų autorių Henrio Alekso Rubino ir Dano Adamo Šapiro juosta pasakoja apie neįtikėtinas asmenybes – regbio žaidėjus, galinčius judėti tik invalido vežimėliais. Vieno iš filmų herojų frazė – „No arms? No legs? No problem!“ („Nėra rankų? Nėra kojų? Nėra problemų!“) – tapo filmo moto.

2005-aisiais „Gyvenimo žaidimas“ pelnė „Oskarą“ už geriausią dokumentinį filmą, jis apkeliavo daugybę festivalių, rinkdamas apdovanojimus.

Filmas bus demonstruojamas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Naujas A.Maceinos filmas

Rytoj 18 val. „Ramybėje“ kino režisierius Algimantas Maceina pristatys savo naują dokumentinį filmą „Kad mano namai būtų pilni“.

Kino juostoje pasakojama apie visuomenės atstumtus žmones, bandančius išsivaduoti iš alkoholio ar narkotikų priklausomybės.

Jie, pasiekę gyvenimo dugną, galbūt pirmą kartą kreipiasi į Dievą, bando vėl pakilti. Katalikiškos „Pilnų namų“ bendruomenės tikslas ir vienuolių misija – padėti priklausomybių kamuojamiems žmonėms rasti šilumą ir namus.

Tai filmas apie Dievo gailestingumą. Arba žmogaus, nemokančio dainuoti, giesmė Dievui.

Dokumentinės juostos kūrėjas pats du mėnesius gyveno „Pilnų namų“ bendruomenėje, buvusioje sodyboje įsikūrusiame vienuolyne Dzūkijos miškuose, ne tik filmavo, bet ir laikėsi regulos, kartu dirbo kasdienius ūkio darbus. Bendruomenė padarė išimtį ir leido bendrakeleiviui režisieriui filmuoti uždarą vidaus gyvenimą…

Sausio pradžioje Vilniuje parodyta filmo premjera susilaukė didžiulio susidomėjimo ir šiltų atsiliepimų.

Lėšos už parduotus bilietus į kino vakarą su A.Maceina ir jo naujuoju filmu Palangoje bus perduotos „Pilnų namų“ bendruomenei.

„Ramybės“ klubo „Kino seansuose“ laukia ir daugiau susitikimų su Lietuvos kino režisieriais, jų filmų pristatymai.

O kitą savaitgalį – kovo 10 ir 11 dienomis 15 val. „Ramybėje“ svečiuosis Vilniaus kino centro „Skalvija“ rengiamo moterų režisierių festivalio „Šeršėlefam“ filmai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kinas su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.