Advokatės avarijoje lūžiai virto nubrozdinimais

Tris nepilnametes pėsčiųjų perėjoje partrenkusi advokatė turės sumokėti 500 litų baudą. Teismo ši istorija nepasiekė, nes nukentėjusiųjų lūžiai netikėtai virto nežymiais kūno sužalojimais, už kuriuos baudžiamoji atsakomybė negresia.

Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros prokurorę Saulę Pučkienę pasiekė uostamiesčio policijos Eismo priežiūros skyriaus (EPS) surinkti duomenys apie advokatės Liudmilos Rožkovos avariją.

Anot prokurorės, advokatei baudžiamoji byla nekelta, nes nepilnametėms nustatyti nežymūs sužalojimai.

Tai, kad po įvykio L. Rožkova pati vyko pas policijos pareigūnus, o ne laukė jų atvykstant, netraktuota kaip pabėgimas iš avarijos vietos.

„Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už avariją, kai žmonės sužaloti nežymiai, numato baudą nuo 500 iki 1 000 litų arba teisės vairuoti transporto priemonę atėmimą nuo 1 iki 2 metų.

Vienai mergaitei buvo nustatyti nubrozdinimai, kita pabėgo iš įvykio vietos, trečia dingo iš apžiūros ligoninėje“, – sakė prokurorė.

Užvakar Klaipėdos VPK EPS pareigūnai L. Rožkovai skyrė 500 litų bauda.

Stebėjosi gipsu

Apie nukentėjusiųjų sužalojimus, t.y. lūžius, EPS viršininkas Saulius Švėgžda sakė nieko nežinantis.

„Mes ne medikai, tad vadovaujamės oficialiomis ekspertų išvadomis. Gal gipsas nepilnametėms buvo uždėtas tik dėl patempimo ar išnirimo?“, – svarstė pareigūnas.

Vakar L. Rožkova „Vakarų ekspresui“ teigė, kad po ekspertų išvadų paaiškėjo, kad mergaitėms rankos nelūžo.

„Nežinia, kam joms tas gipsas buvo uždėtas“, – sakė advokatė.

„Vakarų eksprese“ jau rašėme, jog L. Rožkova avariją padarė pernai rugsėjo 13-osios rytą, kai globos namų „Danė“ auklėtinės – 16-metės Irina S. ir Irina A. bei metais jaunesnė Ana M. – skubėjo į mokyklą.

Kretingos ir Panevėžio gatvių sankryžos pėsčiųjų perėjoje jas partrenkė advokatės vairuojama „Škoda Octavia“.

Irinai S. lūžo ranka, o krisdama į šaligatvio bortelį ji susitrenkė galvą. Anai M. taip pat lūžo ranka, o Irina A. atsipirko nubrozdinimais ir išgąsčiu. Nukentėjusiosios gydėsi vaikų globos namuose.

Pati L. Rožkova pasakojo tąkart važiavusi vos 20 kilometrų per valandą greičiu. Perėjoje ją apakinusi skaisti ryto saulė. Kadangi paauglės iš įvykio vietos pasišalino, advokatė pasiskambino į policiją ir pati nuvyko pas pareigūnus.

Direktorė: „Lūžiai buvo“

„Auklėtinės jau pasveiko, gipsas po trijų savaičių buvo nuimtas. Lūžiai tikrai buvo, o visas tris globotines apžiūrėjo medikai. Duomenų apie teisėsaugininkų tyrimo rezultatus dar negavome“, – sakė globos namų direktorė Ramutė Girinskienė.

Tai, kad buvo lūžiai, teigia ir pačios paauglės.

Vakar jos „Vakarų ekspresą“ jos tikino, jog po avarijos L. Rožkova nuvažiavusi iš įvykio vietos.

„Kadangi mašina nuvažiavo, mes atsistojome ir nuėjome į globos namus. Mums labai skaudėjo“, – pasakojo Ana.

Pasak R. Girinskienės, ji, kaip teisinė nepilnamečių atstovė, apie moralinės žalos atlyginimą dar negalvojo.

„Po avarijos mergaitės ilgai buvo išsigandusios, nelaimingos. Jos patyrė didelius dvasinius išgyvenimus. Įvykis neeilinis, tad nežinia, kaip elgtis. Manau, konsultuosiuosi su teisininkais“, – teigė direktorė.

Beje, viena iš patekusiųjų po advokatės automobiliu šiuo metu laukiasi. Jos nėštumo istorija buvo plačiai nušviesta žiniasklaidoje, kai paaiškėjo, jog viena iš globos namų darbuotojų paauglei patarė darytis abortą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.